|

Relacja z Gali National Speakers Awards 2017 podczas Festiwalu Inspiracji

Nagrody National Speakers Awards 2017 rozdane!

Dorota Wellman i Wojciech Eichelberger Laureatami Hortensji i Cycerona podczas Gali National Speakers Awards 2017 przyznanych podczas Festiwalu Inspiracji. Wyróżnienie za mówienie do rzeczy i do ludzi w tym za użyteczną twórczość dla publiczności.

„Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany”.

Symbolika nagród National Speakers Awards symbolika, to wynik obserwacji współczesnego rynku i „zatrucia informacyjnego”

Wyróżnienia National Speakers Awards (NSA), czyli Hortensji, Cycerona oraz Pomidora – są nadawane przez Kapitułę Nagród oraz Wspólnotę – Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców (SPM). Ich symbolika, to wynik obserwacji współczesnego rynku i „zatrucia informacyjnego” na przestrzeni minionych 25 lat. Osią sprawy, jaką wyróżniamy jest narracja publiczna, zatem i sceniczna względem przyjętego przez naszą Wspólnotę Kodeksu Kompetencji. Wieź z tym kompetencjami jest przedmiotem odniesienia, a wyróżnienia NSA są wynikiem stricte subiektywnej i uznaniowej oceny dorobku Osób Nominowanych.


Co raz więcej ludzi, żyje „obok słów” zwłaszcza tych powstających współcześnie. Naszą obroną przed nimi jest szukanie archetypu, źródłosłowa, tak by oddzielić fałsz opinii i poglądu od wiedzy… Szukamy pojęć, które „zdały egzamin” przez minione tysiąclecia i które nie uwodzą swym pięknem, obczyzną lub obietnicą, lecz nazywają „sprawę” po imieniu w czasach, gdy „zatrucie informacyjne” stało się chlebem powszednim – biznesem na wielką skalę. Nawiązując do polskiej pracy zbiorowej „Sposoby Istnienia” pod redakcją Jarosława Rudniańskiego i Krzysztofa Murawskiego, wydawnictwo PIW z roku 1988, chcemy zaprosić do uobecnienia się i do zapoznania z syntezą jaką jest Festiwal Inspiracji naszej Wspólnoty SPM w Polsce. Jego ważnym motywem przewodnim w 2017 roku stało się zdanie, zasugerowane przez Michała Zawadkę:

„Żyjesz, tak jak mówisz…”

Czym są wyróżnienia Hortensji, Cycerona i Pomidora?

Hortensja dla Kobiety i Cyceron dla Mężczyzny – roku 2017: wyróżnienie za mówienie do rzeczy i do ludzi w tym za użyteczną twórczość dla publiczności.Kryteria – wiarygodność i użyteczność, oryginalność, własny format, klasa elokwencji, zgodnie z kompetencjami SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

Sceniczny Pomidor roku 2017: wyróżnienie za barwną samokreację, za batalistyczne fanfaronady oraz za upór w parciu na szkło. Kryteria – osoba utalentowana, wyróżniająca się osobliwą twórczością, którą życzliwie zapraszamy do bardziej użytecznego dzieła na rzecz publiczności, zgodnie z kodeksem kompetencji SPM = de facto radośnie namaszczamy ją! Scenicznego Pomidora otrzymał Pan Michał Wawrzyniak.

Jury National Speakers Awards rozdanych podczas Festiwalu Inspiracji

Wyróżnienia National Speakers Awards (NSA) zostały nadane przez Kapitułę Nagród oraz Wspólnotę SPM, którą tworzą uznane autorytety w składzie: red. Michał Kobosko (szef warszawskiego biura Atlantic Council i prowadzący uroczystą Galę NSA 2017), red. Michał Niewiadomski (wydawca wydziału krajowego RZECZPOSPOLITEJ), red. Jerzy Wójcik (wydawca dziennika Gazeta Wyborcza), red. Michał Bartłomiej Gajewski (wydawca i redaktor naczelny magazynu Businessman.pl), Jacek Walkiewicz (psycholog i mówca inspiracyjny, członek SPM), Marek Skała (autor książek, mówca inspiracyjny, założyciel SPM), Grzegorz Turniak (mówca inspiracyjny, założyciel i członek Zarządu SPM), Dariusz Milczarek (współtwórca Mentorig Theater w Polsce, założyciel i wiceprezes Zarządu SPM), Robert Krool (współtwórca Mentorig Theater w Polsce, założyciel i prezes Zarządu SPM).

Autor projektu statuetek dla Laureatów National Speakers Awards 2017

Autorem projektu statuetek dla Laureatów National Speakers Awards 2017 jest Artur Wochniak – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale malarstwa, grafiki i rzeźby. Członek zarządu Ogólnopolskiej Sekcji Rzeźby przy Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego najbardziej znaną pracą rzeźbiarską jest Kwadryga, mierząca około 9,5 metrów wysokości.

Gala odbyła się podczas Festiwalu Inspiracji, 4 października 2017 o godzinie 17.00 w Teatrze Palladium przy ul. Złotej 9 w centrum Warszawy.

Przeczytaj więcej o Stowarzyszeniu Profesjonalnych mówców tutaj

Przeczytaj też:

Masters&Robots Awards – nowy konkurs dla innowatorów organizowany przez Digital University

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze
JimmiNi
JimmiNi
6 lat temu