|

PwC w Polsce utworzy 5 tys. nowych miejsc pracy i zainwestuje 100 mln dolarów

Inwestycja, którą firma planuje zrealizować do 2026 roku będzie obejmowała przede wszystkim nowe usługi, nowe technologie i szkolenia talentów. Na świecie PwC stworzy w tym czasie 100 tys. nowych etatów i zainwestuje 12 mld USD.

Wszystko to realizowane będzie w ramach nowej strategii The New Equation. Podsumowując, skupiać się ona będzie na dwóch wzajemnie powiązanych wyzwaniach. Takich, z którymi przedsiębiorcy mierzą się w świecie burzliwych przemian technologicznych, geopolitycznych oraz zmian klimatycznych i długotrwałych skutków pandemii COVID-19. Pierwszym z nich jest budowanie zaufania na rynkach. Drugim celem jest zapewnienie trwałych wyników poprzez budowanie długookresowej wartości i odporności przedsiębiorstw na kryzysy.

„Chcemy co roku tworzyć 1 tys. miejsc pracy w spółkach PwC w Polsce. Wiemy, że rozwiązywanie problemów przyszłości wymaga zespołów specjalistów, którzy mają głęboką wiedzę w swoich dziedzinach i łączą swoje kompetencje z zakresu audytu, ESG, prawa, podatków i strategii biznesowych z nową siłą napędową, jaką jest technologia” – powiedział cytowany w komunikacie prezes PwC w Polsce Adam Krasoń.

Na koniec warto dodać, że jak wynika z podanych przez PwC danych, w Polsce ma powstać 5 proc. wszystkich zaplanowanych przez firmę miejsc pracy przy inwestycjach wynoszących niespełna 1 proc. wszystkich globalnych nakładów inwestycyjnych.

Źrodło: PwC w Polsce utworzy do 2026 r. 5 tys. nowych miejsc pracy i zainwestuje 100 mln dolarów