|

DLA Piper wzmacnia praktykę własności intelektualnej i nowych technologii

7 listopada 2023 r. – Kancelaria prawna DLA Piper rozbudowuje kompetencje w zakresie sporów sądowych dotyczących własności intelektualnej. Do jej zespołu w warszawskim biurze dołączyli Michał Gajdus, obejmując stanowisko counsel, oraz Jakub Zabraniak na stanowisko senior associate.

Michał Gajdus jest adwokatem. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i postępowaniach sądowych. Jego praktyka obejmuje w szczególności złożone spory o naruszenie i unieważnienie patentu. Reprezentuje klientów przed sądami polskimi oraz europejskimi, w tym przed Sądem Unii Europejskiej i Trybunałem Sprawiedliwości UE, a także przed krajowymi i międzynarodowymi trybunałami arbitrażowymi. Jego klientami są największe globalne spółki sektora farmaceutycznego, nieruchomości, energii oraz telekomunikacji. Michał jest wyróżniany przez renomowane rankingi prawne, takie jak IAM Patent, Managing IP oraz Legal 500 jako jeden z wiodących specjalistów w zakresie własności intelektualnej i sporów sądowych w Polsce. Przed dołączeniem do DLA Piper pracował w kancelarii Allen & Overy, gdzie ostatnio na stanowisku counsela był odpowiedzialny za praktykę sporów gospodarczych i sporów z zakresu własności intelektualnej.

– Z dużym entuzjazmem dołączamy do zespołu własności intelektualnej i nowych technologii DLA Piper. Wierzymy, że nasze unikatowe doświadczenie oraz pasja do ochrony innowacji, wniosą wyjątkową wartość oraz przyczynią się do świadczenia najwyższej jakości usług prawnych dla naszych klientów – powiedział Michał Gajdus.

Razem z Michałem do kancelarii dołączył adwokat Jakub Zabraniak, który specjalizuje się w sporach gospodarczych, w tym sporach w zakresie własności intelektualnej. Reprezentuje klientów w sporach patentowych z różnych dziedzin, w tym dotyczących najważniejszych leków na rynku farmaceutycznym. Doradza również w kwestiach dotyczących własności intelektualnej w transakcjach fuzji i przejęć. Przed dołączeniem do DLA Piper współpracował z kancelarią Allen & Overy.

– Pozyskanie tak utalentowanych i cenionych na rynku prawników jest doskonałym uzupełnieniem kompetencji naszego zespołu. Naszym wspólnym celem jest stworzenie zespołu, który stanie się preferowanym doradcą w zakresie sporów sądowych dotyczących własności intelektualnej w Polsce – podsumowała Ewa Kurowska-Tober, partner kierująca praktyką własności intelektualnej i nowych technologii w DLA Piper w Warszawie.

Praktyka własności intelektualnej i nowych technologii DLA Piper w Polsce jest rekomendowana przez międzynarodowe rankingi prawnicze Chambers Europe i Legal 500. Świadczy kompleksowe usługi wsparcia w zakresie własności intelektualnej, ochrony danych osobowych oraz prawnych zagadnień dotyczących nowych technologii.

Czytaj również: