Ilustracja do informacji prasowej PwC Polska "Adam Demusiak i Piotr Wiewiórka nowymi członkami zarządu PwC Polska".
|

Adam Demusiak i Piotr Wiewiórka to nowi członkowie zarządu PwC Polska

Zarząd PwC Polska powiększył się o dwie nowe osoby: Adam Demusiak w roli lidera Deals oraz Piotr Wiewiórka w roli Chief Operating Officer w Polsce i lidera Internal Firm Services (IFS). Adam Demusiak zastąpi Rafała Dróbkę, który skupi się na rozwoju Managed Services Operations oraz współpracą z siecią PwC. Piotr Wiewiórka zastąpi Piotra Nogajczyka, który będzie kontynuował swoją rolę Chief Operating Officer w strukturach PwC Europy Środkowo-Wschodniej (CEE COO).

Kim są nowi czlonkowie Zarządu PwC Polska?

Adam Demusiak – Deals Leader

Adam Demusiak - Deals Leader PwC Polska

Adam posiada 22 letnie doświadczenie w doradztwie transakcyjnym, jest partnerem PwC Polska od ponad 7 lat, a z firmą związany jest od 15 lat. Jest odpowiedzialny za zespół doradztwa transakcyjnego z obszaru fuzji i przejęć (M&A), uczestniczył bądź nadzorował ponad 120 procesów transakcyjnych zakończonych sukcesem. Adam specjalizuje się w doradztwie M&A na rzecz wiodących polskich przedsiębiorców oraz funduszy Private Equity.

Zespół M&A PwC zarządzany przez Adama 3 lata z rzędu (w 2021, 2020 i 2019 roku) wygrał ranking Mergermarket wg. liczby zrealizowanych transakcji M&A na rynku polskim oraz również 3 lata z rzędu wybierany był Doradcą Transakcyjnym Roku przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK).

Adam Demusiak jest absolwentem wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Warszawskiej. Adam jest akredytowanym doradcą inwestycyjnym (Chartered Financial Analyst) oraz  oraz biegłym rewidentem zrzeszonym w organizacji ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

Piotr Wiewiórka – Chief Operating Officer & Internal Firm Services Leader

Piotr Wiewiórka - Chief Operating Officer & Internal Firm Services Leader w PwC Polska

Piotr jest związany z PwC od 25 lat. Karierę zawodową rozpoczął w poznańskim biurze jako stażysta, a następnie kontynuował ją w Warszawie i przechodząc przez poszczególne szczeble został partnerem PwC Polska, którym jest od 8 lat.

Obecnie kieruje Zespołem Cen Transferowych – liczącym 60 ekspertów w Polsce i ponad 200 w regionie CEE. Poza określaniem strategicznych kierunków rozwoju, rolą Piotra jest wspieranie kariery talentów.

Piotr obsługuje szeroką gamą klientów, zarówno spośród międzynarodowych grup, jak i kluczowych polskich przedsiębiorstw.

Obecnie zarządem PwC Polska kieruje Michał Mastalerz, a w skład zarządu wchodzą także Mariusz Dziurdzia (członek zarządu ds. Klientów i Rynku), Damian Kalinowski (partner zarządzający Financial Crime Unit), Tomasz Kassel (partner zarządzający działem Tax, Legal and People), Agnieszka Ostaszewska (partnerka zarządzająca działem Assurance), Katarzyna Podgórna, (członkini zarządu ds. ludzkich – People Partnerka) oraz Mariusz Śpiewak (partner zarządzający działem Consultingu – doradztwa biznesowego.

Dowiedz się więcej o PwC Polska tutaj.

Przeczytaj też:

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze
trackback
PwC Polska: nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju
14 godzin temu

[…] Adam Demusiak i Piotr Wiewiórka to nowi członkowie zarządu PwC Polska […]

trackback
GenAI a poprawa efektywności pracy
14 godzin temu

[…] Adam Demusiak i Piotr Wiewiórka to nowi członkowie zarządu PwC Polska […]