|

Konferencja Masters & Robots

„HOW TO PROVE YOUR ORGANIZATION IS CREATIVE?”, „5 ELEMENTS OF SUCCESS IN SILICON VALLEY”, „WHY I DON’T WANT TO RUN A UNICORN” – to tylko nieliczne bloki tematyczne, jakie pojawią się na konferencji Masters&Robots. Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce odbędzie się w dniach 26 – 28 października w Warszawie. Prelegenci z całego świata oraz warsztaty zapewnią uczestnikom dostęp do wiedzy, która staje się coraz bardziej pożądana i niezbędna. Czego dokładnie można się spodziewać?

Program i informacje organizacyjne Konferencji Masters & Robots

– 50 zagranicznych prelegentów z USA, Izraela, Chin, Indii i Europy,
– 2 dni inspirujących, merytorycznych prelekcji na 2 scenach równolegle,
– 15 rodzajów praktycznych warsztatów w 3 dni,
– międzynarodowy networking.

Gdzie?  Poindustrialne obiekty byłej praskiej drukarni przy Mińskiej 65.
Kiedy?  26-28 października 2017
Po co?  Na pewno słyszałeś o tym, że nowe technologie rozwijają się wykładniczo, ale czy zastanawiałeś się co to oznacza dla Ciebie i Twojej firmy, oraz jakie będą konsekwencje?

Pierwsze autonomiczne samochody – przykład jak wykładniczego rozwoju nowych technologii 

W przyszłym roku będą już powszechnie dostępne pierwsze autonomiczne samochody. W zaledwie dwa lata może się przez to załamać rynek motoryzacyjny. Aby się utrzymać, tradycyjne firmy motoryzacyjne będą musiały całkowicie zmienić swoje podejście do produkcji samochodów, by dogonić producentów „komputerów na kółkach”, inaczej zbankrutują. Pojazd, który zabierze nas do wyznaczonego celu będziemy wzywać przez aplikację i zapłacimy jedynie za przejechany dystans.

problemy z parkowaniem, a prawo jazdy przestanie być potrzebne. To, z kolei, odmieni funkcjonowanie miast, bo 90-95% aut stanie się niepotrzebne. Parkingi będzie można zamienić w parki. Przełoży się to również na wzrost poziomu bezpieczeństwa na drogach. Obecnie, na każde 100 000 km przypada jeden śmiertelny wypadek. Z autonomicznymi samochodami liczba ta ma szansę spaść do jednego wypadku co 10 milionów kilometrów. To milion uratowanych żyć ludzkich w przeciągu roku. Wzrost poziomu bezpieczeństwa na drogach przysporzy jednak sporo zmartwień firmom ubezpieczeniowym.

Przez brak wypadków mogą one bowiem popaść w duże tarapaty, gdyż ubezpieczenia staną się 100 razy tańsze. Niewykluczone też, że ubezpieczenia komunikacyjne zupełnie zanikną. Rynek nieruchomości również ulegnie zmianie. Dzięki możliwości pracy w trakcie jazdy, ludzie zaczną przeprowadzać się dalej od centrów miast, by zamieszkać w ładniejszej, spokojniejszej okolicy…

Ten przykład pokazuje, jak zdawałoby się drobna zmiana, wpłynie na wiele obszarów życia i biznesu. Kiedyś czas od pomysłu do wdrożenia liczono w dziesiątkach lat. Dziś, to kwestia miesięcy. Warto więc być na bieżąco, by nie przegapić zmiany, która wpłynie na twój biznes, życie, czy pracę.

Dlatego właśnie stworzyliśmy Masters & Robots, konferencję, jakiej w Polsce jeszcze nie było.

Na konferencji Masters & Robots zostaną podjęte tematy z zakresu transformacji cyfrowej, digitalizacji i innowacji technologicznych

Zaprosiliśmy do Polski ludzi, którzy o transformacji cyfrowej, innowacji i digitalizacji wiedzą najwięcej. Profesorów z największych ośrodków akademickich na świecie – New York Stern School of Business, Stanford University, University of Illinois, Concordia University, University of Vienna. Praktyków z doliny krzemowej zajmujących się wdrażaniem innowacji, rozwojem nowych modeli biznesowych, implementacją nowoczesnych rozwiązań.

Masters & Robots to 50 speakerów z całego świata, 2 dni konferencji, 3 dni praktycznych warsztatów i najważniejsze wyzwania współczesnego świata. Digital Transformation, Exponential Technology, Cognitive Science, Health and Medicine, IoT, Social Innovation, Future of Work, Future of Robotics, Artificial Intelligence, Digital Economy, Data Analytics, VR and AR, Human Performance, Future of Art and Media.

Wsparcei merytoryczne i goście obecni na konferencji

Dzięki merytorycznemu wsparciu Singularity University w ramach sceny Warsaw Chapter przyjrzymy się też, jak te procesy wpływają na człowieka i społeczeństwo oraz jak stosować i wdrażać technologie wykładnicze, by służyły ludzkości.

Wśród naszych gości:
Eric Bina – współzałożyciel pierwszej przeglądarki internetowej – Netscape,
Henry Wong – inwestor z Sillicon Valley z 40-letnim stażem i wspólnik Guy’a Kawasaki,
Dana Al Salem – kobieta, która wprowadzała Yahoo! do Europy,
Massimo Tammaro – człowiek, który przeprowadził transformację procesów biznesowych i zarządzania ryzykiem w Ferrari
Cristina Dolan – ekspertka od blockchain, która IPO swojej firmy zawstydziła Amazona i eBay’a
– i wielu, wielu innych, o których przeczytać możesz na naszej stronie mastersandrobots.tech.

Oprócz porywających i otwierających głowę wystąpień, nasi goście poprowadzą również warsztaty. Zależy nam by nie tylko inspirować, ale przede wszystkim dać możliwość nauczenia się konkretnych rozwiązań, które przydadzą się w codziennej pracy.
Czy wiesz, że sztuczna inteligencja w przeciągu kilku sekund udziela porad prawnych z 90% dokładnością. Poziom dokładności, który może osiągnąć człowiek to 70%. AI pomaga także diagnozować nowotwory i robi to 4 razy precyzyjniej, niż człowiek. Co się stanie z prawnikami i lekarzami za 5-10 lat?…

Przyjdź na Masters & Robots i poznaj z nami co kryje przyszłość!

Więcej o firmie przeczytaj tutaj.

Przeczytaj też:

Digital University- Technologiczna HR Rewolucja