Chcesz kształtować przyszłość AI? ElevenLabs rekrutuje specjalistów
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje wiele branż, a obszar audio jest jedną z nich. Założony przez Matiego Staniszewskiego i Piotra Dąbkowskiego start-up stoi na czele tej transformacji. Spółka, która w ciągu zaledwie kilku lat stała się globalnym liderem w technologii generowania głosu, rozwija swoje zespoły i otwiera drzwi dla talentów.
ElevenLabs zajmuje się rozwojem oraz wdrożeniem narzędzia audio AI. Technologia generowania głosu obsługuje 32 języki. Narzędzie to jest szeroko wykorzystywane m.in. do audiobooków, a także podkładania głosu do filmów, czy reklam.
Celem firmy jest zapewnienie powszechnego dostępu do treści, w dowolnym języku i głosie. Start-up oferuje pracę w międzynarodowym środowisku – zespół tworzą osoby z ponad 30 krajów. Centra firmy zlokalizowane są w Nowym Jorku, Londynie i Warszawie.
ElevenLabs przeciera innowacyjne szlaki w audio AI
Dziś start-up uznawany jest za jednego z liderów na rynku audio AI. Końcem stycznia media obiegła informacja, że spółka pozyskała 180 milionów dolarów finansowania w Serii C, stając się potrójnym jednorożcem. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że w najnowszej rundzie firmę wyceniono na 3,3 mld dolarów, czyli aż trzykrotnie więcej niż jeszcze rok wcześniej.
Spółka może się również pochwalić współpracą z przodującymi firmami, mediami i twórcami z całego świata. Wśród nich znalazły się m.in. NVIDIA, Perplexity, The New Yorker, Harper Collins, The Washington Post, The Atlantic, Storytel, czy Andrew Huberman.
Ostatnio ElevenLabs pewnym krokiem wkroczył także w obszar transkrypcji, oferując tę możliwość w 99 językach.
ElevenLabs – krótka historia wielkiego sukcesu
Końcem minionego roku, przy okazji otwarcia biura w Polsce Mati Staniszewski, współzałożyciel ElevenLabs, udzielił wywiadu portalowi Money.pl. W rozmowie wrócił do źródeł powstania projektu, podkreślił, że wraz z Piotrem Dąbkowskim mieli dużo szczęścia. Poznali się w warszawskim liceum, gdzie chodzili do tej samej klasy.
„Z Piotrkiem znaliśmy się od liceum, byliśmy w tej samej klasie. Zostaliśmy najbliższymi przyjaciółmi. Potem razem mieszkaliśmy, podróżowaliśmy i studiowaliśmy, aż założyliśmy start-up. Przez lata, jak Piotrek był w Google, a ja w Palantirze, realizowaliśmy wspólnie różne weekendowe pomysły na hackathonach” – wspominał Mati Staniszewski.
Początkowe koncepcje produktu audio różniły się od obecnej oferty. Do rozwiązania, które zwojowało świat, zainspirowało twórców wspomnienie z dzieciństwa, które rozbrzmiewa w uszach wielu z nas – beznamiętny lektor, tłumaczący amerykańskie filmy.
„Zauważyliśmy, że nasz model może rozwiązać jeden z największych problemów związanych z generowaniem naturalnej mowy przez AI, czyli zrozumienie kontekstu tekstu i emocji, jakie przekazuje” – podkreślił Staniszewski.
To z kolei skłoniło ich do dalszych badań i poświęceniu się w pełni pracy nad ElevenLabs. Był to początek 2022 roku, jeszcze przed falą zainteresowania wokół AI. Start nie był łatwy, ale także nie brakowało osób, które uwierzyły w ten projekt.
"The ElevenLabs team comes across as those that truly want to make a difference and are doing so to move the adoption of AI for meaningful purpose."
— ElevenLabs (@elevenlabsio) October 17, 2024
We’re honored to be selected by @endeavor_global, for our work in AI voice technology and our mission to help people create and… pic.twitter.com/hZRAiKo6wI
ElevenLabs rekrutuje – jakie role są poszukiwane?
“Szukamy osób, które łączą techniczne umiejętności z etycznym podejściem, lubią trudne wyzwania i chcą tworzyć rozwiązania z myślą o ludziach. Każda rola w ElevenLabs to szansa na kształtowanie przyszłości AI” – czytamy na stronie spółki.
Obecnie poszukiwane są osoby do wsparcia działów Engineering & Product (m.in. Data Engineer – RevOps & Finance, Forward Deployed Engineer), Growth (m.in. Design Engineer, Social Media Growth), GTM (Sales Development – EMEA) oraz Research (Machine Learning Researcher).
Staniszewski zapytany przez Money.pl o to, czy wierzy, że Polska może być zauważona na światowej mapie AI, odpowiedział:
„Wierzę. I nie tylko w to, że możemy stać się potęgą czy mieć firmy kojarzone z AI. Już teraz realnie dołożyliśmy się do świata sztucznej inteligencji. Czy patrząc produktach, czy po badaniach. Duża część tego pierwszego researchu AI była tworzona przez Polaków”.
Jednocześnie podkreślił, że w Polsce mamy wiele talentów na światowym poziomie, które często nie mają przestrzeni, by się tutaj rozwijać.
„Dlatego my, otwierając działalność w Polsce, chcemy przede wszystkim być partnerem dla tych super talentów” – stwierdził.
Co wyróżnia kulturę organizacyjną w ElevenLabs?
Firma podkreśla, że tworzy technologie oraz zabezpieczenia AI, które zmieniają świat i wyznaczają kierunek dla branży. ElevenLabs stawia na długofalowe podejście – firma budowana ma być na pokolenia. Wyróżnia ją ambicja i staranność w wykonywaniu zadań – od wielkich projektów po drobne szczegóły. Trzecią i kwestią jest autonomia i odpowiedzialność – ElevenLabs pracuje w małych i elastycznych zespołach.
„Odkładamy ego na bok i działamy – podejmując się wielu ról, od strategii po codzienne zadania. W ElevenLabs wygrywa najlepszy pomysł” – czytamy na stronie organizacji.
Firma stawia na szybką innowację, eksperymenty i małe zespoły. Zapewnia, że daje każdemu możliwość realnego wpływu, już od pierwszego dnia.