|

Podcasty branżowe – co znajdziemy o HR?

Kilka dni temu postanowiliśmy sprawdzić waszą opinię na temat tego, jak podcasty sprawdzają się w naszej branży. Dzielimy się z Wami wynikami, które udało nam się zebrać.

Branżowe podcasty czy wideo

Według odpowiedzi wciąż wideo wygrywa, jednak granica między popularnością podcastów, a filmikami zaczyna się powoli zacierać. Przypuszczamy, że całkiem niedługo może się ona wyrównać.

Jak często oglądasz podcasty?

Z naszej ankiety wynika, że prawie 29% osób odsłuchuje podcasty przynajmniej raz w tygodniu. Natomiast 21% słucha podcastów codziennie lub kilka razy w tygodniu.

Podcasty – platformy

Postanowiliśmy także zapytać o to, które platformy do odsłuchiwania podcastów są obecnie najczęściej używane.

Na Spotify swoje programy tworzą nie tylko podcasterzy, ale również youtuberzy. Popularny wśród słuchaczy jest także iTunes, SoundCloud czy stary i dobrze wszystkim znany serwis chomikuj.pl

Podcasty w branży HR

Na pytanie czy branża HR obecnie posiada wyczerpującą ilość podcastów prawie połowa ankietowanych odpowiedziała, że jest ich niewystarczająco. Z kolei 50% z nich nie jest do końca przekonana o tym, że jest ich odpowiednio dużo.

Najpopularniejszymi podcastami naszej ankiety są:

Zapytaliśmy także o to, jakie tematy byłby najbardziej interesujące pracowników branży HR. Poniżej przedstawiamy najbardziej pożądane tematy według naszej ankiety:

  • jak przygotować się do wywiadu rekrutacyjnego z perspektywy kandydata
  • aktualne zmiany na rynku pracy, najważniejsze postacie w branży HR, szczególnie w sektorze SSC i bankach inwestycyjnych
  • jak radzić sobie ze zwolnieniami, jak przygotować do nich pracowników, jak przekazywać negatywny feedback do kandydata, jak rozwiązywać konflikty w firmie
  • jak usprawnić branżę HR, dzięki nowym technologiom
  • budowanie komunikacji wewnętrznej i EB
  • Candidate Experience
  • zarządzanie czasem

Jeśli uważasz, że powinniśmy częściej tworzyć tego typu ankiety napiszcie do nas : )