Ilustracja do artykułu pt. "Chcesz rozpocząć karierę rekrutera? Skorzystaj z doświadczenia innych i poznaj tajniki tej profesji".
|

Chcesz rozpocząć karierę rekrutera? Skorzystaj z kursu dla rekruterów, poznaj doświadczenia innych i tajniki tej profesji

Rekrutacja jest często postrzegana przez pryzmat spotkania z kandydatem, a nie jako kompleksowy proces. Nierzadko skutkuje to błędnymi przekonaniami o tym, jak w istocie wygląda praca rekrutera. Naprzeciw potrzebom rynku wychodzą Dominika Sepiół i Magdalena Rylska-Niedbalska, autorki mastermindowego kursu dla początkujących rekruterów, realizowanego w ramach projektu Future Recruit Hub.

Jakie są najczęstsze luki w umiejętnościach początkujących rekruterów?

Autorki kursu dla rekrutera zapytaliśmy m.in. o to, co było inspiracją czy też impulsem do aktywnego działania w tym zakresie. Okazuje się, że istotną rolę odegrały ich własne doświadczenia, jeszcze z początków drogi zawodowej.

Wypowiedż Magdaleny Rylskiej-Niedbalskiej do artykułu o kursie dla Rekruterów.

„Wiemy przecież, że poza rozmową jest szereg innych działań, które są kluczowe w codziennej pracy rekrutera. Dziś, po blisko 10 latach pracy, jesteśmy w stanie spojrzeć na te doświadczenia krytycznie i wskazać konkretne rozwiązania, których na tamtym etapie kariery bardzo nam brakowało. Dlatego, opierając się na naszej historii, ale także analizując na bieżąco opinie na temat rekrutacji i doświadczeń, z jakimi wychodzą kandydaci z procesów rekrutacyjnych, czujemy ogromną potrzebę podzielenia się wzorowymi praktykami” – wyjaśnia Dominika Sepiół.

Głównym celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do wejścia na rynek pracy w roli rekrutera. Autorki chcą podkreślić również istotę obszaru rekrutacji w codziennej działalności organizacji.

Zamierzeniem jest dostarczenie nie tylko niezbędnej dawki teorii, ale przede wszystkim oparcie treści spotkań na wieloletniej praktyce. Autorki są ponadto świadome, jak ważna jest bieżąca analiza rynku i gotowość na zmiany, dlatego też wskażą trendy i omówią wartość, jaką w codziennej pracy rekrutera może wnieść sztuczna inteligencja.

Dla kogo powstał kurs dla rekruterów?

Kurs powstał z myślą o osobach, które nie mają doświadczenia zawodowego w pracy rekrutera bądź dopiero zaczynają to doświadczenie zdobywać. Mowa więc przede wszystkim o przyszłych rekruterach z działów HR. Będą to też osoby, które właśnie wchodzą na rynek pracy, chcą zmienić swój kierunek albo myślą o przebranżowieniu się, ale także eksperci, liderzy, menedżerowie, którzy chcą wyposażyć się w kompetencje rekruterskie (bo na swoich stanowiskach przeprowadzają bądź będą przeprowadzać procesy rekrutacyjne).

Co wyróżnia kurs dla rekruterów na tle innych dostępnych na rynku?

Autorki zaprojektowały kurs dla grupy liczącej maksymalnie 12 osób, kierując się indywidualnym podejściem do każdego z uczestników, stąd wywodzi się formuła kursu mastermindowego.

Wypowiedz Magdaleny Rylskiej-Niedbalskiej do artykułu o

“Chcemy, aby kurs służył jako katalizator zmian, aby motywując do działania, pomagał przezwyciężyć przeszkody, a przy tym pozwalał zachować pozytywne nastawienie. Chcemy, aby wszyscy czuli się komfortowo i mogli skupić się na rozwoju kluczowych kompetencji przyszłości w zawodzie rekrutera” – dodaje Magdalena Rylska-Niedbalska.

Platforma wymiany wiedzy i doświadczeń

W ramach tego procesu autorki stworzą także przestrzeń do dyskusji i zadawania pytań. Każde spotkanie ma być nie tylko solidną dawką wiedzy, a także sesją Q&A. Pomiędzy spotkaniami prowadzące zapewnią wsparcie mentoringowe i dostęp do zamkniętej grupy na LinkedIn. 

“Jesteśmy przekonane, że taka formuła będzie sprzyjała tworzeniu relacji między uczestnikami, co jest szczególnie cenne wśród rekruterów. Chcemy wspólnie stworzyć silną społeczność profesjonalnych rekruterów” – zapowiadają twórczynie kursu. 

Każdy z uczestników otrzyma także workbook rekrutera do pracy własnej. Autorki oferują także możliwość bieżącego kontaktu pomiędzy spotkaniami i wysyłanie im kart pracy do analizy. W ten sposób uczestnicy będą wymieniać się z autorkami feedbackiem. Jest to umotywowane wiarą, że otwarta i konstruktywna komunikacja jest kluczowa dla ciągłego rozwoju rekrutera.

Pierwsza edycja mastermindowego kursu dla początkujących rekruterów startuje już 13 marca!

Przeczytaj także:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze