Ilustracja do Notki prasowej
|

ING jednym z kluczowych uczestników rynku kapitałowego

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wraz z partnerami nagrodzili liderów rynku kapitałowego podczas Podsumowania Roku Giełdowego 2022. ING Bank Śląski jako jedna z trzech instytucji znalazł się w gronie najaktywniejszych uczestników, którzy otrzymali nagrody w aż dwóch kategoriach:

  • za najwyższy udział w klienckich obrotach produktami strukturyzowanymi,
  • jako lider rynku transakcji warunkowych Treasury BondSpot Poland.

– To wyróżnienie daje nam duże powody do zadowolenia i satysfakcji. W swojej strategii działania Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego stara się aktywnie przedstawiać ofertę instrumentów dostępnych dzięki GPW jako szerokie spektrum różnorodnych produktów o zróżnicowanym poziomie ryzyka i odpowiadające na różne potrzeby naszych klientów. Nagroda w obszarze produktów strukturyzowanych jest potwierdzeniem, że właściwie realizujemy przyjętą strategię 

– powiedział Marcin Słomianowski, dyrektor Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego.

– Cieszymy się, że 2022 to kolejny rok, w którym ING Bank Śląski jest wyróżniony przez Treasury BondSpot Poland jako lider rynku transakcji warunkowych. Nasz bank niezmiennie od lat aktywnie wspiera ten segment rynku kapitałowego. Mamy nadzieję, że zwolnienie transakcji repo z podatku bankowego będzie stanowić impuls do dalszego rozwoju rynku transakcji warunkowych, tym bardziej, że stanowią one bazę transakcyjną do opracowywania przez GPW Benchmark indeksu stopy procentowej Warsaw Repo Rate (WRR) 

– powiedział Krzysztof Góral, Head of Treasury, ING Bank Śląski.

Przedstawiciele GPW wyróżniają instytucje, które w minionym roku osiągnęły najlepsze wyniki i w widoczny sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj

Tagi: