|

Linkedin w dobie koronawirusa

Koronawirus i związane z nim masowe przejścia pracowników biurowych w tryb home office, wpłynął również na sposób komunikacji firm na zewnątrz. Jak wyglądają profile na Linkedin agencji rekrutacyjnych i pracodawców? Sprawdziliśmy to.

Linkedin to jedno z podstawowych źródeł komunikacja z kandydatami zarówno agencji rekrutacyjnych jaki i pracodawców. Nic dziwnego, że na niektórych profilach można zauważyć wzmożoną komunikację w tym temacie.

Na przykładzie wybranych agencji rekrutacyjnych i dużych firm, postanowiliśmy zrobić mały przegląd wpisów na Linkedine, w związku z pandemią koronawirusa.

TUTAJ pisaliśmy również o tym, jak może wyglądać wewnętrzna komunikacja w firmach. Jeśli jesteś również ciekawy, jak tworzyć swój profil na Linkedinie przeczytaj ten artykuł „Jak skutecznie prowadzić swój profil na Linkedin?„.

Linkedin – agencje

W większości przypadków zauważyliśmy na Linkedinie tendencję komunikowania porad dotyczących pracy zdalnej. Temat home office jest analizowany z wielu perspektyw.

Ponadto, pojawiają się także posty skierowane do kandydatów o tym, że wciąż trwa rekrutacja online.

Wśród agencji rekrutacyjnych na Linkedinie pojawiają się również wpisy dla kandydatów zapewniające o wznowieniu procesów rekrutacyjnych w przyszłości, które zostały teraz zawieszone.

Linkedin – pracodawców

Na Linkedinie część pracodawców postawiła na posty informujące o tym, jakie wsparcie w związku z koronawirusem dla swoich pracowników i klientów. Wykorzystywane są także nagrania wideo, dzięki którym ograniczany jest dystans między nadawcą a odbiorcą. Pojawiają się również wypowiedzi lekarzy.

Nie brakuje także porad prawnych, które również wzbudzają wiarygodność przekazu o czym dobrze wie firma KMPG.

Każdy szuka odpowiedniej strategii komunikacyjnej, również na Linkedinie w dobie pandemii. Widzimy też, jak kontent marketing zaczyna odgrywać coraz większą rolę. Kto robi to najlepiej? Przekonamy się wkrótce.

Myślisz, że znalezienie pracy jest teraz niemożliwe? Nic bardziej mylnego. Odwiedź HR-LINE , gdzie znajdziesz aktualne oferty pracy.