|

“Doing business in Hungary” Kraków, 30 marca 2022r.

30 marca 2022 r. w Krakowskim Parku Technologicznym odbyło się wydarzenie “Doing Business in Hungary” organizowane przez Polsko-Węgierską Izbę Gospodarczą i Centrum Business in Małopolska pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego i Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie.

Spotkanie uroczyście rozpoczęli pan Tomasz Németh, prezes Polsko-Węgierskiej Izby Gospodarczej, pani Agnieszka Pala – manager Centrum Business in Małopolska oraz pani Anna Wiśniewski – Dyrektor Generalny Polsko-Węgierskiej Izby Gospodarczej. W krótkim wstępie opowiedzieli o działalności instytucji wspierających polsko-węgierskie stosunki gospodarcze oraz o celach wydarzenia.

W dalszej części wydarzenia Doing business in Hungary, poruszono tematykę polsko-węgierskiej współpracy bilateralnej i kultury biznesu na Węgrzech. Ponadto nie zabrakło również prelekcji przedstawicieli świata biznesu, m.in. reprezentantów Skivak, Raben, Verita HR.

Wystąpienia dotyczyły szeroko rozumianej współpracy pomiędzy firmami z Polski i Węgier: dostępnych instrumentów wsparcia eksportu, cech charakterystycznych rynku pracy w Polsce i na Węgrzech czy kwestii prawno-podatkowych związanych z międzynarodowymi relacjami biznesowymi.

Po części merytorycznej zorganizowano część networkingową, która była bardzo dobrą okazją do integracji uczestników wydarzenia i nawiązania współpracy.

Wydarzenie „Doing Business in Hungary” wskazało, że niezbędne jest tworzenie przestrzeni do rozwijania relacji gospodarczych między Polską i Węgrami i wspierania najlepszych praktyk biznesowych.

Aby zobaczyć zdjęcie w pełnej rozdzielczości, skorzystaj z funkcji „Otwórz zdjęcie w nowej karcie”

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce: