|

Firma Przyjazna Klientowi 2016

Znamy laureatów programów Firma Przyjazna Klientowi oraz Inwestor w Kapitał Ludzki w 2016 roku

17 listopada 2016 roku 30 firm odebrało certyfikat Firma Przyjazna Klientowi. Godłem Inwestor w Kapitał Ludzki nagrodzono tego dnia 9 pracodawców. Laury Firma Przyjazna Klientowi oraz Inwestor w Kapitał Ludzki mają szczególne znaczenie. Nadają je bowiem sami klienci oraz pracownicy firm, którzy oceniają różne aspekty współpracy z przedsiębiorstwem.

Firma Przyjazna Klientowi 2016

Klienci i pracownicy równie ważni

Pracownicy i klienci firmy to naczynia połączone. Zadowolenie i zaangażowanie pracowników, przekłada się na jakość świadczonych usług, co z kolei wpływa na satysfakcję klientów. Zadowoleni klienci to naturalni ambasadorowie firmy. Nie tylko polecają produkty i usługi przedsiębiorstwa, ale sami wielokrotnie z nich korzystają. Mając na uwadze ten bliski związek dbałości o pracowników z działaniami proklienckimi, Fundacja Obserwatorium Zarządzania, organizator programów Firma Przyjazna Klientowi oraz Inwestor w Kapitał Ludzki, po raz drugi zorganizowała galę, na której wyróżniła zarówno Firmy Przyjazne Klientowi jak i Inwestorów w Kapitał ludzki.

Niestandardowe podejście do relacji pracownik-firma-klient wymagało specjalnego miejsca. Nagrody wręczono w campusie Digital Knowledge Village, który wspiera prowadzenie multimedialnego biznesu, zorientowany jest na podmioty działające w obszarze nowoczesnych mediów oraz wymianę wiedzy.

Najlepsi z najlepszych

Programy Inwestor w Kapitał Ludzki oraz Firma Przyjazna Klientowi posiadają długoletnią tradycję. Pierwszy z nich obceny jest na polskim rynku do 15 lat, drugi – od 13 lat. Przez te wszystkie lata rynek zmieniał się, modyfikacji uległy także warunki otrzymania każdego z wyróżnień. Niezmiennie jednak pozostają one odznaczeniami niezależnym i trudnym do zdobycia.

By otrzymać ceryfikat Firma Przyjazna Klientowi lub Inwestor w Kapitał Ludzki, podmioty zgłaszające się do Programu muszą przejść szczegółowy, niezależny proces badawczy i spełnić określone w nim standardy.

Klienci w centrum zainteresowań

W przypadku programu Firma Przyjazna Klientowi, klienci oceniają jakości obsługi, sposób w jaki firma się z nimi komunikuje, poziom w jakim zaspokaja ich potrzeby i oczekiwania, dzielą się swoim zaufaniem do marki oraz lojalnością wobec niej. Certyfikatem zostają wyróżnione firmy, w których zadowoleni klienci zdecydowanie przeważają nad osobami mającymi zastrzeżenia do jakiegoś aspektu działalności przedsiębiorstwa.

W 2016 roku w gronie firm zasługujących na najwyższe uznanie i zaufanie klientów znalazły się:

 1. 4Life Direct Sp. z o.o.
 2. AVIVA
 3. bardusch Polska Sp. z o.o.
 4. BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
 5. BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.
 6. DB Cargo Polska S.A.
 7. Dom Maklerski BOŚ S.A.
 8. Dow Polska Sp. z o.o.
 9. DreamCommerce S.A.
 10. DSV Road Sp. Z o.o.
 11. ECO Jelenia Góra Sp. z o.o.
 12. ECO Kutno Sp. z o.o.
 13. ECO Malbork Sp. z o.o.
 14. ECO Tarnobrzeg Sp. z o.o.
 15. ENEA S.A.
 16. Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.
 17. Europejski Fundusz Leasingowy SA
 18. General Logistics Systems Poland Sp. z o.o.
 19. Hebe
 20. Idea Leasing SA
 21. IMPULS-LEASING Polska Sp. z o.o.
 22. itelligence Sp. z o.o.
 23. METAL-FACH Sp. z o.o.
 24. Mondial Assistance Sp. z o.o.
 25. Natural Pharmaceuticals
 26. P.H.U INTER-TECH Piotr Jankowski
 27. PGE Obrót S.A.
 28. PKP Energetyka S.A.
 29. PPG Deco Polska Sp. z o.o.
 30. Santander Consumer Bank S.A.
Statuetka Firma Przyjazna Klientowi 2016

 

Troska o rozwój i satysfakcję pracowników

Podstawę programu Inwestor w Kapitał Ludzki stanowią oceny dokonywane przez pracowników. Podczas niezależnego, anonimowego badania oceniają oni, między innymi, satysfakcję z pracy, relacje z kolegami i przełożonymi, możliwości rozwoju czy warunki pracy. Inwestorzy w Kapitał Ludzki rozumieją, jak ważnym elementem w budowaniu pozycji rynkowej przedsiębiorstwa są pracownicy. Inwestorzy w Kapitał Ludzki to także firmy, które przez swoich pracwników zostały docenione.

W 2016 roku w gronie firm zasługujących na najwyższe uznanie i zaufanie pracowników znalazły się:

 1. Alexander Mann Solutions Poland Sp. z o.o
 2. Castorama Polska Sp. z o. o.
 3. Michelin Polska S.A.
 4. NetWorks! Sp. z o.o
 5. OPTIMA S.A
 6. Smyk S.A.
 7. Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o.
 8. TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o
 9. Vivus Finance sp. z o.o.

 

Organizatorem programów Inwestor w Kapitał Ludzki oraz Firma Przyjazna Klientowi jest Fundacja Obserwatorium Zarządzania, niezależna instytucja z otoczenia biznesu, zajmująca się problemami przedsiębiorczości, wdrażania innowacji oraz edukacji ekonomicznej społeczeństwa i biznesu.

Partnerzy programów: GCE Consulting, Norstat Polska, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich, Infinity Media, Praca.pl, Marketer+, Nowa Sprzedaż, Nowy Marketing, Wirtualne Media, Personel i Zarządzanie, Magazyn Rekruter, Magazyn VIP, Eventroom, Rent Design, InterBankiet.

Przeczytaj też:

Programy Inwestor w Kapitał Ludzki oraz Firma Przyjazna Klientowi 2020 już za nami!

 

guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze
Mimosa
Mimosa
7 lat temu

Hmm… 10,1 litri în oraÅŸ? Cam mult! Oricum, Ford produce maÅŸini bune, rezistente, dar mai degrabă pentru publicul american. Mă refer la consumul de combustibil: într-o societate care plăteÅŸte 3-4 dolari pe galonul de benzină (aprox. 3,7 litri) – poate mai mult de la criză – nu contează că are 10,1 litri pe 100 km sau 20 sau 30. La noi, e mai greu, dar ce-i drept nici preÅ£ul nu e pentru or&P8nei#i230;c.S.: Felicitări pentru imagini! Au ieÅŸit foarte bine!Radu Åžtefan RS a scris pe blogul sau… []

Teyah
Teyah
7 lat temu

Feb28June Well, that's an out-going article you have thour..Altheegh I feel sad for Willem, I must say I feel like all these things are true..But that's just the way I have experienced him.Either way I hope he will see the light somewhere soon and be able torecognize his mistakes..x