Ilustracja do notatki prasowej AICPA&CIMA pt. "Program mentoringowy AICPA & CIMA pomoże specjalistom ds. finansów z Europy, Wielkiej Brytanii, Afryki i Kanady".
|

Program mentoringowy AICPA & CIMA pomoże specjalistom ds. finansów z Europy, Wielkiej Brytanii, Afryki i Kanady

W ramach stałego zaangażowania w rozwój specjalistów z dziedziny księgowości i finansów, AICPA & CIMA rozszerzają swój program mentoringowy na Wielką Brytanię, Europę, Afrykę i Kanadę. Zwiększy to możliwości czerpania wiedzy od doświadczonych specjalistów i rozwijania umiejętności, sieci kontaktów i pewności siebie, kluczowych do osiągnięcia sukcesu.

Tegoroczna szeroko zakrojona edycja AICPA & CIMA Mentoring Scheme sprawia, że ​​relacje mentoringowe mogą nabrać globalnego charakteru. Mentees zostaną sparowani z Mentorem zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii, Europie, Afryce lub Kanadzie i wspólnie zadecydują, jak często chcą odbywać spotkania lub kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej. Inicjatywa AICPA & CIMA stanowi szansę na rozwój strategicznego sposobu myślenia, wsparcie podejmowania świadomych decyzji i doskonalenie kompetencji, także dla osób znajdujących się na początku swojej kariery zawodowej.

Dla Mentorów to okazja, by wzmocnić swoje umiejętności przywódcze poprzez coaching, wejście w rolę doradczą oraz udzielanie konstruktywnych informacji zwrotnych i wsparcia. Wszyscy Mentorzy otrzymają dostęp do regularnie aktualizowanej biblioteki treści wideo, która zapewni im zasoby i narzędzia umożliwiające prowadzenie produktywnych rozmów i osiąganie ustalonych celów mentoringowych.

Udział w programie mentoringowym przynosi wiele korzyści. Mi dał możliwość zweryfikowania priorytetów zawodowych i ich zmiany. Dzięki temu doświadczeniu mogłem rozwinąć swoje umiejętności przywódcze i objąć stanowisko dyrektora finansowego w siostrzanej spółce w Stanach Zjednoczonych” – mówi Adam Sendera ACMA, CGMA, Dyrektor Finansowy w GEDIA USA oraz Mentee w AICPA & CIMA Europe Mentoring Program:

Od wielu lat jestem zaangażowana w różne inicjatywy AICPA & CIMA, takie jak cykl warsztatów mających na celu wsparcie kobiet w finansach czy Europe Mentoring Program. Jako Mentorka towarzyszę moim Mentees podczas ich drogi rozwoju pomagając wzmocnić ich mocne strony i znaleźć przestrzeń na podążanie za swoimi priorytetami. Obserwowanie sukcesów Mentees daje mi ogromną satysfakcję, dlatego gorąco zachęcam członków CIMA i kandydatów CGMA do wzięcia udziału w nowej, rozszerzonej edycji AICPA & CIMA Mentoring Scheme” – mówi Alicja Dworowska ACMA, CGMA, Certyfikowana Coach, Mentorka w AICPA & CIMA Mentoring Scheme.

Konstruktywna relacja między Mentorem a Mentee przynosi korzyści po obu stronach i może pomóc organizacjom zwiększyć retencję pracowników.

„Cieszę się, że rozszerzamy nasz program mentoringowy, aby pomóc specjalistom ds. finansów w pełni wykorzystać swój potencjał poprzez skorzystanie z bogactwa wiedzy i doświadczenia naszych członków. To ekstremalnie ważne, by wszyscy profesjonaliści mieli możliwość zasięgnięcia porady doświadczonych Mentorów. Nasz program oznacza, że ​​szanse na rozwój kariery będą dostępne dla większej liczby naszych członków i kandydatów, a relacje mentoringowe będzie można nawiązywać ponad granicami krajów” – mówi Andrew Harding FCMA, CGMA, Chief Executive – Management Accounting, AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants.

Więcej o Mentoring Scheme przeczytasz tutaj.

Przeczytaj także:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze