|

Rusza III edycja programu akceleracyjnego Mazovian Startup

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu: Rusza III edycja programu akceleracyjnego Mazovian Startup. Przedstawia siedmioro pracowników różnej płci i rasy siedzących przy stole konferencyjnym. Osoby te najwyraźniej dyskutują o czymś. Na zdjęciu znajduje się też okno, regał z książkami i kanapa ze stolikiem. Po lewej stronie znajduje się logo PAP oraz tytuł działu Notatki Prasowe.

Rozpoczął się nabór do III edycji programu akceleracyjnego Mazovian Startup. Program oferuje wsparcie startupom pozytywnego wpływu, czyli takim, które łączą w sobie misję społeczną z innowacyjną technologią. Bieżąca rekrutacja do programu będzie koncentrowała się na rozwiązaniach, które pomagają w zapobieganiu zmianom klimatycznym oraz wspierają odpowiedzialny rozwój sektora rolno-spożywczego. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć: zielonych technologii, zrównoważonej produkcji i uprawy, ekologicznej żywności, odpowiedzialnej produkcji, redukcji śladu węglowego. Realizatorem programu, finansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, jest Youth Business Poland.

Województwo Mazowieckie w aktualnej strategii działania, koncentruje się na wzmocnieniu roli regionu w obszarze wdrażania innowacji technologicznych i przemysłowych, zwłaszcza dotyczących sektora rolnego i spożywczego. W poprzednich edycjach programu pojawiło się wiele rozwiązań z obszaru foodtech i zrównoważonej produkcji. Startupy aplikowały również z rozwiązaniami technologicznymi, IoT, AI, proponując aplikacje i narzędzia, które usprawniają procesy i wpływają pozytywnie na jakość życia, zdrowie i ekosystem mieszkańców Mazowsza.

Mazovian Startup to akceleracja i współpraca z partnerami programu. Występują oni w roli odbiorców technologii jak również dzielą się swoją wiedzą ekspercką w ramach mentoringu i spotkań ze startupami. Pomaga to znacząco przyspieszyć testowanie rozwiązań i rozwój projektów. Partnerami strategicznymi programu są: RohlingSuus, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Carrefour. Partnerzy merytoryczni to: PwC, StepWise, Startup Hub Poland, CIC Warsaw, Foodtech.ac. Partnerzy regionalni to: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPP-T), Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej. Partnerzy medialni: WP i Mam Startup.

W ramach programu organizowanych jest również szereg inicjatyw edukacyjno-promocyjnych. W czerwcu odbyły się warsztaty dla studentów i przedsiębiorców w Płocku i Radomiu, realizowane w partnerstwie z: Płockim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym, Mazowiecką Uczelnią Publiczną w Płocku, Izbą Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej i Uniwersytetem Techniczno-Humanistycznym w Radomiu. Ich celem było przybliżenie możliwości rozwoju innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie projektów startupom z całego regionu: zarówno mających siedzibę w metropolii, jak i mniejszych miastach. Uczestnicy spotkań mieli możliwość zwalidować swój pomysł na biznes z użyciem metodologii Lean Startup. Planowane są kolejne 3 spotkania i webinary dla startupów, zainteresowanych udziałem w programie.

Rekrutacja do programu została otwarta. We wrześniu jury programu wyłoni 30 projektów, które wezmą udział w akceleracji. Podczas trwającego 3 miesiące programu, startupy otrzymają wsparcie czołowych mentorów polskiej sceny startupowej oraz szansę pozyskania inwestora i finansowania na rozwój. Co więcej, w finałowym etapie programu jego uczestnicy zawalczą o nagrody o łącznej wartości 75 tys. zł. Będą je mogli przeznaczyć m.in. na zakup technologii, stworzenie prototypów, badania i rozwój produktów oraz inne potrzeby, związane z rozwojem ich startupów. Na finalistów czekają również atrakcyjne nagrody dodatkowe partnerów.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 31 sierpnia 2022.

Więcej o Mazovian Startup znajdziesz na tej stronie.

Więcej Youth Business Poland znajdziesz tutaj.

Przeczytaj też: