|

Global Mentoring Walk 2022 w Trójmieście. Spacer mentoringowy, który może zmienić wszystko

Zdjęcie przedstawia 4 twarze młodych uśmiechniętych kobiet różnych ras oraz tytuł Global Mentoring Walk, Trójmiasto, 3 września.  Na dole znajduje się logo Vital Voices.

Trwa rekrutacja do Global Mentoring Walk. Dotychczasowe edycje miały miejsce w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się 3 września w Sopocie. Organizatorem spaceru na całym świecie oraz w Polsce jest Vital Voices. Organizacja od ponad 20 lat łączy liderki i liderów, którzy chcą dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z mentees – kobietami, pragnącymi nadać kierunek swojej drodze zawodowej. Do udziału w tegorocznym spacerze Fundacja zaprasza również kobiety i młode dziewczyny z Ukrainy.

Global Mentoring Walk Vital Voices jest organizowany jako wyraz uznania dla wkładu kobiet w światowy postęp oraz jako docenienie liderek z różnych dziedzin życia. Polska edycja odbywa się pod hasłem „Walk the Change”. W tym roku inicjatywa rozszerza swój zasięg i zagości również w Sopocie.

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkie kobiety, które chcą wpływać na rzeczywistość i zmieniać świat. Panie działające w biznesie, polityce, organizacjach społecznych oraz ze świata akademickiego, które chcą uczestniczyć w spacerze i uczyć się od innych. Rekrutacja do najbliższej edycji dostępna jest jeszcze do 7 sierpnia 2022 r.

Spacer po zmianę

Celem Global Mentoring Walk jest spotkanie mentorek oraz mentorów z mentees, aby podczas spaceru podzielić się doświadczeniem, planami i wyzwaniami, a jednocześnie zbudować inspirujące zawodowe relacje. Najlepsze pomysły rodzą się, kiedy damy im odpowiednią przestrzeń. Wierzę, że czasami możliwość spotkania właściwej osoby dodaje sił, by realizować najśmielsze marzenia – mówi Ela Raczkowska, CEO Vital Voices Poland.

Pomysł na spacer mentoringowy pochodzi od amerykańskiej ikony mediów, Geraldine Laybourne – założycielki i prezeski Oxygen Media, a także partnerki biznesowej Oprah Winfrey. Grafik spotkań miała szczelnie wypełniony. Zamiast odmawiać wsparcia młodym kobietom, chętnym, by się od niej uczyć i korzystać z jej rad, Geraldine proponowała dołączenie do jej codziennego spaceru. Wspólne przechadzki stały się wkrótce regularną praktyką, a Geraldine zainicjowała podobne wydarzenia w największych miastach USA. Pomysł spacerów prowadzących do kariery przyjął się na całym świecie. W Polsce zostanie zorganizowany już po raz jedenasty.

Vital Voices

Vital Voices Global Partnership jest międzynarodową organizacją pozarządową (NGO), która wspiera globalne przywództwo kobiet. Została założona w 1997 roku przez ówczesną Pierwszą Damę Hillary Rodham Clinton i byłą Sekretarz Stanu Madeleine Albright. Misją Vital Voices jest identyfikowanie, inwestowanie i eksponowanie niezwykłych kobiet na całym świecie poprzez uwalnianie ich potencjału przywódczego w celu zmiany życia i przyspieszenia pokoju i dobrobytu w ich społecznościach. Vital Voices Global Partnership identyfikuje, szkoli i wzmacnia wschodzące kobiety liderki i przedsiębiorczynie społeczne na całym świecie. Organizacja pomaga im w tworzeniu lepszego świata dla wszystkich.

Przeczytaj też:

Dyrektywa „Kobiety w zarządach” to wyzwanie dla polskich spółek. Czy zdążą dostosować się do unijnych regulacji?