Ilustracja do artykułu pt. "Top usługi kadrowe w Polsce: Ranking 2024"
|

Top usługi kadrowe w Polsce: Ranking 2024

W obecnej dynamicznej rzeczywistości biznesowej, usługi kadrowe stają się nieodzownym elementem sprawnego zarządzania zasobami ludzkimi. Dokładność, znajomość obowiązujących przepisów, terminowość i rzetelność w prowadzeniu dokumentacji pracowniczej stanowią podstawy efektywnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dowiedz się, czym jest outsourcing kadrowo-płacowy, i odkryj topowe usługi kadrowe w Polsce w naszym najnowszym rankingu.

Usługi kadrowe — co to jest? 

Zarządzanie personelem w firmie obejmuje niezbędne usługi kadrowe, które są kluczowe dla sprawnego funkcjonowania organizacji. Wymagają precyzji oraz biegłej znajomości obowiązujących przepisów, takich jak kodeks pracy, kodeks cywilny, czy ustawy podatkowe. Ważne jest terminowe dotrzymywanie narzuconych terminów i skrupulatne prowadzenie dokumentacji pracowniczej. Zamiast tworzyć w firmie dodatkowy dział do obsługi kadrowo-płacowej, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się więc na outsourcing tych zadań.

Usługi kadrowo-płacowe skierowane są głównie do pracodawców zarządzających zatrudnieniem i płacami pracowników, niezależnie od rozmiaru firmy. Osoby fizyczne również mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy w prowadzeniu ksiąg pracowniczych i płacowych, a także w rozliczaniu się z urzędem skarbowym. Outsourcing kadr i płac, czyli zlecenie obsługi tych dziedzin zewnętrznym dostawcom specjalizującym się w tych zagadnieniach, stwarza firmom szansę na kompleksowe i ekonomiczne działania.

Oferta usług kadrowo-płacowych

W dobie intensywnej konkurencji na rynku usług kadrowych w Polsce nasz ranking ma na celu wyróżnienie i ocenę najbardziej wartościowych dostawców, którzy stanowią kluczowy element skutecznego zarządzania personelem. Kryteria oceny, które przyjęliśmy uwzględniają różnorodne aspekty, od zakresu oferowanych usług po formę szkoleń, dotychczasowe współprace oraz uzyskane certyfikaty, czy dostępność informacji na stronie internetowej.

1. HR na Szpilkach — Monika Smulewicz

Zakres oferowanych usług:

HR na Szpilkach wyróżnia się jako dynamiczny partner. Świadczy nie tylko tradycyjne usługi kadrowe, ale także aktywnie wspiera rozwój zawodowy i osobisty pracowników. Misja firmy obejmuje szerzenie wiedzy, rozwój kompetencji oraz integrację środowiska zawodowego.

W zakresie usług kadrowych firma oferuje optymalizację procesów HRM. Skupia się na obszarach kadr, płac, czasu pracy i ogólnego zarządzania zasobami ludzkimi. Działania HR na Szpilkach obejmują analizy, wdrożenia oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w celu zapewnienia bezpieczeństwa i optymalizacji procesów. 

Forma szkoleń:

HR na Szpilkach posiada bardzo rozbudowaną ofertą kursów online. Obejmują one certyfikowane szkolenia z obszaru dokumentacji pracowniczej, obsługi programów takich jak PŁATNIK, ENOVA i OPTIMA, czy zarządzania zasobami ludzkimi. Różnorodność tematyczna i elastyczność formy szkoleń pozwalają dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb klientów. Forma szkoleń umożliwia także płatności w transzach.

Edukacyjna oferta usług kadrowo-płacowych obejmuje także opracowywanie modelu kompetencyjnego organizacji, badanie potencjału menedżerskiego, rekrutację, selekcję pracowników, onboarding, ocenę pracowniczą oraz inne aspekty związane z zarządzaniem personelem.

Dotychczasowe współprace / certyfikaty:

Firma może pochwalić się imponującym portfolio współpracy z renomowanymi firmami, takimi jak DPD, Coca Cola, Zalaris czy Grupa Azoty. Certyfikaty ISO: 9001 potwierdzają wysoką jakość oferowanych szkoleń oraz profesjonalne podejście do obszaru HR.

Dostępność informacji:

Witryna HR na Szpilkach jest w pełni transparentna dla użytkowników, którzy ją odwiedzają. Strona internetowa oraz materiały edukacyjne dostarczają kompleksowych informacji na temat oferowanych usług, kursów, a także referencji od dotychczasowych klientów. 

Opinie klientów:

Niezaprzeczalnym atutem firmy jest współpraca z renomowanymi przedsiębiorstwami, co świadczy o ich profesjonalizmie. HR na Szpilkach zyskuje pozytywne recenzje zarówno od pracowników, których wspiera w rozwoju zawodowym, jak i od przedsiębiorstw. Zespół doświadczonych menedżerów, dynamiczne podejście oraz bogata oferta edukacyjna pozycjonują ją wysoko na rynku usług kadrowych w Polsce.

2. Personia. Szkolenia i Rekrutacja — Marta Woźny-Tomczak

Zakres oferowanych usług:

Personia oferuje kompleksowe usługi kadrowe, obejmujące zarządzanie zasobami ludzkimi, szkolenia biznesowe, headhunting i doradztwo zawodowe. Dla klientów biznesowych i indywidualnych dostępne są różnorodne szkolenia, w tym menedżerskie, sprzedażowe, dotyczące umiejętności miękkich, mentoring biznesowy, coaching oraz rekrutacja pracowników. Kierowana przez Martę Woźny-Tomczak, firma wyróżnia się kompleksowym podejściem do rozwoju kompetencji zawodowych.

Forma szkoleń:

Oferta usług kadrowych firmy wyróżnia się skutecznymi i praktycznymi szkoleniami. Zajęcia prowadzone są skutecznie i z pasją, co bezpośrednio przekłada się na codzienną pracę uczestników. Zarówno szkolenia online, jak i stacjonarne prowadzone są w języku polskim i angielskim. Personia stawia na natychmiastowe wdrożenie nowej wiedzy do praktyki biznesowej.

Dotychczasowe współprace / certyfikaty:

Personia może pochwalić się długotrwałą współpracą z wieloma renomowanymi firmami. Wśród nich znajdują się: Santander, Decathlon, Subway, Belritz, Ziaja, Bank Pekao, czy Kompania Piwowarska. Pomoc w poukładaniu procesów, zdobycie nowych kompetencji i zwiększenie efektywności zespołów to obszary, na których firma z powodzeniem działa. Uczestnicy biorący udział w kursach mają również możliwość otrzymania imiennego certyfikatu.

Dostępność informacji:

Strona internetowa firmy oferuje klarowność i przejrzystość informacji na temat oferty, szkoleń otwartych oraz aktualności. Personia dba o dostarczanie rzetelnych informacji, co ułatwia potencjalnym klientom zapoznanie się z interesującymi ich treściami.

Opinie klientów:

Referencje od współpracujących firm, takich jak Decathlon czy Kancelaria Usług Księgowych Hejne & Zaremba, przynoszą pozytywne recenzje. Uczestnicy szkoleń doceniają skuteczność, pozytywną energię Marty Woźny-Tomczak oraz praktyczne podejście do przekazywanej wiedzy. Szkolenia prowadzone przez Personia są pełne energetyzującej atmosfery, a trenerzy potrafią przekazywać wiedzę w sposób przystępny, z użyciem konkretnych materiałów i przykładów praktycznych. 

3. Petra Consulting — Sylwia Petryna

Zakres oferowanych usług:

Petra Consulting, pod przewodnictwem Sylwii Petryny, specjalizuje się w kompleksowym rozwoju firm. Oferuje szeroki wachlarz usług kadrowo-płacowych m.in.: mentoring, coaching, zarządzanie zasobami ludzkimi, doradztwo biznesowe oraz szkolenia. Misją firmy jest wspieranie rozwoju zarówno indywidualnych pracowników, jak i przedsiębiorstw.

Forma szkoleń:

Firma wyróżnia się różnorodną ofertą, obejmującą certyfikowane kursy VCC, szkolenia e-learning, warsztaty rozwojowe, a także szkolenia wewnętrzne dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Elastyczność formy spotkań pozwala na skuteczną adaptację do różnorodnych obszarów biznesowych.

Dotychczasowe współprace / certyfikaty:

Petra Consulting może pochwalić się bogatym portfolio zrealizowanych projektów biznesowych oraz licznymi certyfikatami i wyróżnieniami, takimi jak certyfikat ISO 9001:2015 czy Liderka Równego Biznesu 2022. Współpraca z Dolnośląskimi Pracodawcami oraz liczne nagrody świadczą o uznaniu jak i profesjonalizmie firmy.

Dostępność informacji:

Strona internetowa firmy prezentuje pełne informacje o ofercie szkoleniowej, projektach, certyfikatach oraz referencjach. Dostępność informacji jest wysoka, co wpływa na zwiększenie transparentności i zaufania klientów.

Opinie klientów:

Opinie klientów podkreślają wysoki poziom szkoleń, profesjonalizm, punktualność oraz miłą atmosferę współpracy. Klienci zauważają, że Petra Consulting przekazuje nie tylko wiedzę, ale również doświadczenie, co czyni ich szkolenia wartościowym doświadczeniem edukacyjnym.

4. Kadry i Wynagrodzenia — Paweł Łuczak

Zakres oferowanych usług:

Paweł Łuczak, specjalista ds. kadry i płac, świadczy usługi kadrowe obejmujące zarządzanie personelem. Jego oferta zawiera szkolenia, konsultacje indywidualne, audyty oraz optymalizację procesów kadrowo-płacowych. W ramach autorskiego programu „Payroll Masterclass” prowadzi intensywny cykl spotkań, skoncentrowany na rozwijaniu kompetencji w obszarze prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, naliczania wynagrodzeń i zarządzania zasobami ludzkimi.

Forma szkoleń:

Na stronie internetowej możemy znaleźć m.in. informację na temat drugiej edycji autorskiego programu rozwojowego dla specjalistów ds. kadr i płac. Kurs „Payroll Masterclass” wyróżnia się innowacyjnym podejściem. To nie tylko tradycyjne lekcje, ale cykl 12 intensywnych spotkań, zbudowanych na self-directed education i aktywizujących metodach. Facilitator zastępuje w nim tradycyjnego trenera, wspierając osoby biorące udział w grupowym osiąganiu celów. Szkolenie uwzględnia współpracę uczestników, wymianę poglądów oraz dostęp do inspirujących materiałów. Spotkania odbywają się stacjonarnie w centrum Łodzi przy ul. Tymienieckiego.

Dotychczasowe współprace / certyfikaty: 

Brak informacji o dotychczasowych współpracach i posiadanych certyfikatach.

Dostępność informacji:

Strona internetowa posiada podstawowe informacje dotyczące szkoleń, audytów i usług oferowanych przez specjalistę. Szczegółowe informacje możemy natomiast otrzymać, kontaktując się bezpośrednio za pomocą arkusza kontaktowego. 

Opinie klientów:

Opinie możemy znaleźć na profilu Linkedin Pawła Łuczaka. Kilka pozytywnych referencji potwierdza natomiast wysoką jakość szkoleń i konsultacji indywidualnych. Klienci chwalą zaawansowaną wiedzę z zakresu prawa pracy, przygotowanie planów działania oraz sprawność komunikacyjną.

5. Enterprise Advisors  — Janusz Sieńko

Zakres oferowanych usług:

Enterprise Advisors to firma, która oferuje szkolenia z obsługi klienta, zarządzania zespołem, komunikacji interpersonalnej, i efektywności osobistej. Zajmuje się również coachingiem managerskim. Pomaga w uzyskiwaniu dofinansowania na szkolenia i doradztwo, a także w pozyskiwaniu dotacji na inwestycje i rozwój.

Firma korzysta z modelu realizacji szkoleń Kirkpatricka, co zapewnia trwałe zmiany postaw pracowników i skuteczne wdrażanie zdobytej wiedzy. Posiada również gwarancję satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni oczekiwań odbiorcy, klient nie musi ponosić kosztów.

Forma szkoleń:

Enterprise Advisors organizują szkolenia stacjonarne, online, oraz hybrydowo, dostosowując się do potrzeb klientów. Oferta obejmuje szkolenia zamknięte, otwarte, oraz coaching managerski.

Dotychczasowe współprace / certyfikaty:

Firma istnieje od 9 lat i może pochwalić się doświadczeniem w obszarze szkoleń biznesowych. Nie udostępnia jednak informacji na temat certyfikatów na stronie. Współpracowali z takimi firmami jak: PayU, Żywiec Zdrój, Eurocash, Nokia, Koral czy Intersport.

Dostępność Informacji:

Strona internetowa dostarcza kompleksowych informacji na temat oferowanych usług, obszarów działalności, oraz doświadczenia firmy. Istnieje możliwość kontaktu i uzyskania dodatkowych informacji.

Opinie klientów:

Opinie klientów na stronie są pozytywne, podkreślające elastyczność, dbałość o szczegóły, oraz wartość merytoryczną szkoleń. 

6. Know Hub 

Zakres oferowanych usług:

Know Hub to firma doradczo-szkoleniowa, specjalizująca się w różnorodnych obszarach. Usługi kadrowe jakie oferuje to: coaching, doradztwo, rozwój menedżerów i talentów, rozwijanie kompetencji osobistych i społecznych pracowników. Znajdziemy tam również projektowanie rozwiązań w obszarze HR i L&D, diagnozowanie oraz optymalizację procesów, wsparcie w zarządzaniu projektami, oraz pomoc w zdobywaniu finansowania na projekty szkoleniowe.

Forma szkoleń:

Know Hub realizuje warsztaty, szkolenia, programy rozwoju menedżerów i talentów, rozwija kompetencje osobiste i społeczne pracowników. Wykorzystuje różnorodne metody diagnozy, takie jak audyt procesów, badania ankietowe, Development Center, zapewniając kompleksowe podejście.

Dotychczasowe współprace / certyfikaty:

Firma istnieje na rynku od 2005 roku, ale pod marką Know Hub działa od 2021 roku. Nie ma jednak informacji na temat dotychczasowych współprac, czy certyfikatów na stronie.

Dostępność informacji:

Witryna internetowa firmy dostarcza ogólnych informacji na temat oferowanych usług, podejścia do projektów, oraz referencji. Brakuje informacji na temat cen szkoleń oraz dostępności konkretnych programów.

Opinie klientów:

Opinie klientów na Google są pozytywne, podkreślające elastyczność, indywidualne podejście, profesjonalizm, oraz dostosowywanie się do aktualnych trendów rynkowych. Referencje od klientów z różnych dziedzin, w tym trenera biznesu, konsultanta, oraz pozytywne doświadczenia współpracy z firmą.

7. FPL szkolenia

  • Branża: zarządzanie zasobami ludzkimi / management / doskonalenie kompetencji miękkich
  • LinkedIn: FPL szkolenia
  • Strona: FPL

Zakres oferowanych usług:

FPL koncentruje się na projektowaniu maksymalnie efektywnych programów rozwoju dla biznesu, z naciskiem na zarządzanie zasobami ludzkimi. Ich program, FPL Management Masterclass, oferuje innowacyjne podejście do szkoleń menedżerskich.

Forma szkoleń:

FPL Management Masterclass, składają się z sesji warsztatów symulacyjnych i działań online, dostosowanych do ograniczonego czasu uczestników. Zastosowanie nowoczesnych metod, takich jak wideo analizy stylów przywództwa globalnych liderów biznesu, stanowi innowacyjny sposób na rozwijanie kompetencji menedżerskich.

Dotychczasowe współprace / certyfikaty:

Na stronie pojawia się kilka informacji na temat dotychczasowych współprac. Nie znajdziemy jednak potwierdzenia w postaci certyfikatu.

Dostępność Informacji:

Witryna posiada bardzo podstawowe informacje, a jej struktura sprawia, że jest mało przejrzysta.

Opinie klientów:

Opinie klientów są bardzo pozytywne, podkreślając wymierne efekty współpracy i satysfakcję z działań FPL. Rekomendacje od prezesów zarządów, dyrektorów personalnych i menedżerów zasobów ludzkich świadczą o profesjonalizmie i skuteczności firmy.

Podsumowując, HR na Szpilkach to firma, która najbardziej wyróżnia się na tle innych dostawców usług kadrowych. Zapewnia kompleksowe podejście do zarządzania zasobami ludzkimi, oferując optymalizację procesów HRM oraz różnorodne certyfikowane szkolenia online. Z kolei Personia. Szkolenia i Rekrutacja oferuje wszechstronne usługi kadrowe, w tym szkolenia biznesowe i doradztwo zawodowe, skupiając się na praktycznych i skutecznych zajęciach online i stacjonarnych. Oba przedsiębiorstwa cieszą się pozytywnymi opiniami klientów oraz bogatym portfolio współpracy z renomowanymi firmami. W naszym rankingu warto również zwrócić uwagę na Petra Consulting, specjalizująca się w kompleksowym rozwoju firm, oferującą różnorodne usługi kadrowo-płacowe i zdobywająca uznanie za bogate portfolio projektów i liczne certyfikaty. Kadry i Wynagrodzenia, Enterprise Advisors, Know Hub oraz FPL szkolenia, również zdobyły uznanie klientów za profesjonalizm, skuteczność, i innowacyjne podejście do szkoleń kadrowych. Jednak w niektórych przypadkach brakowało nam podstawowych informacji na temat oferty szkoleń, dotychczasowych współprac, certyfikatów, czy cen.

Przeczytaj też:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze