Ilustracja do informacji prasowej: "Kobiety chcą wzmacniać branżę IT. Program Tech Leaders Polska pomaga im realizować marzenia". Przedstawia logo organizacji Women In Technology.
|

Kobiety chcą wzmacniać branżę IT. Program Tech Leaders Polska pomaga im realizować marzenia

Po raz 9. kobiety zmotywowane, aby rozwijać się w nowych technologiach, będą miały okazję skorzystać z profesjonalnego programu mentoringowego – Tech Leaders Polska. Ekspertki skupione wokół społeczności Women in Technology Poland intensywnie pracują nad nową edycją projektu. Rekrutacja do programu rusza już 8 stycznia 2024 roku. Pasjonatki programowania, user experience, sztucznej inteligencji, zarządzania projektami czy prowadzenia biznesu będą mogły przez 4 miesiące szkolić się pod okiem uznanych mentorek i mentorów.

Ogromną siłą i wartością Tech Leaders jest stworzenie kobietom – niezależnie od ich wieku i posiadanych już umiejętności – swobodnej przestrzeni do dzielenia się wiedzą i podnoszenia kompetencji  zawodowych. Uczestniczki, w drodze do sukcesu i osiągnięcia założonych celów, wspierają cenieni specjaliści z branży IT i nowych technologii. Oprócz indywidualnej pracy z mentorami/-kami podczas sesji 1 na 1, podopieczne korzystają również z warsztatów Mentors4People i konsultacji z ekspertkami HR. To stanowi o rosnącej popularności jednego z największych, bezpłatnych programów mentoringowych w Polsce.

Projekt trwa 4 miesiące (od lutego do czerwca), a aplikacja dla uczestniczek jest uruchamiana w styczniu. W bieżącej edycji Tech Leaders formularz rekrutacyjny będzie dostępny na stronie www.techleaders.eu już 8 stycznia 2024. Osoby zainteresowane mają czas na wypełnienie stosownych dokumentów do 19 stycznia 2024 roku. 9. edycja Tech Leaders rozpocznie się 20 lutego i potrwa do 20 czerwca 2024 roku.

Obrazek przedstawia harmonogram spotkania Woman in Technology w ramach programu Tech Leaders Polska

O tym, kto zostanie mentee danego mentora, decyduje on sam na podstawie nadesłanych przez kobiety aplikacji. W ostatniej edycji programu podopieczne miały okazję skorzystać z profesjonalnej wiedzy i pomocy ponad 140 ekspertów z wybranych dziedzin z branży IT. Informacje o wymarzonym mentorze oraz dziedzinie, w której działa, zainteresowane znajdą na stronie programu.

Tech Leaders to ogromna szansa dla kobiet, które doceniają i rozumieją unikalną możliwość rozwoju, jaką dają specjalistyczne konsultacje. Program wysoko cenią sobie również mentorzy, którzy czuwają nad progresem swoich podopiecznych.

Partnerami Tech Leaders są liderzy branży. To firmy i organizacje, które mają świadomość, że warto inwestować we wciąż niedoreprezentowane kobiety, tworzące polską branżę IT. Dzięki wspólnym wysiłkom udział kobiet w zawodach STEM powoli wrasta.

Organizatorem programu jest Fundacja Imagine Inclusive Technology, która skupia społeczność Women in Technology Poland. Celem organizacji jest zwiększenie kompetencji zawodowych kobiet, wzmacnianie ich w rolach liderskich oraz promowanie idei diversity. Obecnie Fundacja prowadzi badanie, które ma na celu zrozumienie sytuacji kobiet pracujących w nowych technologiach. Na podstawie ankiety (dostępnej pod linkiem) zostanie opracowany raport, którego wyniki fundacja opublikuje bezpłatnie na początku 2024 roku.

Grafika reklamująca 8 edycję Tech Leaders Polska z 2023 roku

Kontakt:

Adrianna Luks, aluks@womenintechnology.pl

Przeczytaj również:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze