Grafika jest ilustracją do artykułu: Nowe rozwiązania edukacyjne AICPA & CIMA pomogą specjalistom ds. księgowości i finansów zlikwidować lukę kompetencyjną. Przedstawia logo AICPA i CIMA oraz Magazynu Rekruter.
|

Nowe rozwiązania edukacyjne AICPA & CIMA pomogą specjalistom ds. księgowości i finansów zlikwidować lukę kompetencyjną

Warszawa, 16 maja 2023 r. – AICPA® & CIMA® zaprezentowały nowe rozwiązania edukacyjne dla specjalistów ds ksiegowości i finansów.

Stowarzyszenie udostępniło nowoczesną platformę edukacyjną online mającą na celu wsparcie specjalistów z dziedziny rachunkowości i finansów w doskonaleniu oraz odświeżeniu swoich umiejętności, aby mogli czerpać korzyści z coraz dynamiczniejszej cyfryzacji środowiska biznesowego.

Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego, w ciągu najbliższych dwóch lat ponad połowa wszystkich pracowników na świecie będzie musiała przekwalifikować się lub zwiększyć swoje kompetencje. W odpowiedzi na to wyzwanie AICPA & CIMA opracowały system, którego największe zalety obejmują dostępność zasobów w ramach jednej platformy, ulepszoną nawigację i szereg narzędzi wspierających rozwijanie nowych umiejętności związanych z rozwojem technologii. System ten zapewni dostęp do treści edukacyjnych największego na świecie stowarzyszenia w obszarze rachunkowości publicznej i zarządczej, w tym jego portfolio webcastów, certyfikatów, przewodników i innych kursów kształcenia ustawicznego.

– Nasz nowy system oferuje dynamiczne ścieżki edukacyjne, które pozwolą specjalistom z dziedziny rachunkowości i finansów rozwijać umiejętności niezbędne, by rozwinąć skrzydła w obecnej rzeczywistości za pomocą konsekwentnie aktualizowanych materiałów szkoleniowych – podkreśla Michael Grant, Senior Director of Learning Innovation & Assess­ment, AICPA & CIMA.

Nowy system edukacyjny AICPA & CIMA obejmuje takie funkcje jak:

  • funkcjonalna aplikacja mobilna;
  • biblioteka szkoleniowa (Learning Library) prezentująca nabyte treści z podziałem na kategorie;
  • nauka na żądanie i webcasty dostępne za pośrednictwem jednej platformy;
  • uruchamianie kursów i webcastów jednym kliknięciem;
  • kalendarz webcastów umożliwiający szybkie rezerwowanie wydarzeń i śledzenie rejestracji;
  • interfejs w ponad 50 językach do wyboru.

– Zaadresowanie globalnego problemu gwałtownie rosnącej luki kompetencyjnej stanowi ciągłe wyzwanie, przed którym stoją zarówno firmy jak i profesja księgowo-finansowa. Jednym z najważniejszych priorytetów stało się pozyskiwanie talentów i ich retencja – dodaje Michael Grant. – Profesja, która dotąd opierała się na tradycyjnych umiejętnościach z zakresu rachunkowości i finansów, znalazła się w sytuacji, w której konieczne jest zdobycie dodatkowych kompetencji w nowych dziedzinach, w tym umiejętności w zakresie technologii cyfrowych i danych. Aby nadążyć za nieustannie zmieniającym się środowiskiem biznesowym, przez cały 2023 rok w ramach systemu udostępniane będą nowe funkcjonalności, takie jak przestrzeń dla społeczności księgowo-finansowej służąca wymianie wiedzy, czy dynamiczne ścieżki edukacyjne. Opcje te znacznie wzbogacą doświadczenie nabywania wiedzy, które stanie się w większej mierze oparte na relacjach i współpracy, umożliwiając tym samym użytkownikom swobodną interakcję, prowadzenie dyskusji oraz wymianę doświadczeń z innymi profesjonalistami i ekspertami. Nowy system oferuje ponad 2500 kursów i webcastów.

Baner reklamowy: Wieczór Rekrutera powraca!

Przeczytaj też: