|

Poczta Polska rekrutuje – wybory tuż za rogiem

Do prezydenckich wyborów korespondencyjnych 10 maja pozostały już niecałe dwa tygodnie. Pojawia się wiele wątpliwości na temat tego czy to słuszne rozwiązanie oraz kwestii, czy Poczta Polska będzie odpowiednio przygotowana do tego przedsięwzięcia. Także pod kątem zasobów ludzkich.

W poniedziałek (27.04.2020) w Senacie odbyły się konsultacje nad ustawą o szczególnych zasadach przeprowadzania korespondencyjnych  wyborów prezydenckich. Związek Zawodowy Pracowników Poczty skomentował, że listonosze nie są w stanie dostarczyć 30 mln poleconych przesyłek w 7 dni.

Poczta Polska rekrutuje pracowników

Według danych z maja 2019 roku Poczta Polska zatrudniała około 81 tysięcy pracowników, co do tej pory czyni ją największym pracodawcą w Polsce.

Poczta Polska rozpoczęła nabór na tzw. członków komisji ds. dystrybucji pakietów wyborczych. Chodzi o osoby, które razem z listonoszami będą brały udział w akcji doręczania przesyłek wyborcom – money.pl Oferta w pierwszej kolejności kierowana jest do pracowników poczty, w drugiej do osób z zewnątrz.

Dalej czytamy, że do zadań komisji będzie należało pobranie pakietów wyborczych z placówek pocztowych wraz z listą adresów i dostarczenie tam wyborczych przesyłek.

Jednak kwestie organizacji pracy poza samym znalezieniem odpowiednich osób, które pomogą w przeprowadzeniu wyborów budzi wiele wątpliwości.

Zarząd Poczty Polskiej zorganizował telekonferencję z kilkudziesięcioma związkowcami z całej Polski i padło wiele takich pytań czy wątpliwości. Cały czas domagamy się i oczekujemy od naszych przełożonych szczegółowych wytycznych i wskazówek, jak zachować się w określonych sytuacjach, np. uszkodzonej skrzynki, braku skrzynki, czy pakiet należy dostarczyć do mieszkania osoby objętej kwarantanną, czy wrzucić do skrzynki. To pomoże uniknąć błędów po stronie pracowników w jak najlepszym wykonaniu tej usługi – mówi Sławomir Redmer, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty.

Czy Poczta Polska podoła wyzwaniom zarówno kadrowym jak i organizacyjnym? Przekonamy się już niebawem.

Czytaj teżTarcza antykryzysowa – komu tak naprawdę pomaga?

Szukasz innowacyjnych narzędzi rekrutacyjnych? Sprawdź Niloosoft!