|

Nowe funkcje Linkedin’a – czego możemy się spodziewać?

Linkedin goni Facebook i Snapchat

Podobnie jak Facebook czy Snapchat, Linkedin dąży do ciągłego rozwoju, aby w pełni zadowalać użytkowników i nieustannie pozyskiwać nowych. O to nowe funkcje, które wprowadziła platforma.

Obecnie siła przekazu audiowizualnego, jest tak duża, że pewne braki z nim związane w narzędziach platform społecznościowych nie są mile widziane przed użytkowników. Od teraz Linkedin pozwala im publikować filmiki przez swoją aplikację. Podobnie jak na Facebooku będą one odtwarzać się automatycznie. Mogą być udostępnianie zarówno w formie poziomej jak i pionowej.
Maksymalny czas, jaki może mieć wideo to 10 minut, a jego twórca podobnie jak w przypadku postów czy artykułów ma pełny wgląd w jego wyświetlenia, polubienia, komentarze i udostępnienia.

Ponadto Linkedin udostępnia informacje o osobach, które obejrzą filmik, dzięki czemu dowiemy się, czym się zajmują i gdzie pracują jego odbiorcy. Te cenne dane, mogą posłużyć w dobraniu odpowiedniej strategii publikowania treści na swoich profilach czy stronach firmowych. Według przedstawicieli Linkedina aktualizacja ma być dostępna dla wszystkich w ciągu kilku miesięcy.

Drugą funkcją, którą Linkedin postanowił usprawnić jest system powiadomień, dostosowany do potrzeb użytkowników. Powiadomienia stanowią ważny element każdej platformy społecznościowej, które sprawiają, że użytkownicy stają się online praktycznie bez przerwy. Dzięki nim są na bieżąco z tym, co publikują osoby i firmy, które obserwują lub z kim wchodzą w interakcje. Z tego względu bardzo ważne jest to, aby platforma filtrowała treści, które dla danego konta są interesujące, a które nie.

Jak nazywają się nowe funkcje Linkedina?

  • Daily Rundown – codzienna informacja złożona z podsumowania najnowszych wiadomości. Dzięki temu, dowiesz się, o czym najczęściej rozmawiały twoje kontakty przez cały dzień.
  • Search Appearances co tygodniowe powiadomienie będzie informować ile osób znalazło Cię w wyszukiwarce Linkedina, dowiesz się jak zoptymalizować swój profil dla osób, które go odwiedzają.
  • Customise your notificationsdaje możliwość kontrolowania otrzymywanych powiadomień zarówno mobilnie jaki i stacjonarnie np. wyłączanie sprecyzowanego rodzaju powiadomień takich jak przypomnienia o urodzinach i publikacje artykułów. Wkrótce włączona zostanie funkcja izolowania wszystkich niechcianych powiadomień.

  • Usunięcie powiadomień dotyczących aktualizacji profilu – jeśli użytkownik nie chce zawiadamiać swoich kontaktów o pewnych zmianach nie będą oni dostawać takich informacji.

Jakie będą następne ulepszenia największych platform społecznościowych?

Źródło

Przeczytaj też:

Jak skutecznie prowadzić profil na LinkedIn’ie?