Perspektywy Women in Tech Summit 2023.
Czego możesz się spodziewać po Women in Tech Summit?
Piąta edycja największej w Europie i Azji konferencji dla kobiet w nowych technologiach Perspektywy Women in Tech Summit 2023 zbliża się wielkimi krokami!
Już 14 i 15 czerwca zgromadzi ponad 10 000 uczestniczek i uczestników (offline i online) z 80 krajów świata. Wydarzenie objęte jest patronatem ponad 100 największych firm technologicznych oraz najlepszych uczelni technicznych z Polski i ze świata.
Summit to dwudniowe wydarzenie, podczas którego omawiane są najnowsze trendy w technologii oraz nasza wspólna przyszłość w tym obszarze. Konferencja obejmuje cztery bloki programowe, serię 60 specjalistycznych warsztatów oraz prezentacje tech-talków. Na Career Expo można spodziewać się około 100 stoisk z najbardziej innowacyjnymi globalnymi firmami. Dodatkowo, odbędzie się Mentoring Zone, gdzie można wziąć udział w 500 sesjach mentoringowych z liderami technologii.
Perspektywy Women in Tech Summit 2023: Goście specjalni
Perspektywy Women in Tech Summit 2023 to także 150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych. W tym roku będą to m.in.:
- Francesca Cavallo, aktywistka i autorka przetłumaczonej na 50 języków książki “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”
- Mark Brzezinski, Ambasador USA w Polsce,
a jako keynote speakerzy wystąpią m.in.
- Joanne Hannaford, Chief Technology & Operations Officer w Credit Suisse AG,
- Grzegorz Cimochowski, Head of Business Advisory Department w KPMG.
Wydarzeniu towarzyszyć będą spotkania w firmach (Tech Warsaw Welcomes) oraz seminarium naukowe. Ponadto odbędzie się gala wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Women in Cloud Computing.
Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji będą: zagadnienia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, deep techu, rozwiązań chmurowych, komputerów kwantowych i cyfrowej ekologii. Ponadto znajdą sie rónież tematy dotyczące WEB 3.0 i NFT.
Perspektywy Women in Tech Summit jest też pierwszą w Polsce imprezą pozytywną klimatycznie. Podobnie jak w zeszłym roku – całkowity ślad węglowy konferencji zostanie zoffsetowany poprzez stworzenie wiecznego lasu w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Emisje będą zatem więcej niż zrównoważone – nie tylko zeroemisyjność, ale też pozytywny wpływ na klimat.