|

Michał Mastalerz nowym prezesem PwC Polska

Kadencja Michała Mastalerza jako szefa PwC Polska rozpocznie się 1 stycznia 2023 roku. Zastąpi on na tym stanowisku Adama Krasonia, który zostanie prezesem PwC w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób.

Wspólnie z Adamem od ponad 25 lat pracujemy w PwC. Za nami doświadczenia niesamowitych projektów, transformacji i wyjątkowego rozwoju firmy w Polsce. Każdy rok był dla nas inny, każdy pełen wyzwań. Jako szef PwC w Polsce swoimi działaniami zamierzam jeszcze bardziej wzmocnić jakość naszej fantastycznej ekipy – partnerów i pracowników, mądrze inwestując w technologie i nowe zasoby – żebyśmy dali to, co najlepsze naszym klientom, czyli długoterminową wartość oraz wymagany od nas najwyższy poziom zaufania – mówi Michał Mastalerz, partner, dotychczasowy członek zarządu ds. rynku i klientów w PwC Polska.

Michał pracuje w PwC 26 lat, a od ponad 14 lat jest partnerem. Ostatnie trzy i pół roku był członkiem zarządu, pełnił rolę lidera Clients & Markets. Współtworzył i wdrażał strategię PwC dotyczącą zwiększenia współpracy wszystkich linii serwisowych, operacjonalizację głównych inicjatyw firmowych, w tym program dla kluczowych klientów. Od początku swojej drogi z firmą był związany z biurem PwC w Krakowie, którym kierował przez ponad 12 lat.

Wspólnie z Michałem będziemy realizować naszą globalną strategię The New Equation, żeby sprostać wyzwaniom, przed którymi stoją nasi klienci w tych dynamicznie zmieniających się czasach. Serdecznie Michałowi  gratuluję i życzę wielu sukcesów. Jako nowy prezes PwC w Polsce – przejmuje pieczę nad stabilnie rozwijającym się biznesem oraz silną marką, jaką przez lata, dzięki zaangażowaniu wszystkich naszych partnerów i pracowników, zbudowaliśmy na polskim rynku – mówi Adam Krasoń, dotychczasowy prezes PwC Polska, który od 1 stycznia przejmie stanowisko szefa firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Informacje o PwC Polska

W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 155 krajach. Zatrudniamy ponad 327 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób, w tym niemal 1500 w zespołach technologicznych.