|

Wybitne osiągnięcia kandydatów do tytułu CGMA w Polsce wyróżnione przez AICPA & CIMA

Warszawa, 13 grudnia 2022 r. – Association of International Certified Professional Accountants, które reprezentuje American Institute of CPAs (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), podczas gali 2022 AICPA & CIMA Awards Night & Christmas Party, która odbyła się 8 grudnia 2022 r. w Warszawie, przyznało 2022 Highest Achievement Award.

Nagrodą zostały wyróżnione osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w Polsce z egzaminów CGMA przeprowadzonych przez CIMA w sezonie 2021/22, co przybliżyło je do zdobycia tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA) – najbardziej rozpoznawalnej desygnacji z dziedziny rachunkowości zarządczej na świecie.

Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, Association of International Certified Professional Accountants, które reprezentuje AICPA & CIMA, powiedział:

Ostatni rok nie był łatwy dla specjalistów ds. finansów w naszym regionie. Kandydaci do tytułu CGMA musieli często godzić osobiste i zawodowe priorytety. Nagrodzone przez nas osoby dołożyły jednak wszelkich starań krocząc ścieżką zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA i odniosły ogromny sukces. Gratulujemy im uzyskania najlepszych wyników w Polsce z egzaminów CGMA i mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli świętować z nimi kolejne zawodowe osiągnięcia.

Liwia Grądek ACMA, CGMA, Finance Business Partner CEE (Finance Advisor), Shell, powiedziała:

Bardzo cieszy mnie wyróżnienie, które otrzymałam od AICPA & CIMA. Podczas zdobywania kwalifikacji miałam okazję rozwijać swoją wiedzę z zakresu międzynarodowych standardów sprawozdawczości, ale też m.in. oceny projektów inwestycyjnych, analizy efektywności procesów wewnątrz firmy oraz otoczenia w jakim ona funkcjonuje. Przeprowadzane przez CIMA egzaminy, w szczególności Case Study, wyróżniają się dbałością o kontekst – dana decyzja jest właściwa w określonych okolicznościach, co daje możliwość odniesienia ich do prawdziwych sytuacji biznesowych. Obecnie ukończyłam już kwalifikację i mogę korzystać z rozpoznawalności tytułu CGMA. Udało mi się to również dzięki wsparciu mojego pracodawcy – Shell Polska – który udziela studentom CIMA dodatkowych dni wolnych na naukę. Uważam to za najlepszy benefit pracowniczy, naprawdę ułatwił mi zdanie egzaminów!

Pełna lista nagrodzonych osób dostępna jest tutaj.