|

Twoje Studio Pracy – Ikea wprowadza nowe rozwiązania

IKEA w Polsce stworzyła przestrzeń dla osób chcących poznawać firmę jako markę pracodawcy. To pierwsze takie miejsce IKEA na świecie. Twoje Studio Pracy to innowacyjne podejście w postrzeganiu i podejściu do rekrutacji oraz odpowiedź na współczesne trendy. 

Jak Polacy postrzegają proces rekrutacji

Według badania „Polacy a proces rekrutacji – oczekiwania, obawy, potrzeby” przeprowadzonego na zlecenie IKEA pokazują, że stres i zdenerwowanie to najczęstsze skojarzenia z procesem rekrutacji do pracy. Deklaruje to odpowiednio 40% i 20% badanych.

Tylko 10% ankietowanych wskazuje przyjazną atmosferę jako coś, co kojarzy się z rekrutacją. Jednocześnie blz trzech najważniejszych oczekiwań obok bycia wysłuchanym z uwagą i skupieniem podczas rozmowy (35%). Następnie ważne dla kandydatów jest otrzymanie informacji zwrotnej o wyniku procesu rekrutacji przez osobę, która ją prowadziła (52%). Blisko połowa osób aktywnych zawodowo i poszukujących pracy oczekuje, że procesowi rekrutacji towarzyszyć będzie otwartość i przyjazna atmosfera.

To jedno z trzech najważniejszych oczekiwań obok bycia wysłuchanym z uwagą i skupieniem podczas rozmowy (35%). Następnie ważne dla kandydatów jest otrzymanie informacji zwrotnej o wyniku procesu rekrutacji przez osobę, która ją prowadziła (52%).

Czym jest Twoje Studio Pracy stworzone przez IKEA?

Twoje Studio Pracy to podejście do rekrutacji oparte o ideę personalizacji, w której kandydaci mogą swobodnie zaprezentować siebie i swoje talenty. Za jego sprawą rekrutacja ma stać się bardziej wartościowym i otwartym procesem. Ponadto ma także umożliwić kandydatom lepsze poznanie potencjalnego miejsca pracy.

To nietypowa przestrzeń, gdzie już od progu można odczuć szwedzkość i doświadczyć wartości IKEA: otwartości, prostoty, poczucia wspólnoty. Na powitanie czeka na gości  ciepła kawa lub herbata w przestrzeni FIKA.

Następny etap  to bliższe poznanie, które umożliwiają interaktywne domki dotyczące IKEA, m.in. kultury i wartości czy zrównoważonego rozwoju. Jak zapewniają twórcy, miejsce to ma służyć relaksowi ale tylko. Twoje Studio to jednocześnie miejsce, gdzie można poznać historię IKEA dzięki przestrzeni kinowej i technologii VR (virtual reality). Można też poczuć się jak pracownik IKEI, przymierzając żółtą firmową koszulkę.

  • Więcej na temat firmy IKEA przeczytaj tutaj.
  • Na temat rekrutacji w firmie IKEA przeczytaj tutaj.

Przeczytaj też: