|

Rekruter DigiChat – czy każdy talent można zastąpić?

W kolejnym odcinku „Rekruter DigiChat” Sylwia Zając porozmawiała z Andrzejem Borczykiem na temat roli sukcesji pracowników firmie, o tym jak odpowiednio ją planować oraz czego unikać. Czy każdy talent w organizacji można zastąpić? Czy są talenty nie do zastąpienia?

Andrzej Borczyk od ponad 20 lat pracuje w kluczowych globalnych organizacjach na rynku polskim i CEE. Firmy te są doskonałym przykładem jak osiągać ponadprzeciętne rezultaty nie tylko dzięki znanym markom, ale dzięki systematycznemu budowaniu zaangażowanych zespołów osiągających długofalowe sukcesy.

W 2008 roku Andrzej dołączył do firmy Diageo, gdzie pełnił funkcję Dyrektora HR na Polskę, a następnie także na rynki dystrybucyjne Europy Centralno – Wschodniej. Był odpowiedzialny za strategię dotyczącą zasobów ludzkich i jej wdrażanie w całej organizacji. Pod koniec 2010 roku dołączył do Microsoft na stanowisko Dyrektora HR realizując strategię rozwoju kapitału ludzkiego oraz koordynował szkolenia rozwoju kluczowych kompetencji na poziomie CEE. W tym czasie Microsoft uzyskiwał każdego roku tytuł Great Place to Work oraz dwukrotnie wygrywał w swoich kategoriach. Do Grupy Żywiec Andrzej dołączył w kwietniu 2016 roku na stanowisko Dyrektora Personalnego w randze Członka Zarządu. Jest także jednym z założycieli HR Influencers.

Pasją Andrzeja jest tenis, narty i piłka nożna oraz spędzanie aktywnie czasu z rodziną i bliskimi. Jeśli materiał Wam się podobał zostawcie łapkę w górę i subskrybujcie nasz kanał 🙂

Czy każdy talent można zastąpić?

Zobacz też: Rekruter DigiChat – jak sprawdza się edukacja online? Digital University