|

Sport w dobie pandemii – wyzwanie Budimex

O tym, że aktywność sportowa jest niezwykle istotna dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak, mimo że ta świadomość jest powszechna, najczęściej wymienianym przez Polaków powodem prowadzenia biernego trybu życia jest brak motywacji,  który w ostatnim czasie dodatkowo pogłębia pandemia Covid-19. Dlatego Budimex postanowił zaaktywizować swoich pracowników, zapraszając ich do sportowej rywalizacji w ramach „Budimagedonu”.

Wyzwanie przyjęte!

Igrzyska olimpijskie są doskonałym przykładem na to, że chęć mierzenia się z innymi towarzyszy ludziom od wieków i stanowi niezwykle silną motywację do uprawiania sportu. Postanowił ją również wykorzystać Budimex, który w dniach 07.04 – 12.05 organizuje „Budimagedon”. W jego ramach pracownicy będą rywalizować w trzech dyscyplinach, w których kluczowa będzie osiągnięta liczba kilometrów, a więc bieg, jazda i marsz. Natomiast w czwartej kategorii, obejmującej m.in. jazdę na rolkach, jazdę lub bieg na nartach, taniec i pływanie o zwycięstwie zadecyduje liczba spalonych w trakcie treningu kalorii.

Dodatkowym elementem „Budimagedonu” są wyzwania i przeszkody, jakim będą musieli stawić czoła jego uczestnicy, a które mają ich dodatkowo zachęcać do aktywności, np. jednym z zadań będzie wskazanie piosenek, towarzyszącym im podczas uprawiania sportu wraz z uzasadnieniem dokonanego wyboru.

Pracownicy w trakcie trwania projektu będą mogli zapoznać się w intranecie z poradami dotyczącymi zdrowego tryby życia, opiniami na temat różnego rodzaju diet, a także dowiedzieć się, w jaki sposób na efektywność treningu wpływa właściwy dobór muzyki.

Sport w dobie pandemii

„Wspólne uprawianie sportu, wzajemne motywowanie się do tego rodzaju aktywności, rywalizacja w duchu fair play to czynniki, które silnie integrują. Dlatego w Budimeksie często zapraszamy naszych pracowników do udziału w przedsięwzięciach związanych z aktywnością fizyczną. Jest to także jeden z kierunków naszych działań w dobie pandemii Covid-19. Zatrudnieni w naszej spółce, co prawda, nie mają możliwości odbywania razem treningów, ale „Budimagedon” pozwala im na wspólne przeżywanie emocji i poczucie bycia wspólnotą, realizującą jeden cel – zwycięstwo w sportowej rywalizacji” – podkreśla Cezary Mączka, Członek Zarządu Budimex S.A., Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

„Budimagedon” rozpoczął się w Światowy Dzień Zdrowia (obchodzony 7 kwietnia od 1950 r.) od webinaru pt. „STAY STRONG! Jak budować odporność psychiczną, działając w ekstremalnych warunkach?”, który poprowadziła Kinga Baranowska, himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników, była członkini kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej.

Grupa Budimex zatrudnia ponad 7,5 tysiąca pracowników i jest największym pracodawcą budowlanym wśród generalnych wykonawców w Polsce.

Czytaj także: Czy praca zdalna doczeka się regulacji prawnej?

#MagazynRekruter #Budimex #budimagedon #strefaHR #strefapracownika #employerbranding #sport #pandemia #COVID