Grafika przedstawia logo Konfederacji Lewiatan, logo wydarzenia Konferencja Praca 4.0 oraz informacje organizacyjne
|

Konfederacja Lewiatan organizuje IX edycję konferencji Praca 4.0.

Dyskusja o przyszłości pracy

Konferencja Praca 4.0 to jedno z cyklicznie organizowanych przez Konfederację Lewiatan wydarzeń. IX edycja konferencji już pod koniec stycznia. W agendzie znalazły się najważniejsze zagadnienia dotyczące rynku pracy, podjęte w rozmaitych kontekstach – od dobrostanu pracowników, przez cyfryzację zasobów organizacji, po zmiany legislacyjne w zakresie prawa pracy. Wzorem lat poprzednich, do udziału zaproszono zarówno ekspertów i naukowców, jak i praktyków rynku pracy oraz przedstawicieli administracji publicznej (m.in. Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i ministerstwa rodziny i polityki społecznej). Partnerami głównymi wydarzenia są Amazon i Grupa Luxmed, wspierającymi Centrum Kreatywności Targowa i IGT, merytorycznymi zaś SGH i Tent.

Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy w Konfederacji Lewiatan, podsumuje najważniejsze zmiany legislacyjne 2023 roku i przedyskutuje je w gronie zaproszonych do panelu gości. Jego uczestnicy zastanowią się też nad pilnymi potrzebami zmian w Kodeksie pracy, których przyjęcie determinują dyrektywy unijne. W ramach innej dyskusji panelowej, jej uczestnicy wymienią się poglądami na rynek pracy przyszłości – dokąd będzie zmierzać, jaki wpływ wywrą na niego zmiany społeczne (starzenie się społeczeństwa, wchodzenie na rynek młodych generacji, nowe podejście do work-life balance etc.) oraz ekonomiczne (zmienność rynku). Nowe trendy z pewnością zainteresują wszystkich praktyków HR.

Nie zabraknie również rozmów o polityce migracyjnej państwa polskiego, która z kolei ma ogromny wpływ na rynek pracy. Dyskusję poprowadzi Nadia Kurteva z Konfederacji Lewiatan, a wśród panelistek i panelistów znajdzie się Paulina Jaworska, Country Director for Poland w Tent Partnership for Refugees.

Do agendy włączono dwa inne obszary, które w ostatnim czasie uchodzą za gorące – zmiany na rynku pracy i związane z nimi nowe, inne oczekiwania co do kompetencji i umiejętności pracowników oraz polityka inkluzywna firm i jej dobre standardy.

Pojawi się też problematyka rosnącego tempa transformacji cyfrowej i jego wpływu na procesy wewnątrz organizacji czy popyt na pracę. Nie da się ukryć, iż do najmocniej dyskutowanych wątków należy dziś rola sztucznej inteligencji w biznesie, w tym sposoby jej eksploatacji i relacja między pracownikiem a narzędziami opartymi na AI.

W tym roku przestrzenią goszczącą uczestników konferencji będzie Centrum Kreatywności Targowa na warszawskiej Pradze. IX edycja Pracy 4.0 została zaplanowana na 29 stycznia, a wstęp na nią jak zwykle jest bezpłatny – wymaga jedynie rejestracji na stronie wydarzenia. W kolejnych dniach odbędą się warsztaty prezentujące m.in. dobre praktyki firm oraz wyjaśniające regulacje prawne, a prowadzone przez wybitnych ekspertów, praktyków rynku i przedstawicieli renomowanych kancelarii. Będą one transmitowane online.

Więcej na temat wydarzenia: TUTAJ

Link do rejestracji: TUTAJ

Grafika przedstawia logo partnerów medialnych konferencji organizowanej przez Konfederację lewiatan -Praca 4.0.

Przeczytaj też: