|

Polska nowym sercem informatycznego giganta – porozumienie Exadel z Uczelnią Łazarskiego

Globalna firma informatyczna Exadel, dostrzegając korzyści wynikające ze zbliżenia nauki i edukacji ze środowiskiem biznesowym, 23 czerwca podpisała porozumienie o współpracy z Uczelnią Łazarskiego. Obie instytucje deklarują podjęcie współpracy na zasadach partnerskich, m.in. przy tworzeniu nowych kierunków studiów, udoskonalaniu programów nauczania czy umożliwianiu studentom odbywania wysokiej jakości praktyk zawodowych.

Exadel jest dynamicznie rozwijającą się międzynarodową firmą informatyczną z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Poza rynkiem macierzystym organizacja działa także na rynku południowoamerykańskim, azjatyckim i europejskim, oferując swoje usługi głównie klientom z branży finansowej, a także przemysłowej i rozrywkowej.

W Polsce Exadel funkcjonuje od 2015 r. W procesie ekspansji na polskim rynku przedsiębiorstwo kładzie duży nacisk na współpracę ze środowiskiem naukowym. Firma powołała w tym celu Departament Edukacji, którego zadaniem jest nawiązywanie współpracy z najciekawszymi polskimi szkołami wyższymi – jedną z pierwszych jest Uczelnia Łazarskiego w Warszawie. W ramach porozumienia eksperci Exadela będą się dzielić ze studentami najnowszą praktyczną wiedzą i doświadczeniem z zakresu technologii informatycznych.

Na wybranych absolwentów czekają atrakcyjne stanowiska pracy, a wcześniej praktyki, również w zagranicznych oddziałach firmy. Współpraca zakłada możliwość zgłaszania propozycji w zakresie kształcenia studentów na nowych kierunkach studiów, których zapotrzebowanie wnika z aktualnych potrzeb rynku pracy. Dzięki podpisanemu porozumieniu pracownicy firmy uzyskają natomiast dostęp do wiedzy akademickiej, głównie z zakresu funkcjonowania biznesu.

Widzimy duże możliwości rozwoju biznesu w Polsce. Uważamy, że jest to z pewnością jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Europie. To duży kraj z ogromnymi zasobami talentów i potencjalnych partnerów, takich jak Uczelnia Łazarskiego oraz inne światowej klasy uniwersytety. Dostrzegamy więc, że jest to idealne miejsce dla Exadela. Niezmiernie ważne jest również duże zainteresowanie współpracą z Polską ze strony naszych klientów z całego świata. Jako firma mamy nadzieję być dobrym pracodawcą, który może zainwestować i pomóc w rozwoju utalentowanych, cenionych na całym świecie polskich programistów – mówi Darren Oberst, Chief Executive Officer (CEO) Exadela.

Współpraca będzie polegała przede wszystkim na wymianie dobrych doświadczeń i praktyk, to jeden z elementów porozumienia. Dalej – na ewaluacji naszych programów, wprowadzeniu pewnych treści programowych pożądanych przez pracodawców na rynku pracy oraz prowadzeniu zajęć przez osoby, które są blisko praktyki tak, żeby nasi studenci mogli uczyć się nie tylko teoretycznej wiedzy, ale w o wiele większym stopniu tej praktycznej – podkreśla dr Martin Dahl, Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego.

Exadel poszukuje talentów

W perspektywie dwóch najbliższych lat Exadel chce zatrudnić w Polsce dwa tysiące specjalistów. Przedsiębiorstwo ma wielkie plany, ogromne aspiracje i rośnie w bardzo szybkim tempie – polski zespół w tym roku już się potroił. To nie koniec rozwoju kadry pracowniczej, bowiem na chętnych specjalistów czekają nowe miejsca pracy na wielu różnych stanowiskach – zarówno dla osób prosto po studiach, jak i starszych specjalistów.

Dla nas najważniejsi są ludzie – znajdują się na pierwszym miejscu w organizacji. Jeśli więc mógłbym porozmawiać z kandydatami i padłoby pytanie: Dlaczego warto przyjść do Exadela, to sądzę, że odpowiedź jest bardzo prosta – jesteśmy odpowiednim miejscem dla każdego pracownika, ponieważ dajemy naprawdę wyjątkowe możliwości. Oferujemy wiele z tego, co proponują większe firmy – globalną skalę, światowej klasy klientów, możliwość pracy z wiodącymi technologiami. Pracownicy doświadczą u nas również korzyści, które można spotkać w mniejszych organizacjach, czyli przede wszystkim indywidualnego podejścia do każdej osoby, która do nas dołącza, aby wnieść swój wkład i pomóc w rozwoju naszej działalności. Chcemy, aby od teraz Polska była nowym sercem Exadela! – dodaje Darren Oberst.

Synergia biznesu z nauką

Korzyści płynących ze współpracy biznesu ze światem akademickim jest bardzo wiele. Synergia tych dwóch środowisk ma ogromy wpływ na kształt rynku pracy. Firmy mają możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia wykładowców, posiadających dostęp do najnowszych informacji z danej dziedziny, co pozwala na stały, dynamiczny rozkwit przedsiębiorstw. Uczelnie natomiast otrzymują dostęp i możliwość współpracy z biznesem oraz wiedzę, która przekłada się na rozwój programów nauczania, a tym samym kształcenie coraz lepszych specjalistów.

Sfera naszych działań dotyczy najnowszych technologii. Na co dzień pracujemy nad rozwiązaniami z zakresu machine learning, artificial intelligence czy blockchain, które są wykorzystywane praktycznie w każdej branży – współpracowaliśmy z Amerykańską Akademią Filmową przy uroczystości wręczenia Oscarów, pracujemy nad najbardziej rozbudowanym rozwiązaniem do rozpoznawania twarzy, tworzymy oprogramowanie dla najlepszych światowych instytucji finansowych, nasi klienci to m.in. Deloitte, BMW, Microsoft, GE, Wolters Kluwer.

Baza talentów programistycznych w Polsce jest ogromna – to bardzo duży rynek, który jest cały czas do zagospodarowania. Młode talenty często wymagają jednak odpowiedniego ukierunkowania pod kątem biznesowym i to jest to, nad czym chcemy pracować. Jako firma działająca przede wszystkim na rynku amerykańskim, najbardziej konkurencyjnym rynku na świecie pod względem nowych technologii, mamy wiedzę i kompetencje, którymi chcemy dzielić się ze studentami – mówi Janusz Fajkowski, General Manager Exadel Poland.

O Exadel

Exadel jest globalną firmą, założoną w 1995 r., zajmującą się inżynierią oprogramowania, doradztwem biznesowym i tworzeniem rozwiązań dla swoich partnerów na całym świecie. W Polsce jest obecna na rynku od 2015 roku. Jej działania prowadzone są wielopłaszczyznowo – od tworzenia strategii, platform i produktów, których klienci potrzebują, aby prowadzić i rozwijać swój biznes.

Od ponad 20 lat Exadel tworzy rozwiązania, które poprawiają jakość i wydajność usług, jednocześnie zwiększając wartość dodaną dla klientów. Przedsiębiorstwo pomaga firmom w maksymalnym wykorzystaniu ich danych, zmniejszając wydatki, zwiększając skalowalność i dostęp. Jako lider rynku w dziedzinie programowania, firma współpracuje z największymi markami we wszystkich branżach.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze
trackback
Exadel Partners with Lazarski University | Exadel
1 rok temu

[…] benefits to students through practical knowledge and a pathway to full-time positions. ” Read the full article on Rekruter to hear more from Exadel’s leadership […]