|

Rok 2020 vs Rekruter

Bez wątpienia koronawirus w tym roku wpłynął na pracę naszej redakcji i tematów, które poruszaliśmy na łamach Magazynu Rekruter. Kiedy przygotowywaliśmy plan publikacji na rok 2020 nie sądziliśmy, że będziemy musieli go tak bardzo zmienić…

Rok wyzwań

Początek roku 2020 zaczął się dla nas naprawdę dobrze. Wystartowaliśmy zgodnie z planem. Oddaliśmy do lektury naszym Czytelnikom trzy wydania Magazynu Rekruter. Niestety wybuch pandemii zweryfikował większość naszego planu redakcyjnego.

Od marca na naszej stronie pojawiło się 116 wpisów! Trudno określić kategorie tematów, o których pisaliśmy, ponieważ ich zakres był bardzo szeroki. Staraliśmy się, jak najlepiej dopasować do obecnej sytuacji, nie zapominając o kluczowych tematach w branży HR.

Pandemia spowodowała, że większość firm przeszła na tryb pracy zdalnej. W związku z tym pojawiło się zapotrzebowanie na takie tematy, jak zdalne szkolenia czy wsparcie pracowników w czasie pandemii.

Pisaliśmy dla Was o pakiecie pomocowym dla przedsiębiorców. Przyjrzeliśmy się różnym branżom, aby zobaczyć jak sobie radzą w dobie koronawirusa. Szczególnie zaciekawiła Was sytuacja w branży automotive oraz bankowości.

Pod lupę wzięliśmy hejt na portalu GoWork, który w dobie COVID zdecydowanie nie miał poparcia.  Temat był naprawdę trudny, ale nie wahaliśmy się go podjąć.

Zrobiliśmy rozeznanie w zarobkach chociażby w branży IT.

Sprawdziliśmy także czy można rekrutować na TikToku lub Twitterze. Te artykuły także przypadły Wam do gustu.

Top 3

Ostatni rok najlepiej odzwierciedlają artykuły, które czytaliście najchętniej. Wśród top trzech tytułów znajdują się:

  1. Pracownik ma koronawirusa – co robić?
  2. Programiści z przymrużeniem oka
  3. Koronawirus vs Singapur – profilaktyka Państwa

Koniec nowym początkiem

W marcu obchodziliśmy 10lecie powstania Magazynu Rekruter. Było jubileuszowe wydanie, tort i życzenia, a także czas zmiany. Po raz ostatni zdecydowaliśmy się na publikację Rekrutera w formie miesięcznika.

W ostatnim numerze przygotowaliśmy podsumowanie naszej 10letniej działalności, ale nie tylko. Do rozmowy zaprosiliśmy Kasię Tang, która opowiedziała o łączy, a co dzieli rekruterów w Polsce i UK. Łukasz Żuk przybliżył nam temat widełek płacowych w marketingu i sprzedaży. Milena Juszczak-Marciniak opowiedziała o projekcie Era Nowych Kobiet, stworzonym przez Joannę Przetakiewicz, dyrektor kreatywną marki La Mania. Pisaliśmy także o procedurze antymobbingowej oraz Gig Economy.

Przypominamy, że wszystkie archiwalne numery Magazynu Rekruter można pobrać na naszej stronie w zakładce „WYDANIA”.

Coś się kończy, by coś innego mogło się zacząć. Tak właśnie było w naszym przypadku. Od tej pory tworzymy serwis. Dzięki temu możemy być bliżej ważnych tematów na czasie, a przede wszystkim Was – naszych Czytelników.

#DigiChat

W tym roku postawiliśmy także na nową formułę rozmów z naszymi gośćmi.

Pierwszą osobą, którą zaprosiliśmy do #DigiChat była Maja Gojtowska.

Łącznie nagraliśmy osiemnaście DigiChatów, które możecie obejrzeć na YouTube.

Naszymi gośćmi w tym roku byli także: Róża Szafranek, Izabela Bartnicka, Norbert Kaczorowski, Andrzej Borczyk, Wiktor Doktór, Karolina Wasielewska, Agnieszka Knapik, Marcin Mroczkowski, Cezary Maciołek, Magdalena Bukała, Paweł Jakubik, Agata Hagno, Zyta Machnicka, Sylwia Zając, Rafał Jatczak, Agata Łotowska, Łukasz Sowiński.

W roku 2021 mamy zamiar kontynuować nasze spotkania na szklanym ekranie, dlatego już teraz zapraszamy Was do subskrypcji naszego kanału na YouTube.

Twilit

W październiku dotychczasowa redaktor naczelna Magazynu Rekruter, Sylwia Zając ruszyła z nowym projektem. Była to odpowiedź na potrzeby rynku związane z dynamicznym rozwojem w obszarze nowych technologii i przyśpieszonej digitalizacji firm.

Twilit to platforma która ma na celu zgłębianie tajników i ciekawostek ze świata startupów, branży IT oraz szeroko pojętych nowych technologii. W serwisie znajdziecie branżowe artykuły, wywiady z ekspertami, zapowiedzi i relacje z wydarzeń, a także treści wideo, w tym Twilit-Cast.

Twilit możecie obserwować na portalach LinkedIn, Facebook, Twitter, YouTube oraz Instagramie.

Sylwia opowiedziała o pracy w redakcji Magazynu Rekruter oraz tworzeniu Twilit w specjalnym odcinku #DigiChat.

Wieczór Rekrutera

Niestety obecna sytuacja nie pozwoliła nam na organizację Wieczoru Rekrutera i konkursu Perły HR. Zastanawialiśmy się nad przygotowaniem formuły online. Stwierdziliśmy jednak, że to nie byłoby to samo. Atmosfera wydarzenia jest niepowtarzalna i nie da się jej przenieść na szklany ekran. W zamian za to wspomnijmy, jak bawiliśmy się podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia Magazynu Rekruter.

Już w styczniu zaczniemy wspominać poprzednie edycje Wieczoru Rekrutera razem z laureatami konkursu Perły HR. Przedstawimy naszym czytelnikom sylwetki zwycięzców, zapytamy ich również czym aktualnie się zajmują, a także dlaczego warto wziąć udział w naszym wydarzeniu.

2021

Od zawsze, naszym celem było i jest poszerzanie HRowych horyzontów oraz dostarczanie Wam przydatnej wiedzy. Cieszymy się, że do nas wracacie i jest Was coraz więcej!

Rok 2020 pokazał nam, że daleko wybiegający w przyszłość plan redakcyjny czasami się nie sprawdza. Dlatego na kolejny rok nie narzucamy sobie nic oprócz kontynuacji naszej misji w poszerzaniu Waszych horyzontów i dostarczanie przydatnej wiedzy.

W 2021 wchodzimy z przekonaniem, że to będzie dobry rok – czego zarówno sobie, jak i Wam życzymy 🙂

Autor: Magdalena Pietruczuk

#MagazynRekruter #podsumowanie #serwis #COVID #koronawirus

Czytaj także: Jaki był Twój 2020 rok?