|

Masters&Robots – Technologia i ludzie – poznać, zrozumieć i wygrać dzięki synergii

Masters&Robots - Technologia i ludzie – poznać, zrozumieć i wygrać dzięki synergii

Ludzkość i technologia: jakie szanse rozwoju niosą pandemia COVID-19 i czwarta rewolucja przemysłowa? Jakie wyzwania stoją przed liderami, biznesami i ludźmi w czasach cyfrowej transformacji? Odpowiedzi na te pytania przyniesie tegoroczna edycja Masters&Robots „Technology&Humanity in a never normal world”. 

Konferencja rozpocznie się 22 września, potrwa 3 dni i odbędzie się online. Keynote speakerem konferencji będzie Yuval Noah Harari – profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, historyk, filozof, autor bestsellerów „Sapiens: krótka historia ludzkości”, „Homo Deus: Krótka historia jutra” i „21 lekcji na XXI wiek”.

W swoich wystąpieniach prelegenci „Master&Robots” skupią się na tym, jakie możliwości przynoszą najnowsze rozwiązania i technologie – jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i robotyka mogą usprawniać i przyspieszać rozwój, pobudzać innowacyjność i kreatywność zarówno w biznesie, jak i w życiu codziennym. Jak mogą wspierać i uzupełniać możliwości organizacji oraz ludzi. Co mogą zrobić liderzy, by sprostać wymaganiom 4. ery przemysłowej a przy tym zadbać o zrównoważony rozwój firmy i ludzi. Uczestnicy dowiedzą się również jak zhakować własny mózg, a także czy sztuczna inteligencja może inspirować artystów.

Tegoroczna edycja konferencji odbywa się w cieniu COVID-19, który stał się trudną i ważną lekcją dla świata. Podczas wystąpień nie zabraknie również odniesień do najbardziej aktualnych wyzwań i szans. Eksperci odniosą się do najnowszych wyzwań i dylematów, które zrodziła przyspieszona digitalizacji i upowszechnianie się nowoczesnych technologii. Pandemia pokazała, że choć technologia jest nieodzowna, by skutecznie działać w nowej rzeczywsitości, rodzi również nowe problemy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, prywatności i ochroną danych, a także wiele pytań natury etycznej i prawnej, które muszą zostać zaadresowane na poziomie społeczeństw i jednostek.

Yuval Noah Harari, David Hanson, Leesa Soulodre, Rohit Bhargava, Nickolas Davis czy Rebecca Fiebrink to jedynie kilka z kilkunastu fantastycznych nazwisk – wielkich światowych intelektualistów, naukowców i innowatorów, których będziemy mieli okazję gościć w tym roku podczas Masters&Robots – komentuje Jowita Michalska, CEO Digital University organizator konferencji Masters&Robots. Covid-19 poturbował gospodarki, nieodwracalnie zmienił życie milionów ludzi na całym świecie – ale jak wszystkie wielkie dysrupcje – stał się też szansą do zmiany i przyspieszył toczące się procesy. Sprzymierzeńcem ludzi stała się technologia i w dobie ‘Never normal world’ to ona stanowić będzie o naszych dalszych sukcesach – jako ludzi, biznesów czy społeczeństw.

Podczas tegorocznej edycji konferencji “Masters&Robots” pt. „Technology and Humanity in a never normal world” będą z nami m.in.:

 • Rohit Bhargava – założyciel Non-Obvious Company, adiunkt na Georgetown University, wcześniej Senior Vice President w Ogilvy, wiodący autorytet z obszaru marketingu, trendów i innowacji.
 • Nicholas Davis – wcześniej Head of Society&Innovation w World Economic Forum, profesor w Thunderbird School of Global Management, partner zarządzający w SWIFT Partners.
 • Rebecca Fiebrink – doktor Informatyki na Uniwersytecie Princeton, ekspertka w dziedzinie wykorzystania AI w sztuce i twórczyni Weiknator – systemu opartego na kreatywnym uczeniu maszynowym.
 • Mo Gawdat – b. CBOGoogle X, założyciel One Billion Happy, autor „Solve for Happy: Engineer Your Path to Joy”.
 • David Gram – b. dyrektor innowacji w Lego Group, Head of Ventures w Lego Ventures, współzałożyciel Diplomatic Rebels.
 • David Hanson –założyciel i dyrektor kreatywny w Hanson Robotics, twórca inteligentnego robota Sophie, który naśladuje ludzkie ruchy, mimikę i gesty, a także stara się okazywać emocje. Swoje działanie opiera na zasadach uczenia maszynowego, na podstawie którego analizuje na bieżąco wypowiedzi osób ze swojego otoczenia i dostosowuje do tego własne komentarze.
 • Daniel Hulme – ekspert z obszaru sztucznej inteligencji i nowych technologii, związany z Satalia i Singularitu University wykładowca w Instytucie Marshalla na London School of Economics, autor licznych książek, artykułów i podcastów z zakresu AI i przyszłości biznesu.
 • Stephen Langton – Partner w Russell Reynolds Associates.
 • Mikołaj Jan Piskorski – profesor strategii i innowacji oraz dziekan South East Asia and Oceania w IMD Business School.
 • Patrycja Sławuta – doktor hab. eksperymentalnej psychologii społecznej, autorka inicjatywy PsychTech – połączenia psychologii i technologii, założycielka SelfHackathon.
 • Leesa Soulodre – adiunkt na Singapurskim Uniwersytecie Zarządzania, pionierka i badaczka obszaru Deep Tech, przedsiębiorca, ekonomista, specjalista od rynków globalnych i azjatyckich.

A także: Alberto Rodriguez (MIT), Zenia Tata (Fundacja XPRIZE) i Tina Woods (Collider Health and Collider Science i Longevity International).

Masters&Robots to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowym technologiom i rewolucji cyfrowej w tej części Europy. Podczas 3 dni konferencji, uczestnicy będą mieli okazję lepiej poznać i zrozumieć kształtujące obecną rzeczywistość trendy i innowacje, a także przygotować się na nadchodzące zmiany. Dzięki zaproszonym do udziału w wydarzeniu ekspertom inspirujące oraz otwierające oczy zjawiska zostaną przekute na praktyczne wskazówki i zastosowania, które pozwolą nakreślić nowe wizje rozwoju i skutecznie wykorzystywać synergię między ludźmi a technologią.

Bilety do nabycia: https://app.evenea.pl/event/mr2020

Jako partnerzy wydarzenia mamy dla was specjalny kod zniżkowy 10% na hasło: Magazyn Rekruter

Czytaj również: Scenariusze rynku pracy – co czeka nas w przyszłości?

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze
trackback
UiPath – roboty do roboty! - Magazyn Rekruter
3 lat temu

[…] Czytaj również – Masters&robots – technologia i ludzie-poznać, zrozumieć i wygrać dzięki synergii […]