Ilustracja do serii artykułów o działalności ING Banku Śląskiego. Przedstawia grafikę z nazwą banku ING oraz tytuł działu Notatki Prasowe.
|

Pierwsza edycja HackING – hackathonu ING Banku Śląskiego. Tematem przewodnim wydarzenia będą rozwiązania z zakresu AI.

Czym jest HackIng?

HackING to wyjątkowa szansa dla studentów zainteresowanych rozwiązaniami sztucznej inteligencji. Podczas wydarzenia, które odbędzie się online w dniach 18-19 maja, uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć model rozpoznawania i klasyfikacji dokumentów. Najlepsi z nich otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości 20 000 zł. Rejestracja potrwa do 17 maja 2023 r.  

Celem HackING jest zbudowanie społeczności skupionej wokół rozwiązań AI oraz przybliżenie młodym talentom zagadnień związanych z wykorzystaniem źródeł danych, technologii i narzędzi w instytucjach finansowych. Jak co roku innowacyjna tematyka zainspiruje uczestników przy tworzeniu kreatywnych i nowatorskich rozwiązań.

W pierwszej edycji uczestnicy konkursu będą mogli dowiedzieć się jak wygląda praca w IT w banku oraz zapoznać się z nowoczesnymi technikami AI. Przy wsparciu doświadczonych mentorów i ekspertów, będą mieli okazję stworzyć swój własny model rozpoznawania i klasyfikacji dokumentów. Zadanie konkursowe hackathon’u będzie polegało na przygotowaniu modelu rozpoznawania i klasyfikacji dokumentów na podstawie spreparowanych danych w postaci tekstów i skanów. Poszukiwany jest model cechujący się celnością na najwyższym poziomie, na niezależnej próbie danych. Projekt powinien być stworzony w języku Java lub Python. 

Rejestracja na tegoroczne wydarzenie prowadzona jest przez stronę Techblog ING  i potrwa do 17 maja 2023. Do udziału w HackING organizatorzy zapraszają wszystkich studentów kierunków technicznych, z całej Polski. Hackathon przeznaczony jest dla zespołów od 2 do maksymalnie 5 osób.

Gdzie i jak się zarejestrować na hackathon ING Bank Śląski?

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli kilka godzin na zmierzenie się z zadaniem analitycznym. Czekają ich również warsztaty i wykłady prowadzone przez specjalistów IT z ING. W finałowym etapie zespoły zaprezentują przed jury efekty swojej pracy. Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 10 000 zł, 6 000 zł oraz 4 000 zł do podziału między członków zespołu.

Regulamin, rejestracja oraz szczegóły HackING znajdują się na stronie Organizatora.

Przeczytaj więcej na temat Hackathon’ów: