|

Michał Wojdyła dołącza do grona Partnerów w Innova Capital

Innova Capital, wiodąca firma private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła awans Michała Wojdyły na stanowisko Partnera. Kolejne poszerzenie grupy Partnerów wzmacnia pozycję Innova w ramach sektora technologicznego przed uruchomieniem nowego funduszu inwestycyjnego Innova/7.

Michał Wojdyła, pełniący wcześniej funkcję Dyrektora Zarządzającego, związany jest z Innova Capital od 2008 r. Na przestrzeni lat, Michał zdobył bogate doświadczenie w branży private equity, pracując przy licznych inwestycjach i spółkach portfelowych.

Oprócz zaangażowania w szereg różnorodnych transakcji w sektorach produkcyjnym i konsumenckim (np. Libet, Marmite, Bakalland, Profim i Prime Label), Michał w ostatnim czasie rozwijał ekspertyzę Innova w obszarze technologii, koncentrując się głównie na sektorze usług IT, gdzie nadzorował inwestycję związaną z STX Next, poznańskim software house’em. Przed dołączeniem do Innova pracował w KPMG Corporate Finance, gdzie zdobył niezbędną na rynku wiedzę i poznał narzędzia związane ze sferą finansów i transakcji.

W roli Partnera, Michał będzie koncentrował się przede wszystkim na poszerzaniu kompetencji Innova w zakresie nowych technologii i transformacji cyfrowej. Obszary te są kluczową częścią strategii inwestycyjnej Innova dla jej najnowszego funduszu Innova/7.

Jestem bardzo wdzięczny Partnerom Innova za zaufanie, ale także za ciągłe wsparcie mojej drogi zawodowej. Ta 14-letnia podróż z Innovą była zarówno ekscytująca, jak i pełna wyzwań, a obecnie cieszę się już z racji rozpoczęcia kolejnego rozdziału i możliwości wzmocnienia kompetencji Innova w tak interesujących obszarach, jak cyfryzacja i inwestycje technologiczne – powiedział Michał Wojdyła, Partner w Innova Capital.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z awansu Michała na Partnera. Jest nam szczególnie miło powitać w gronie partnerów członka zespołu, który swoją karierę w PE rozpoczął w Innova. Jest on modelowym przykładem naszego podejścia do rozwoju talentów. Jego zaangażowanie i osiągnięcia inwestycyjne, w tym niedawna akwizycja STX Next, znacznie przyczyniły się do sukcesu naszej firmy. Jesteśmy przekonani, że jego ogromne doświadczenie odegra kluczową rolę w przypadku kolejnych inwestycji i wdrażaniu strategii naszego nowego funduszu Innova/7 – skomentował Andrzej Bartos w imieniu Partnerów Innova.

Michał jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Chcesz wiedzie więcej o firmie Innova Capital?

Zapoznaj się ze stroną firmy tutaj.

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce.

Tagi: