|

Talent Place – jak działają rekomendacje?

Przemek Kadula jest przedsiębiorcą i twórcą 3 produktów umożliwiających efektywną rekrutację oraz szkolenie pracowników.

Te produkty to firma Talent Place, Skillveo – platforma służąca do kompleksowego zarządzania wiedzą w organizacji oraz Notatek.pl – największy serwis studencki w Polsce. Opowiedział Rekruterowi o swojej działalności.

Początki drogi do Talent Space

Przez rok był Pan prezydentem oddziału AIESEC Kraków – czego Pan się tam nauczył, co może pomagać w obecnej pracy?

Przede wszystkim w AIESEC miałem pierwszy kontakt z rynkiem rekrutacji i employer brandingiem. Znajomość branży HR i zdobyta dzięki AIESEC sieć kontaktów były bardzo pomocne na początku rozwijania firmy.
Jako prezydent AIESEC Kraków miałem okazję zarządzać strukturą, w której pracowało ponad 100 osób. To doświadczenie sprawiło, że jestem lepszym menedżerem. Zdobyłem cenne doświadczenie oraz poznałem swoje mocne i słabsze strony. Obecnie w mojej firmie pracują 4 osoby, z którymi współpracowałem w AIESEC. Zajmują one Dyrektorskie lub menedżerskie stanowiska. Osoby te wnoszą ogromną wartość do firmy poprzez swoje zaangażowanie i pasję do pracy. Dzięki relacjom zbudowanym podczas działalności w organizacji studenckiej udało mi się zbudować świetny zespół.

Jaka jest najbardziej odczuwalna różnica pomiędzy krakowskim i warszawskim rynkiem rekrutacyjnym?

Na krakowskim rynku współpracujemy prawie wyłącznie z firmami z sektora BPO/SSC. To implikuje profil kandydatów, których pozyskuje Talent Place. Są to w większości osoby do 2 lat po studiach, posługujące się min. 2 językami obcymi.
Rynek warszawski jest dużo bardziej zróżnicowany. Naszymi klientami są firmy z „wielkiej 4”, banki, firmy IT takie jak Microsoft. Dla naszych klientów z Warszawy rekrutujemy na programy menedżerskie, do call center, czy stanowiska audytorskie.

Czym jest crowdstaffing kreaowany przez firmę Talent Place ?

Talent Place buduje siatkę rekruterów freelancerów w Europie. Obecnie rekrutujemy w 6 krajach. Każdy może zostać rekruterem Talent Place pod warunkiem, że ukończy dostarczone przez nas szkolenie. Nasi rekruterzy wyszukują kandydatów przede wszystkim wśród swoich znajomych wykorzystując siłę rekomendacji.

Co może łączyć Talent Place z Uberem i AirBnb?

Chodzi o ideę „shareing economy”. W przypadku Ubera dzielimy się samochodem, a AirBnb mieszkaniem. Natomiast w przypadku Talent Palce jest sieć znajomych, których możemy rekomendować do pracy.

W maju był Pan prelegentem na konferencji ASPIRE dotyczącej Millenialsów. Jakie najważniejsze informacje można było wynieść z tego wydarzenia?

Podczas prezentacji, którą miałem okazję współtworzyć udało się pokazać w jaki sposób myślą Millenialsi. Udało się to dzięki przedstawieniu i analizie wyników badań na tej grupie oraz co najważniejsze komentarzu tych badań przez Millenialsów, którzy brali udział w panelu dyskusyjnym.

Więcej na temat Talent Place mona przeczyta tutaj.

 Przemek Kadula,  CEO w Talent Place

Przeczytaj też: