newsletter
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Akademia Lidera – dobry start w przyszłość

521
[social_warfare]

Akademia Lidera to autorski program stażowy w Grupie Verita HR. Daje on szanse młodym talentom na zdobycie pierwszego doświadczenia w branży rekrutacyjnej. Dzięki wsparciu specjalistów uczestnicy przez 15 miesięcy mają szansę rozwinąć swoje umiejętności i zostać zatrudnieni w organizacji na stałe, jako nowi liderzy. Właśnie wystartowała rekrutacja na drugiej w tym roku edycji Akademii Lidera. Postanowiliśmy zapytać dotychczasowe uczestniczki programu o ich opinie na temat tego projektu.

Dlaczego zdecydowałyście się wziąć udział w programie stażowym Akademia Lidera?

Aneta Pazio: COVID wywrócił rynek pracy do góry nogami, o czym miałam okazję przekonać się na własnej skórze. Przed pandemią zdecydowałam się skupić na swojej pasji – podróżowaniu. Niestety w niedługim czasie okazało się, że jest to niemożliwe. Przez rynek pracy przetoczyło się istne tornado. Ofert z ogłoszeniami o pracę było coraz mniej, a ja szukałam nowego pomysłu na swoją przyszłość. Pomyślałam, że dobrym pomysłem byłby staż, podczas którego mogłabym odkryć czym konkretnie chcę się zająć.

Znalazłam kilka ogłoszeń, jednak to właśnie te dotyczące Akademii Lidera szczególnie przykuło moją uwagę. Ogłoszenie było bardzo czytelne i zawierało dużo szczegółów. Wymagania dotyczyły przede wszystkim umiejętności miękkich, co bardzo mnie ucieszyło. Nie ukrywam, że do aplikacji zachęciła mnie również możliwość pracy w trybie hybrydowym.

Oliwia Kwiatkowska: Na moją decyzję o udziale w Akademii Lidera złożyło się kilka czynników. Przede wszystkim jestem osobą, która stale poszukuje nowych wyzwań, zarówno na podłożu prywatnym, jak i zawodowym, stale staram się dążyć do rozwoju i nabywania nowych doświadczeń. Po przeczytaniu ogłoszenia pomyślałam, że ten program stażowy może mi takie wyzwania dostarczyć.

Aktualnie jestem na pierwszym roku studiów magisterskich w SGH na kierunku Zarządzanie, co daje mi wiedzę w różnych dziedzinach. Osobiście nigdy nie byłam pewna czym dokładnie chcę się zajmować w przyszłości, dlatego formuła stażu idealnie mi odpowiadała. Akademia Lidera dała mi możliwość weryfikacji moich umiejętności i uświadomienia sobie w jakich zadaniach jestem dobra, a jakie sprawiają mi trudność.

Jak wyglądał proces rekrutacji do programu stażowego Akademia Lidera?

Oliwia Kwiatkowska: Proces rekrutacji składał się z trzech etapów. Pierwszy była klasyczną rozmową rekrutacyjną. Miałam okazję dowiedzieć się więcej na temat firmy oraz stażu. To był także czas dla mnie na przedstawienie siebie, swoich umiejętności oraz opowiedzeniu o edukacji i doświadczeniu. Drugi etap to Assessment Center, który był dla mnie niezwykle ciekawym doświadczeniem. Wraz z pozostałymi kandydatami mieliśmy do wykonania serię zadań ujawniających nasze kompetencje. Za to trzeci etap polegał na wyobrażeniu sobie siebie jako pracownika firmy i przygotowaniu w 24 godziny rozwiązania postawionych przede mną problemów. Dzięki temu zadaniu jeszcze lepiej poznałam firmę i zrozumiałam czym dokładnie się ona zajmuje.

Jak przebiegał proces onboardingu?

Aneta Pazio: Po pierwsze, dzięki Akademii Lidera wiem, co oznacza prawdziwy onboarding! Najbardziej podoba mi się to, że wdrożenie jest naprawdę kompleksowe, a dodatkowo łączy teorię z praktyką. Poznałam wszystkie możliwe działy, dzięki czemu zrozumienie struktury firmy i jej działań jest o wiele prostsze. Chociaż obecnie znalazłam swoje miejsce w wymarzonym Dziale Marketingu, to wiedza na temat pracy innych działów okazuje się być naprawdę pomocna – zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Każdy zespół w firmie dzielił się z nami swoimi doświadczeniami w bardzo przystępny sposób. Do tego stopnia, że aż rozważałam dołączenie do Działu Kadr i Płac, chociaż nigdy wcześniej o tym nie myślałam!

Onboarding to idealny czas na obserwację tego, co nas ciekawi. Bardzo doceniłam także to, że obok siebie miałam drugą uczestniczkę programu. Dla większości osób nowa praca to nie lada wyzwanie – stąd pomysł, aby w ramach programu stażowego Akademia Lidera przyjmować dwie osoby jednocześnie. Z Oliwią było mi o wiele raźniej w czasie pierwszych tygodni pracy.

Mija 3 miesiące od kiedy dołączyłyście do Akademii Lidera. Jak możecie podsumować ten okres?

Aneta Pazio: Jestem zaskoczona jak szybko ten czas minął. Dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że cały zespół jest tak zgrany i otwarty na pomoc nowym osobom w firmie. Organizacja 11/10! Fantastyczne jest to, że nadal mogę na wszystkich liczyć, nawet teraz kiedy jestem już względnie samodzielna. Tutaj nigdy nie zostajesz sam na sam z problemem. Wszyscy się wspieramy i wymieniamy doświadczeniami, a specjalistów z dużą wiedzą tutaj nie brakuje.

Podsumowując dotychczasowe doświadczenie, mogę powiedzieć, że nie da się nudzić, ani wpaść w rutynę, a jedyną stałą jest pozytywne zaskoczenie. Przez 3 miesiące udziału w Akademii Lidera nauczyłam się więcej niż przez cały ostatni rok. Było bardzo intensywnie, nadal jest i prawdopodobnie będzie. Doceniam fakt, że mogłam zobaczyć, w którym dziale czuję się najlepiej. Szczerze nie mogę się doczekać kolejnych wyzwań.

Oliwia Kwiatkowska: To były trzy bardzo intensywne miesiące. Od kiedy dołączyłam do Akademii Lidera czuję, że bardzo się rozwinęłam. Zdobyłam mnóstwo praktycznej wiedzy, poznałam wartościowych ludzi. Uważam, że jest to idealny start w karierze zawodowej i jestem bardzo wdzięczna za każdą rzecz, której mogłam się tutaj nauczyć. To co mnie zaskoczyło – to tak pozytywna atmosfera wśród współpracowników. Otaczanie się tak pomocnymi i ambitnymi ludźmi na co dzień to ogromna przyjemność. Co więcej dzięki płaskiej strukturze każdy w firmie może realizować się na różnych płaszczyznach, a ja mam poczucie, że mimo tak krótkiego stażu w Verita HR mój głos naprawdę się liczy.

Jakie wyzwania w grupie Verita HR czekają na Was w najbliższym czasie?

Aneta Pazio: Przede mną jeszcze 12 miesięcy do zakończenia stażu. Jedni powiedzą, że to jeszcze długo, jednak ja wiem, że to ma sens. Dążę do roli lidera i mam poczucie, że pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji musi być poparte odpowiednim przygotowaniem. Pracuję nad ciekawymi projektami, a kolejne już pojawiają się na horyzoncie. Dużym wyzwaniem jest dla mnie samo usamodzielnienie się na 110% i stanie się wsparciem dla kolejnych uczestników Akademii Lidera.

Oliwia Kwiatkowska: Każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Aktualnie wdrażam się w kolejne procesy firmowe. Biorę udział w realizacji rekrutacji zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Ściśle współpracuję z zespołami rekruterów, jak i zespołem sprzedażowym. Ciężko przewidzieć czym dokładnie będę się zajmowała w najbliższym czasie, ponieważ ciągle odkrywam dla siebie nowe możliwości. Jedno jest jednak pewne – będą to same ciekawe i rozwojowe zadania.

Zostań Liderem!

Zainspirowały Cię historie uczestniczek Akademii Lidera?

Jeżeli interesuje Cię wzięcie udziału w perspektywicznym programie stażowym i należysz do grona studentów ostatnich lat studiów lub świeżo upieczonych absolwentów, zachęcamy Cię do poznania szczegółów programu.

Akademia Lidera trwa 15 miesięcy i jest podzielony na 2 etapy.

Etap pierwszy: trwa 3 miesiące i polega na poznaniu pracy wszystkich działów firmie, czyli działu rekrutacji, payrollu i outsourcingu, księgowości, kontrollingu, marketingu, sprzedaży/KAM oraz administracji.

Etap drugi: trwa 12 miesięcy, a jego założeniem jest bliska współpraca z managerami. Ma to na celu zapoznanie ze specyfiką pracy osób na najwyższym szczeblu, a także zarządzania organizacją o profilu rekrutacyjnym.

W czasie trwania programu uczestnicy mogą liczyć na:
– Umowę o pracę;
– Wynagrodzenie w wysokości 4500zł brutto/miesięcznie;
– Bogaty pakiet szkoleń oraz współpracę ze specjalistami.

Profil poszukiwanego przyszłego Lidera:
– Student ostatnich lat studiów lub absolwent świeżo po studiach;
– Osoba z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego;
– Osoba nastawiona na rozwój w branży rekrutacyjnej.

Jakie kompetencje są ważne do udziału w projekcie?
– Obsługa Klienta;
– Komunikatywność;
– Kreatywność;
– Przywództwo;
– Praca w grupie;
– Komunikacja;
– Planowanie biznesowe; Innowacyjność;
– Zdolności analityczne i administracyjne.

Aplikuj przez FORMULARZ.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat Akademii Lidera skontaktuj się z Oliwą Kwiatkowską, uczestniczką ostatniej edycji programu.

Verita HR wspiera młode talenty

Verita HR to grupa firm i brandów działającą na terenie Polski, Wielkiej Brytanii z firmami partnerskimi w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa oferuje kompleksową obsługę w niemal każdym obszarze związanym z zarządzaniem zasobami ludzkimi. W ramach rekrutacji współpracuje z największymi korporacjami i liderami światowego rynku, opierając się na najwyższych standardach i korzystając z najlepszych narzędzi, co stanowi o wysokiej skuteczności i jakości realizowanych projektów.

To jeden z najlepszych dostawców usług rekrutacyjnych, którego wybrało już ponad 100 największych firm z całej Polski. Działamy na terenie całego kraju, z biurami zlokalizowanymi w Warszawie i Krakowie.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu firmy na LinkedIn.

#MagazynRekruter #VeritaHR #AkademiaLidera #StrefaHR #StrefaKandydata #staż #programstażowy #stażysta #lider #przyszłylider

Czytaj także: Wyjdź poza ramy i wejdź do świata IT – Woman Update 2021