|

Room 8 Group, jeden z największych producentów gier na świecie, od teraz w Polsce

Zdjęcie jest ilustracja do artykułu: Room 8 Group, jeden z największych producentów gier na świecie, od teraz w Polsce. Przedstawia biurko zastawione sprzętem komputerowym. W prawej części zdjęcia znajduje się logo Room 8 studio oraz tytuł działu Notatki prasowe.

Jeden z liderów spośród firm, świadczących usługi w zakresie produkcji artystycznej i tworzenia gier, zwiększa swoją obecność na światowym rynku, otwierając nowe biuro w Warszawie.

W ciągu ponad 10 lat działania w branży Grupa Room 8 stała się jednym z kluczowych graczy na rynku, zrzeszając ponad 1300 profesjonalistów na całym świecie, oraz mając swoje strony firmowe w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, na Cyprze, w Ukrainie, a teraz także w Polsce. Obecnie Room 8 Group otwiera placówki także w Rumunii i Hiszpanii.

Anna Kozlova, CEO Room 8 Group, komentuje aktywną ekspansję firmy: Wyniki, jakie Room 8 Group uzyskało 2021 roku, stworzyły doskonałą podstawę do przyspieszenia procesu transformacji naszej firmy od usługodawcy, do bycia partnerem strategicznym dla naszych klientów. Decyzja o ekspansji na terenie Europy była logicznym krokiem w naszej strategii biznesowej. Otwarcie biura w Polsce i dodanie QA Service Line do zespołu pozwoli nam na poszukiwanie talentów z różnych dziedzin i dalsze rozszerzanie działów produkcji, dostaw i eksploatacji, a także zwiększy nasze możliwości w zapewnianiu wsparcia naszym klientom.

Room 8 Group łączy w sobie kilka producentów gier – Room 8 Studio, Dragons Lake, Massive Black oraz QA Service Line, każda z których posiada własną, unikalną ofertę, oraz stanowi centrum możliwości dla ludzi utalentowanych, myślących na wyrost i bezgranicznie kreatywnych. Mimo bycia częścią wspólnej Grupy i kierowania się tymi samymi wartościami, każde studio posiada własne cechy charakterystyczne:

  • Room 8 Studio obejmuje szeroką gamę rozwiązań, od tworzenia grafik i animacji do gier na zasadzie AAA, po darmowe gry mobilne i przenośne konsole. To zgrany zespół działu Art and Games, gdzie każdy ma bardzo zróżnicowane portfolio, odpowiadające potrzebom dowolnego projektu.
  • Dragons Lake to wielogatunkowe studio gamingowe, zapewniające zaawansowane rozwiązania technologiczne i projektowe dla projektów AAA/AA+ na komputerach i konsolach. Studio skupia swoją pracę na tytułach z wyższej półki, współdziałając z liderami programowania i wydawnictw AAA w branży.
  • Massive Black skupia szeroki wachlarz uznanych i nagradzanych artystów i projektantów z wielu różnych dziedzin. Dzięki tej różnorodności studio zapewnia osiąganie wyjątkowych wyników, które mogą pomóc podkręcić projekt. Do klientów Massive Black należą Google, Amazon, Toyota, Our Machinery, i wiele innych globalnych firm. 

Latem 2022, Room 8 Group ogłosiło również otwarcie swojej nowej jednostki w Polsce – pełnoskalową linię serwisową Zapewnienia i Kontroli Jakości. QA Service Line to indywidualne studio wewnątrz Room 8 Group, oferujące wyjątkową wiedzę z zakresu kontroli jakości i skupiające się wyłącznie na tym obszarze. Ten nowo utworzony dział będzie miał swoje pierwsze centrale w Polsce i Rumunii, lecz planuje się także jego dalsze rozszerzanie. Linia kontroli jakości będzie pomagać wszystkim wydawcom i testerom gier w branży sprostać dowolnym wyzwaniom i podchodzić do osiągania pożądanych wyników od strony zapewnienia jakości.

Jednym z obszarów, na których skupi się QA Service Line, będzie stworzenie możliwości kariery dla specjalistów na tzw. entry-level. Studio planuje w najbliższej przyszłości zatrudnić około 200 osób, jednak ta liczba będzie wciąż rosła, wraz z powiększaniem zespołu o coraz to nowych profesjonalistów, posiadających szerokie doświadczenie w zapewnianiu i kontroli jakości.

Dzięki współpracy z 7 spośród 10 największych programistów na świecie, Room 8 Group wprowadza gry na nowy poziom, poparty wieloletnią interakcją z liderami branży. Grupa może się poszczycić partnerstwem z takimi światowymi gwiazdami jak Ubisoft, Remedy, Gaijin Entertainment, CD Projekt Red, 505 Games i wiele innych. 

Na przestrzeni lat, Room 8 pracowało nad setkami tytułów i brało udział w tworzeniu następujących projektów: “Call of Duty: Black Ops” i “Call of Duty: Black Ops Cold War”, “Gwint”, “Overkill’s The Walking Dead”, “Monopoly Madness”, “Fall Guys: Ultimate Knockout”, “Doctor Who: The Edge of Time”, “Returnal”, “Age of Empires IV”, “The Crew 2”, a to tylko niektóre z nich.

Room 8 Group stanowi wyjątkowy fundament, wspierający produkcję i odpowiadający na twórcze potrzeby świata gier video. Obecnie Grupa oferuje liczne ścieżki kariery dla społeczności gamingowej w Polsce, co daje utalentowanym osobom szansę na wzięcie udziału w produkcji znanych tytułów i umożliwia zmianę świata gier. A wszystko to razem z zespołem, doskonale zorientowanym na dostarczanie najwyższej klasy rozwiązań gamingowych.

Więcej o firmie Room 8 przeczytasz tutaj.

Przeczytaj też: