|

Duże korporacje szukają alternatyw, jedną z nich jest coworking

Duże korporacje szukają alternatyw, jedną z nich jest coworking

Japan Tobacco International (JTI) otwiera Globalne Centrum Usług Biznesowych w ramach przestrzeni coworkingowej w biurze WeWork, w nowym budynku Mennicy w Warszawie. Jest to największa transakcja wynajmu tego typu powierzchni w Polsce, JTI wprowadzi do przestrzeni coworkingowej kilkuset pracowników. Przy negocjacji warunków umowy doradzała firma CBRE. Jak rowzwija się coworking?

– Przestrzeń biurowa WeWork zapewni nam elastyczność, która jest kluczowym elementem naszej kultury organizacji. Ponadto, otwarta przestrzeń to otwarty umysł, a tu czujemy ducha przedsiębiorczości i współpracy. Mamy także poczucie tworzenia tętniącej życiem społeczności, co było dla nas ważne przy wyborze Polski i Warszawy na miejsce Globalnego Centrum Usług Biznesowych JTI. Bardzo istotna była też dla nas lokalizacja biura w centrum Warszawy, bo dbamy o „work-life balance” naszych pracowników i chcemy, by zamiast tracić czas na dojazdy, mieli go na realizację swoich pozazawodowych pasji – mówi Paulo Lopes, dyrektor generalny Globalnego Centrum Usług Biznesowych JTI.

Coworking alternatywą?

Firma JTI zdecydowała się na nowoczesne rozwiązanie elastycznej przestrzeni biurowej, która ma wspierać proces rekrutacji zanim firma przeniesie się biura docelowego w tej samej okolicy. Przy nawiązywaniu umowy pośredniczyli eksperci CBRE.

To w tej chwili największa umowa na przestrzeń coworkingową w Polsce i wyznacza trend dla innych dużych firm. Elastyczne biuro pozwala JTI rosnąć w miarę pozyskiwania nowych kandydatów, oferuje świetną lokalizację oraz dostępność wielu dodatkowych funkcji dla pracowników firmy – mówi Konrad Szaruga, ekspert ds. elastycznych powierzchni biurowych, CBRE.

Siedziba Globalnego Centrum Usług Biznesowych mieści się w jednym z budynków kompleksu Mennica Legacy Tower, w której dostępne jest prawie 14 tysięcy mkw. całkowitej powierzchni na elastyczne biura zarządzanej przez WeWork.

Coworking zyskuje na popularności a w Polsce pojawia się coraz więcej firm, które oferują takie usługi. Czy wraz z rozwojem mobilności pracy tradycyjne biura przestaną istnieć?

Czytaj również – Cyfrowi nomadzi – nowa rzeczywistość