|

Plogging – jak aktywizować pracowników, aby dbali o środowisko?

Z okazji Światowego Dnia Środowiska Coca-Cola zorganizowała dla swoich pracowników Plogging, czyli bieganie połączone ze zbiórką odpadów. Ponadto we współpracy z firmą CHEP, zorganizowała ekorywalizację, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i wsparcie Fundacji Łąka.

Ekorywalizacja

Nic tak nie mobilizuje jak rywalizacja, a tym bardziej, jeśli jej nadrzędnym celem jest troska o środowisko. W tym roku, Coca-Cola wraz z partnerem biznesowym firmą CHEP, postanowiła zainicjować wyjątkowe ekowyzwanie! Do końca czerwca, pracownicy obu firm, mogą dołączyć do ekowyzwania, aby wesprzeć powstanie kolejnej miejskiej łąki w Warszawie! Wystarczy zostawić samochód w garażu i przesiąść się na rower, hulajnogę lub rolki i mierzyć dystans z pomocą aplikacji Endomondo. Wykręcone w ten sposób kilometry, zostaną przeliczone na wsparcie finansowe, które trafi do Fundacji Łąka, zakładającej miejskie łąki. Akcja potrwa do końca czerwca.

Plogging

Wspólne spędzanie czasu, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu i sprzątanie okolicy – to właśnie te elementy łączy w sobie idea ploggingu. W dniu Światowego Dnia Środowiska, Coca-Cola kolejny raz postanowiła wykorzystać rosnącą popularność ploggingu i zaprosiła do wspólnej zabawy swoich pracowników.

Zespół wolontariuszy co tydzień będzie spotykał się, aby na świeżym powietrzu (po spacerze, truchtaniu, bieganiu, jeździe na rolkach lub rowerze) posprzątać okolicę Kanału Żerańskiego, który znajduje się w sąsiedztwie siedziby firmy. Akcja potrwa do 3 lipca.

Świat bez Odpadów

W maju firma zaingerowała globalną kampanię #WCIĄŻZMIENIAMY, w ramach której prezentuje, w jaki sposób odpowiada na wyzwania społeczne i środowiskowe.

Wspólnie z naszymi partnerami strategicznymi realizujemy kompleksowy, wieloletni plan, który bezpośrednio odnosi się do kwestii związanych z opakowaniami. Celem inicjatywy „World Without Waste” („Świat bez Odpadów”) jest zebranie i recykling ekwiwalentu każdej sprzedawanej przez nas butelki lub puszki do 2030 roku – mówi Zoran Bogdanovic, dyrektor generalny Coca-Cola HBC.

Coca-Cola wspiera takż działania na rzecz wolnego od zanieczyszczeń środowiska, jak również inicjuje projekty na rzecz edukacji. Naturalne jest więc zaangażowanie firmy w Światowy Dzień Środowiska i organizacja plogging 'u. Co więcej, podejmując nawiązując liczne partnerstwa, pragnie dostarczać rozwiązania, które pomogą zmienić nawyki polskich konsumentów.

Jedną z najnowszych inicjatyw realizowanych przez firmę w ramach „Świata Bez Odpadów” jest współpraca z Miastem Stołecznym Warszawą i Fundacją Nasza Ziemia, w ramach której Coca-Cola przekaże mieszkańcom Warszawy 10 nowoczesnych automatów do oddawania opakowań.

Czytaj też:

Zaangażowanie Banku BNP Paribas na rzecz zrównoważonego rozwoju docenione w prestiżowych konkursach