|

DigiChat – czy czas na kuchenne rewolucje w branży HR?

Magda Pietruczuk rozmawia z Rafałem Jatczakiem o kulisach powstania jego bloga Sposoby Na Zasoby, o tym co tworzy i dla kogo tworzy, a także kuchennych rewolucjach w branży HR.

Rafał Jatczak praktyk związany z branżą od 2008 roku, który swoje pierwsze kroki stawiał jako rekruter i coach sił sprzedaży. Ma doświadczenie we współpracy z firmami doradztwa personalnego, ale także agencjami pracy tymczasowej. Jako HR Business Partner zarządza zespołem, prowadzi szkolenia zewnętrzne oraz wewnętrzne, i jak sam o sobie mówi ciągle myśli, co by jeszcze zdziałać na rynku pracodawcy i kandydata. Prowadzi bloga sposobynazasoby.pl. Nazwa bloga została wymyślona przez przyjaciela Rafała, ale świetnie odzwierciedla to jakie treści na nim znajdziemy.

Rafał od wielu lat zajmuje się rekrutacją. Dopasowuje odpowiednich kandydatów do firm poszukujących pracowników i właściwe firmy do kandydatów – ekspertów, specjalistów w swoich branżach. Na swojej drodze miał okazję spotkać setki osób poszukujących swojej drogi zawodowej. Często zagubionych, z wątpliwościami i pytaniami. Takich, którzy jak większość z nas, postępuje szablonowo. Również w swoim „profesjonalnym życiu”.

Tak narodziła się potrzeba utworzenia jego bloga Sposoby Na Zasoby. Jest to miejsce, w którym zbiegają się wszystkie sprawy dotyczące pracownika i pracodawcy. Miejsce gdzie bez ogródek powstają teksty o sytuacjach, które spotykają nas w codziennym zawodowym życiu, od procesu rekrutacyjnego po odejście z firmy. Od samego początku Rafał chciał, aby ten blog był miejscem spotkań zainteresowanych i osób związanych z branżą rekrutacyjną, mogących na te pytania, w prosty sposób odpowiedzieć. Platformą HR (Human Resources) przybliżającą do zdobycia wymarzonej pracy, zmiany obecnej bądź do uzyskania odpowiedzi na pytania, których szukamy.

LinkedIn Rafała: https://www.linkedin.com/in/rafaljatczak/
Blog: https://sposobynazasoby.pl/

Zobacz także – DigiChat – jak to jest być java developerem? Marcin Mroczkowski