|

ETHWarsaw, największa konferencja i hackathon Web3 w Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się w dniach 1-4 września

Obrazek jest ilustracją do artykułu: ETHWarsaw, największa konferencja i hackathon Web3 w Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się w dniach 1-4 września. Przedstawia stylizowaną syrenkę warszawską oraz logo  wydarzenia.

Inauguracyjna konferencja odbędzie się w tygodniach poprzedzających niezwykle ważny moment dla całej branży, a ambicją jest spotykanie się co roku w Warszawie, aby uczcić kamień milowy Ethereum czyli ‘The Merge’. 

WARSZAWA – 22 sierpnia 2022 – Z racji tego, że wkraczamy w ostatnie tygodnie poprzedzające ‘The Merge’, czyli transformacje podczas której Ethereum ma przejść z energochłonnego systemu proof-of-work na przyjazny dla środowiska proof-of-stake, tysiące doświadczonych twórców sieci Web3.0 a także pasjonatów technologii blockchain zbierze się w Warszawie na konferencję i hackathon ‘ETHWarsaw’ w dniach 1-4 września.

Głównymi prelegentami na wydarzeniu są Stani Kulechow, założyciel i dyrektor generalny wiodącego protokołu kredytowego w Ethereum, Aave, Sam McPherson, Protocol Engineering w MakerDAO, Julien Bouteloup, założyciel Stake Capital i StakeDAO, Sumit Kishore, Product Lead w Consensys i wielu innych.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, wykazuje ogromne wsparcie dla Polskiego ETHWarsaw, powiedział: To naprawdę idealny czas, aby zgromadzić razem społeczność Polski i Europy Środkowo-Wschodniej i uczcić aktualizację sieci, nad którą wspólnie pracowaliśmy przez ostatnie osiem lat. Po transformacji, Ethereum będzie ukończone zaledwie w 55%, to oznacza, że w nadchodzących latach mamy wiele do zrobienia i właśnie tutaj pojawia się szansa dla twórców i entuzjastów Web3.

Podobnie jak największe konferencje Ethereum na świecie, takie jak ETHCC czy ETHDenver, które zyskały status ‘mainstream’, ETHWarsaw jest konferencja organizowana przez społeczeństwo zaangażowane w budowanie, rozwijanie i tworzenie ekosystemu Ethereum.

Oprócz tego, że tematem rozmowy jest ‘The Merge’, wydarzenie będzie zorganizowane wokół sześciu kluczowych tematów – rozwoju blockchain Ethereum, DAO (czyli Zdecentralizowana Autonomiczna Organizacja) i ich zarządzanie, DeFi (Zdecentralizowane Finanse), bezpieczeństwo w krypto a także trendy w Web3.

Zespół osob ktore zdecydowalo sie na organizację ETHWarsaw, od lat już gości na wielu konferencjach na całym świecie. Dostrzegamy niesamowitą wartość płynącą z takich wydarzeń i właśnie dlatego chcemy stworzyć to samo w Warszawie. Z jednymi z najlepszych uniwersytetów technologicznych na świecie, populacją studentów przekraczającą 220 tys i rosnącym zainteresowaniem blockchain, Warszawa ma potencjał, aby stać się jednym z wiodących europejskich ośrodków dla programistów Ethereum i innowacji blockchain, powiedziała Paulina Joskow, współorganizatorka ETHWarsaw a także dyrektor ds. rozwoju w Ramp. 

Ponad 1 mln osób jest zatrudnionych w sektorach IT w Polsce, aż 40% z nich w Warszawie, z wieloma światowymi projektami web3 budującymi właśnie w stolicy swoje zespoły, np. Maker, TrueFi lub RedStone, czy giganty technologiczne niezwiązane z web3 czyli firmy takie jak Google, IBM czy Intel.

Dwudniowa konferencja zorganizowana na Politechnice Warszawskiej poprzedzać będzie dwudniowy hackathon. Podczas całonocnego „hackowania” zespoły i osoby indywidualne będą miały okazję zdobyć praktyczne doświadczenie w pracy z aplikacjami i zaawansowanymi narzędziami. Organizatorzy szacują, że hakerzy spędza około 60 godzin na rozwiązywaniu problemów i szukaniu najlepszych rozwiązań technologicznych a zmagać się będą o nagrody pieniężne o łącznej wartości około 70 tys dolarów amerykańskich. 

Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu oraz kupić bilety na konferencję i hackathon odwiedź: https://www.ethwarsaw.dev/

Więcej na temat ETHWarsaw

ETHWarsaw to konferencja o charakterze non-profit, organizowana przez społeczeństwo zaangażowane w budowanie, rozwijanie i tworzenie ekosystemu Ethereum i kryptowalu. ETHWarsaw to największa konferencja i hackathon Web3 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, która ma na celu zgromadzenie programistów, badaczy i entuzjastów ekosystemu Ethereum w celu wymiany pomysłów, napędzania adopcji blockchain i kryptowalut. 

Bilety na stronie organizatora.

Oficjalna grupa otwarta na telegramie: https://t.me/joinethwarsaw 

ETHWarsaw na Twitterze: @ETHWarsaw 

Przeczytaj też: