|

Największy w Polsce zjazd firm rodzinnych – “u-Rodziny 2017″

W dniach 10-12 listopada 2017 r. w Łodzi odbędzie się największy w Polsce zjazd firm rodzinnych “u-Rodziny 2017”, organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Jest to wydarzenie cykliczne, a jego tegoroczna edycja będzie jubileuszowym, dziesiątym ogólnopolskim spotkaniem przedsiębiorców rodzinnych. Tym razem spotkają się nie tylko we własnym gronie, ale również administracją rządową, przedstawicielami samorządów lokalnych oraz środowiskiem naukowym i eksperckim.

Program zjazdu firm rodzinnych U-Rodziny

Wśród gości zjazdu „U-Rodziny” znajdą się, m.in.: Mariusz Haładyj – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, prof. dr hab. Jerzy Hausner – były Wicepremier i Minister Finansów, prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Irena Ożóg – była Wiceminister Finansów, Zuzanna Skalska – znana badaczka trendów w biznesie, czy dziennikarz i publicysta ekonomiczny Rafał Woś.

W ciągu dwóch dni zjazdu Łódź stanie się ogólnopolskim sercem przedsiębiorczości rodzinnej oraz platformą dialogu i współpracy przedstawicieli biznesu, państwa i nauki. Program tegorocznej edycji “u-Rodzin” jest najbogatszy w historii wydarzenia, a lista prelegentów obfituje w znane postaci. To wyjątkowe wydarzenie służy integracji, wymianie doświadczeń i planowaniu wspólnych przedsięwzięć przez firmy rodzinne. Patronat honorowy nad Zjazdem objęli Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Patronem medialnym wydarzenia jest dziennik „Rzeczpospolita” oraz stacja telewizyjna TVP3 Łódź.

Miejsce przedsiębiorczości rodzinnej w rozwoju gospodarki Polski

Tematem, który otworzy tegoroczny zjazd „U-Rodziny” będzie rola i miejsce przedsiębiorczości rodzinnej w rozwoju gospodarki Polski. Paneliści reprezentujący rozmaite środowiska i głoszący różne opinie – zagwarantują zajmującą dyskusję. Porozmawiamy również o tym, co wyróżnia firmy rodzinne na tle innych firm. W tym o czynnikach, które przyczyniają się do ich trwałego sukcesu oraz o dobrym i skutecznym zarządzaniu sprawami rodziny i biznesu.

Sukcesja w firmach rodzinnych

Jednym z głównych tematów zjazdu „U-Rodziny”, który będzie przewijać się w trakcie zjazdu, jest sukcesja w firmach rodzinnych. Przedsiębiorcy i ich rodziny będą wspólnie ze znanymi ekspertami rozmawiać o wyzwaniach, które stoją przed firmami rodzinnymi. Mowa tu o przekazaniu zarządzania przedsiębiorstwem w ręce młodego pokolenia, zarówno z perspektywy seniorów, jak i sukcesorów.

Istotnym dla środowiska przedsiębiorstw rodzinnych tematem jest zarządzanie zgodnością (compliance) w firmie. Przy wsparciu partnera strategicznego IFR – Kancelarii Ożóg Tomczykowski postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: jak zarządzać ryzykami prawnymi i podatkowymi w firmie? Jak przekazać dzieciom zdrową firmę? Porozmawiamy także o nadchodzących zmianach regulacji prawnych wprost dotyczących biznesu rodzinnego: we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji – o rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych (RODO), a z Ministerstwem Rozwoju – o projekcie ustawy o zarządzie sukcesyjnym.

Utworzenie Funduszu Inwestycyjnego dla firm rodzinnych

Podczas “u-Rodzin 2017” odbędzie się również inauguracja prac nad utworzeniem funduszu inwestycyjnego firm rodzinnych. Partnerem strategicznym w tym przedsięwzięciu jest Union Investment TFI. Specjalnie dla uczestników zjazdu eksperci inwestowania i zarządzania aktywami przygotowali warsztat, który przybliży współczesne rozwiązania i trendy inwestycyjne.

Na dodatek podczas tegorocznego zjazdu będą poruszane kluczowe dla firm rodzinnych kwestie finansowania rozwoju. Chodzi tutaj o wspieranie innowacji i inwestycji, o otrzymywanie dotacji państwowych i unijnych, a także o współpracę ze startupami. Nie zabraknie również dyskusji na temat współczesnego rynku pracy, zatrudnienia w firmach rodzinnych oraz systemów motywacji dla utrzymania najlepszych pracowników.
Kulminacją zjazdu „u-Rodziny” będzie ogłoszenie Manifestu Firm Rodzinnych. Manifest zawiera stanowisko i oczekiwania środowiska biznesu rodzinnego w obliczu najważniejszych wyzwań i problemów, które je spotykają.

Dla uczestników zjazdu został przygotowany ciekawy program rozrywkowy i kulturalny, a gościnne miasto Łódź dopełni listę atrakcji. Zamknięciem “u-Rodzin 2017” będzie uroczysta Gala Wieczorna, podczas której wystąpi znana polska piosenkarka – Margaret.
###

Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/148909702380242

www.u-rodziny.pl

Przeczytaj też: