|

JP Morgan zatrudni 50 uchodźców z Ukrainy w warszawskim biurze

JP Morgan Chase & Co. wprowadza w Polsce nowy program szkoleniowy Work & Training, będący częścią szerszego wsparcia humanitarnego dla osób, które wraz z rodzinami uciekły przed wojną z Ukrainy. W ramach programu bank planuje zatrudnić 50 uchodźców w swoim warszawskim biurze na 12-miesięczny okres z możliwością jego przedłużenia.

Zapraszamy kandydatów do aplikowania poprzez stronę internetową, gdzie można znaleźć więcej informacji o programie. Chcemy pomóc wszystkim wybranym kandydatom w rozwijaniu swoich umiejętności i kontynuowaniu kariery – powiedzieli Viswas Raghavan, CEO EMEA, oraz Paul Brazier, Dyrektor Zarządzający, J.P. Morgan Poland Services.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi pracowników wszystkich zespołów w warszawskim oddziale, JP Morgan zorganizuje przed rozpoczęciem pracy niezbędne szkolenia w takich obszarach jak: finanse, zasoby ludzkie i działalność operacyjna.

Bank zobowiązał się również pomóc zatrudnionym Ukraińcom w znalezieniu mieszkania oraz opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym. W razie potrzeby kandydaci będą mieli możliwość zapisania dzieci do szkoły, w której nauka prowadzona jest zgodnie z ukraińskim programem nauczania.

Ukraińcy już zaczęli zgłaszać się na nowe stanowiska – powiedział Patrick Burton, rzecznik banku JP Morgan w Londynie.

Nowy program szkoleniowy jest realizowany w ramach ogłoszonego ostatnio przez bank JP Morgan wsparcia o wartości 10 mln dolarów dla lokalnych organizacji humanitarnych, które pomagają zapewnić tymczasowe zakwaterowanie oraz inne podstawowe potrzeby uchodźcom przebywającym w Polsce.

Obecnie amerykański bank zatrudnia w Polsce około 1 tys. osób.

O JP Morgan Chase & Co.

J.P. Morgan jest światowym liderem w dziedzinie usług finansowych, oferującym rozwiązania dla najważniejszych światowych korporacji, rządów i instytucji w ponad 100 krajach. Firma prowadzi również działania wolontariackie dla pracowników w społecznościach lokalnych, wykorzystując liczne zasoby, w tym te, które wynikają z dostępu do kapitału, ekonomii skali, globalnego zasięgu i wiedzy.