Grafika do artykułu: Konferencja CEE23 SME Banking tym razem odbędzie się w Krakowie. Przedstawia logo organizatorów i informacje organizacyjne.
|

CEE23 SME Banking Conference w Krakowie

Chcesz poznać najnowsze rozwiązania dla klientów biznesowych w sektorze bankowości, które z sukcesem są wdrażane i stosowane w Europie Środkowo-Wschodniej? Chcesz nawiązać współpracę i poszerzyć swoją sieć kontaktów? W Twoim kalendarzu nie może zabraknąć wydarzenia CEE23 SME Banking Conference.

29 i 30 listopada odbędzie się coroczna konferencja organizowana przez SME Banking Club, którego partnerem po raz kolejny został Magazyn Rekruter!

Konferencja cieszy się popularnością już od 9 lat, zapewniając najwyższy poziom organizacji, wiedzy i współpracy! Warto tam być!

W tym roku organizatorzy CEE23 SME Banking Conference zapraszają nas do Miasta Królów, czyli Krakowa. Konferencja odbędzie się w prestiżowym i znanym z wielu wydarzeń kulturalnych i biznesowych ICE Kraków Congress Center, z zapierającym dech w piersiach widokiem na Zamek Królewski na Wawelu.

CEREMONIA ROZDANIA NAGRÓD 2023

Do dzisiaj pamiętamy ubiegłoroczną, przepiękną ceremonię, która odbyła się w zapierających dech w piersiach wnętrzach Pałacu Zofin w samym sercu czeskiej Pragi. W tym roku również możemy liczyć na niezapomniane emocje związane z wręczeniem nagród za rok 2023.

30 listopada poznamy zwycięzców w następujących kategoriach:

·       The Best Online Banking in the CEE region

·       The Best Mobile Banking in the CEE region

·       The Best Digital Lending in the CEE region

·       The Best Digital Factoring in the CEE region

Ceremonia wpisała się już na stałe w kalendarz wydarzeń związanych z bankowością w rejonie CEE, więc nie może zabraknąć na niej żadnych profesjonalistów czy entuzjastów tego sektora.

JAKIE WARSZATY ODBĘDĄ SIĘ PODCZAS CEE2023?

W tym roku organizatorzy postanowili powrócić do formy konferencji, jaką mieli okazję zapewniać nam przed pandemią — dwóch dni intensywnego networkingu oraz wymiany wiedzy. Pierwszy dzień wydarzenia (29/11) to bardziej kameralna część całej inicjatywy. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wybranych warsztatach, gdzie w mniejszych grupach będą mogli dokładniej zagłębić się w wybraną tematykę. Tematami tegorocznych warsztatów będą:

·   Digital Factoring

·   The Roadmap for Digital Transformation of SME Finance

·   How to implement e-invoicing for SME customers

KTO I O CZYM NA KONFERENCJI CEE2023 SME BANKING?

Skupienie się na najgorętszych tematach i wyselekcjonowanie najbardziej doświadczonych prelegentów to standard, do którego SME Banking Club zdążył nas przyzwyczaić. Wśród paneli, jakie w tym roku znalazły się na misternie przygotowanej agendzie, są: sztuczna inteligencja i jej rewolucyjny wpływ na bankowość, cyfrowe finansowane MŚP, model obsługi MŚP, open banking i interoperacyjność, oraz wiele innych.

Na liście ponad 30 prelegentów, możemy znaleźć:

  • Katalin Kauzli (Współzałożycielka oraz Dyrektorka Rozwoju Biznesu w Charlie-India), 
  • Christian Ruehmer (Współzałożyciel Q-Lana Inc), 
  • Wiktor Jaszczak (Kierownik Regionalny CEE w Facephi), 
  • Bartłomiej Wegner (Dyrektor, Biuro Projektów i Programów Transformacyjnych w Bank Pekao),
  • Cristian Ionescu (Dyrektor Generalny oraz Współzałożyciel Instant Factoring),
  • Paweł Jaszewski (Dyrektor Biura Transformacji i Digitalizacji BNP Paribas Bank Polska S.A.), 
  • Simon Peterman (CEE Manager ds. koordynacji Faktoringu w Raiffeisen Factor Bank), 
  • Philippe De Brouwer (Head Independent Model Review Krakow and Regulatory Compliance, HSBC). 

MAGAZYN REKRUTER & VERITA HR NA CEE23 SME BANKING CONFERENCE

Najwcześniejsze wzmianki na temat sztucznej inteligencji datuje się na początki dwudziestego wieku. W 1921 Karel Čapek wspomniał już o „sztucznych ludziach” (ang. artificial people) w “Rossum’s Universal Robots”, a w 1929 roku japoński profesor Makoto Nishimura stworzył pierwszego, przyjaznego robota o imieniu Gakutensoku.

Czas pomiędzy konceptualizacją „sztucznej inteligencji” a latami osiemdziesiątymi był okresem zarówno szybkiego rozwoju, jak i pierwszych trudności w badaniach nad AI. Późne lata pięćdziesiąte i całe lata sześćdziesiąte uznaje się za okres tworzenia — od języków programowania (które używamy do dziś), po książki i filmy, które eksplorowały ideę robotów. Rozwój sztucznej inteligencji, szybko stał się obszarem dywagacji i eksperymentów naukowców z całego świata.

Obecnie, sztuczna inteligencja jest na językach milionów ludzi, niekoniecznie związanych z rynkiem technologii i innowacji. Wszystko za sprawą wydarzenia z 30 listopada 2022 roku, które naszym zdaniem zapisze się na zawsze w historii AI. Tego dnia, światło dzienne ujrzał projekt firmy OpenAI – ChatGPT. W przeciągu tygodnia chęć korzystania z chatu wykazało ponad milion użytkowników. Dane z początku bieżącego roku wskazują, że rejestracji w pierwszych miesiącach od premiery, dokonało ponad 100 milionów osób, co czyni ChatGPT najszybciej rozwijającą się aplikacją w historii.

Dokładnie rok później, w pierwsze „urodziny” ChatGPT spotkamy się na scenie CEE2023 SME Banking Conference, gdzie podczas pierwszego panelu, moderatorka Klaudia Archimowicz (Head of Growth w VeritaHR oraz Digital Lead w Magazyn Rekruter i Disruption Banking) porozmawia o sztucznej inteligencji i jej wpływie na bankowość razem z: Philippe de Brouwer (Head Independent Model Review and Regulatory Compliance w HSBC oraz autor książki „The Big R-Book: From Data Science to Learning Machines and Big Data”); Bartłomiejem Wegnerem (Director, Office of Transformation Projects and Programs w Bank Pekao) oraz Michałem Poliszkiewiczem (Account Technology Strategist w Microsoft)

STREFA EXPO W FORMIE HYBRYDOWEJ

W tym roku organizatorzy proponują nam wydarzenie w formie hybrydowej, a więc do nas należy wybór pomiędzy wizytą w Krakowie a doświadczeniem konferencji i networkingu w zaciszu swojego domu lub biura. Przez cały dzień zarówno online jak i na miejscu, dostępna będzie strefa wystawców.

Pamiętajmy jednak o jednym… Specjalnie zaprojektowana strefa relaksu, pyszne jedzenie, bąbelki Prosecco, widok na Zamek Królewski na Wawelu i atmosfera historycznego Krakowa to coś, co można poczuć tylko, jeśli wyjdziemy z online i będziemy na miejscu!

Więcej o Konferencji CEE2023 SME Banking dowiesz się tutaj.

Przeczytaj też:

Rekruter x SME Banking Conversations: Charles Gamba (ITDS Polska)