Follow The rabbit - zdjęcie z konferencji w Gdyni
|

Follow The Rabbit – dlaczego warto śledzić królika? Konferencje HR 2023

Czy da się zebrać Trójmiejską śmietankę HRową (i nie tylko) w jednym miejscu, żeby porozmawiać o branżowych wyzwaniach w przemiłej atmosferze? O tym, że to możliwe przekonaliśmy się naocznie, biorąc udział w czwartkowej konferencji Follow The Rabbit. 

Interesujące wystąpienia, możliwość poznania ciekawych ludzi i szansa na podzielenie się swoimi doświadczeniami – to wszystko było możliwe w ubiegłym tygodniu i to we wspaniałych okolicznościach przyrody. Spotkanie odbyło się w Hotelu Nadmorski w Gdyni położonym nad samym morzem.

Konferencje HR a odpowiedzialność społeczna

Po pandemii nareszcie mamy w Polsce całkiem duży wybór konferencji HR. Co wyróżnia wydarzenie Follow The Rabbit na tle innych branżowych spotkań? Z całą pewnością odpowiedzialność społeczna. Udział w konferencji jest darmowy. Organizatorzy zachęcają jedynie do dołożenia cegiełki o wartości 50 zł w ramach specjalnej akcji. W tym roku celem jest modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej nr 26 w Gdyni. W poprzedniej edycji zebrano środki na stworzenie w tej samej placówce strefy ciszy. „Jako LSEG zdecydowaliśmy się, że będziemy wspierać na razie jedną szkołę, dzięki czemu nasze wsparcie może być bardziej odczuwalne dla kadry nauczycielskiej i samych uczniów” – wyjaśniła Karolina Majowicz-Prager, Talent Acquisition Manager, London Stock Exchange Group.

Około 400 specjalistów z branży HR

Według szacunków organizatorów konferencja Follow The Rabbit cieszy się dużym zainteresowaniem. Rejestruje się na nią około 400 osób. 100 osób otrzymuje indywidualne zaproszenie od organizatorów. Są to sponsorzy, prelegenci, partnerzy medialni i eksperci z branży.

O czym rozmawiamy w na konferencjach HR 2023 roku i na Follow The Rabbit?

Podczas wystąpień poruszano dosyć popularne dziś na konferencjach HR tematy związane z kryzysem i umiejętnością dostosowana się do dynamicznych zmian na rynkach. Prelegenci omawiali także zagadnienia well-beingowe, takie jak elastyczność pracy, wspieranie pracujących rodziców czy redukcję izolacji i samotności pracowników. Uczestnicy mieli też okazję wziąć udział w spotkaniach dotyczących wyzwań z dziedziny tzw. twardego HR. Omówione zostało zagadnienie pułapek płacowych.

Podczas konferencji HR Follow The Rabbit nie pominięto też naprawdę trudnych tematów. Mikołaj Illukowicz, Radca prawny, Partner w kancelarii M. Illukowicz i Partnerzy, omówił definicje mobbingu, molestowania i molestowania seksualnego. Podczas spotkania omawiał przypadki i wskazywał sposoby na zarządzanie takim kryzysem w firmie, zapraszając do dyskusji uczestników wykładu.

Na przydatne wskazówki mogli liczyć także rekruterzy. O trendach w Executive search opowiadała Dorota Serwinska, Partner w Friisberg Poland

Przeczytaj także: Cyfrowe zarządzanie talentami w rzeczywistości popandemicznej

Czy warto „podążać za królikiem” i śledzić go w przyszłości?

Przed jakimi wyzwaniami stanęli w tym roku organizatorzy i czego możemy się spodziewać w kolejnej edycji?

„W tym roku mieliśmy spory problem z podjęciem decyzji, z której prelekcji zrezygnować, aby utrzymać dynamikę konferencji w kształcie, który ostatecznie został zaproponowany uczestnikom. Pomysłów na prelekcje było wiele, bo wiele jest tematów HR-owych, o których trzeba dziś rozmawiać i rozwijać. Na bieżąco śledzimy trendy i na tej podstawie zbudujemy naszą propozycję za rok. Być może ponownie zdecydujemy się na dodatkowe warsztaty w mniejszych grupach albo po latach wrócimy do tradycyjnego panelu dyskusyjnego. Na te rozważania przyjdzie jeszcze czas”

Karolina Majowicz-Prager, Talent Acquisition Manager, London Stock Exchange Group

Nie ulega wątpliwości, że konferencja HR Follow The Rabbit jest świetną okazją dla rekruterów do poszerzania swoich kontaktów i wiedzy. Na uczestnictwie mogą zyskać także przedsiębiorcy, którzy chcą kształtować kulturę otwartości, a także uzyskać ciekawe podpowiedzi na temat tego, jak reagować na trudne sytuacje w swoich firmach. Liczymy na to, że za rok znów spotkamy się w tak licznym gronie w Trójmieście.

Przeczytaj także: Podsumowanie jubileuszowego Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG

* Fotografie użyte w tekście są autorstwa Daniela Pławczyka, Kadry Daniela

Autor: Laura Kszczanowicz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze