Ilustracja do serii notatek prasowych KPMG
|

KPMG Law rozbudowuje praktykę Prawa Energetycznego, na czele z Anną Szczodrą

Z dniem 1 marca br. do KPMG Law wraz z zespołem, dołączyła radca prawny Anna Szczodra, która na stanowisku Partnera kieruje praktyką Prawa Energetycznego kancelarii.

Rozbudowa praktyki Prawa Energetycznego stanowi kolejną odsłonę strategii rozwoju kancelarii KPMG Law oraz jest elementem reorganizacji w kancelarii, w wyniku której działa ona pod nową nazwą KPMG Law z dziewięcioma praktykami specjalizacyjnymi w zakresie najbardziej istotnych dziedzin prawa w obrocie gospodarczym. Łączymy wszechstronne doradztwo prawne z innymi, komplementarnymi usługami świadczonymi przez KPMG, zarówno w Polsce, jak i na świecie

mówi Stacy Ligas, Senior Partner i CEO KPMG w Polsce.

Anna Szczodra jest radcą prawnym, posiada ponad 12-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze energetycznym. Specjalizuje się w doradztwie prawnym, obejmującym realizację transakcji w sektorze odnawialnych źródeł energii oraz prowadzeniu złożonych procesów inwestycyjnych dotyczących energetyki konwencjonalnej. Aktywnie działała na rzecz rozwoju energetyki nuklearnej w Polsce.

KPMG Law jako część międzynarodowej organizacji może zaoferować unikalne, multidyscyplinarne usługi w obszarze transformacji polskiego sektora energetycznego. Cieszę się, że razem ze zespołem będziemy mogli korzystać z globalnego doświadczenia KPMG, aby wspólnie zmieniać oblicze naszej energetyki w kierunku budowy zeroemisyjnej i konkurencyjnej gospodarki

– mówi Anna Szczodra, radca prawny, Partner w KPMG Law.

Przed dołączeniem do KPMG Law Anna zdobywała doświadczenie w największej międzynarodowej grupie energetycznej oraz polskiej grupie kapitałowej, a w ostatnich latach współtworzyła praktykę energetyczną i infrastrukturalną w jednej z wiodących kancelarii prawnych. Anna aktywnie wspiera organizacje branżowe w tworzeniu regulacji prawnych sprzyjających procesom dekarbonizacji oraz wypracowywaniu nowych modeli biznesowych funkcjonowania przedsiębiorców na rynku energii.

Wraz z Anną do zespołu praktyki Prawa Energetycznego dołączyły 4 osoby: Eliza Tymiańska (adwokat) oraz Aleksandra Kolenda (radca prawny), które posiadają doświadczenie w doradztwie prawnym dla sektora energetycznego, a także Tymoteusz Gibasiewicz i Miłosz Bukowiec, którzy będą wspierać działania zespołu.

Doświadczenie i specjalistyczna wiedza Anny zwiększają nasze kompetencje w obszarze doradztwa prawnego w ramach sektora energetycznego. KPMG w Polsce od wielu lat wspiera przedsiębiorstwa w strategicznych projektach sektora energetycznego i innych gałęziach przemysłu o wysokiej konsumpcji energii oraz pomaga firmom w zrządzaniu zasobami energetycznymi. Dynamiczny rozwój usług doradztwa prawnego, zatrudnianie nowych prawników oraz dostosowywanie się do zmieniającej się rzeczywistości i potrzeb klientów jest wpisane w strategię rozwoju KPMG Law

– mówi Paweł Bajno, radca prawny, Head of KPMG Law w Polsce.

KPMG Law prowadzi obsługę transakcji zawieranych we wszystkich sektorach gospodarki przez polskich i zagranicznych inwestorów. Kancelaria posiada 5 biur w Polsce i zatrudnia ponad 50 prawników w większości posiadających uprawnienia radcy prawnego lub adwokata.

Więcej o KPMG można przeczytać tutaj.

Przeczytaj też: