|

Room 8 Group wykazuje ponad 80% wzrostu zatrudnienia w 2022

Ilustracja do artykułów o spółce Room 8 Group.

Na początku 2022 roku, Room 8 Group, jeden z największych dostawców usług tworzenia gier na świecie, rozszerzyło swój zasięg do Polski i otworzyło biuro w Warszawie. Niedługo potem nastąpiło otwarcie biur w Rumunii i Hiszpanii. Nowe lokalizacje pozwoliły firmie na zwiększenie liczby zatrudnionych specjalistów, z 900 w 2021 roku, do niemal 1700 w późniejszym okresie roku 2022. Firma ta zatrudnia pracowników również w innych krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej. 

Na początku 2022, firma posiadała liczne oddziały w Ukrainie. Wojna, ewakuacja ludzi z najbardziej zagrożonych obszarów kraju, zapewnienie miejsc pracy w nowych lokalizacjach, oraz otwieranie nowych biur w znacznie szybszym tempie – to były najtrudniejsze wyzwania, które firma miała przed sobą w ubiegłym roku. Mimo to, Room 8 Group niemal podwoiło liczbę pracowników, domknęło transakcję dot. fuzji i przejęć (M&A), oraz wprowadziło na rynek nowe marki, takie jak QA Service Line, znajdujące się w Polsce i Rumunii. Wraz z wprowadzaniem na rynek nowych marek i linii serwisowych w ramach Room 8 Group, firma zwiększa swoją zdolność do pokrycia etapów cyklu produkcyjnego i poszerza zespół. 

Anna Kozlova, CEO, mówi: “2022 był rokiem, w którym musieliśmy znaleźć nowe, efektywne rozwiązania. Nie porzuciliśmy swoich planów, nie zawiesiliśmy pracy w Ukrainie, udało nam się bardzo szybko przeorganizować – efekty przerosły nasze oczekiwania. 

Jesteśmy dumni z naszych zespołów za wykazanie się olbrzymim poświęceniem i odwagą, w tym dynamicznym i pełnym wyzwań roku. Razem sprawiliśmy, że był on dla nas owocny w kwestii globalizacji, otworzyliśmy nowe biura i zdobyliśmy cenne doświadczenie w pomaganiu ludziom i radzeniu sobie z kryzysami. Z przyjemnością też wchodzimy w 2023 razem z nowymi talentami na pokładzie i dwoma nowymi studiami – PUGA oraz Massive Black – to były udane transakcje M&A, zrealizowane przez firmę w roku 2022.”

Room 8 Group to spółka holdingowa w branży gier wideo, zapewniająca zewnętrzne usługi z tworzenia gier na całym świecie. Składa się z sześciu studio: Room 8 Studio, Dragons Lake, Solid Bash, Massive Black, PUGA, oraz QA Service Line. Spółka współpracuje z 7/10 czołowych wydawców gier na świecie, wspierając ich we wszystkich aspektach tworzenia gier i świadcząc wyjątkowe usługi kreatywne i techniczne. 

Spółka pracowała nad setkami tytułów i uczestniczyło w tworzeniu następujących projektów: “Call of Duty: Black Ops”, “Overkill’s The Walking Dead”, “Fall Guys: Ultimate Knockout”, “Doctor Who: The Edge of Time”, “The Crew 2” i wiele innych. 

Przeczytaj więcej o Room 8 Group tutaj

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce