|

VI Kongres HR Spółek Giełdowych SEG

19-20 kwietnia br. roku odbędzie się VI Kongres HR Spółek Giełdowych SEG organizowany przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Podczas tegorocznego Kongresu będzie mowa o nowych zadaniach HR w spółkach giełdowych”. Omówione zostaną m.in. takie zagadnienia jak: ewolucja roli HR w spółce giełdowej; HR jako hub raportowania niefinansowego; rola HR w zarządzaniu danymi osobowymi; motywacja kluczowych pracowników.

Podczas tegorocznego VI Kongres HR Spółek Giełdowych SEG, zajmiemy się kwestiami nowej roli działów HR w spółkach giełdowych, porozmawiamy o zadaniach HR w procesie raportowania niefinansowego oraz w zarządzaniu danymi osobowymi. Porozmawiamy też o temacie wiecznie żywym, czyli sposobach motywacji kluczowych pracowników. Tematów do dyskusji jest zawsze wiele, ponieważ działy HR spółek giełdowych mają szczególne wyzwania w codziennym działaniu – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Podczas pierwszego dnia Kongresu odbędą się cztery sesje plenarne. Dyskusja „Ewolucja roli HR w spółce giełdowej” będzie dotyczyła takich zagadnień jak: model organizacyjny i rola HR; zarządzanie kosztami i wynikami pracy; badanie efektywności HR; zarządzanie zmianą.

Kiedyś atrakcyjność pracodawcy była mierzona w dużej mierze przez konkurencyjny system wynagrodzeń i benefitów oraz możliwości rozwoju w danej organizacji rozumianej często jako ilość dostępnych szkoleń. Obecnie coraz więcej firm stosuje wskaźnik EVP czyli Employee Value Proposition,  na który składają się oprócz pakietu wynagrodzeń i benefitów również takie kwestie jak atmosfera, relacje czy informacja zwrotna od szefa. Wiodące firmy na świecie skupiają wiele wysiłków na budowaniu marki pracodawcy i adresowaniu potrzeb nowych pokoleń wchodzących na rynek pracy – mówi Romeo Grzębowski, Prezes Zarządu, Extended DISC Polska.

Kolejna sesja plenarna „HR jako hub raportowania niefinansowego w spółce giełdowej” będzie omawiała takie tematy jak: korzyściach z raportowania niefinansowego; zakresie raportowania w obszarze pracowniczym i społecznym; stworzeniu, wdrożeniu i sprawnym monitorowaniu polityki dotyczącej praw człowieka.

Trzecia sesja będzie poświęcona roli HR w zarządzaniu danymi osobowymi. Będzie mowa m.in. o zakresie danych osobowych gromadzonych przez działy HR; gromadzeniu danych wynikających z regulacji giełdowych, m.in. MAR; nowych regulacjach UE i nowych sankcjach w zakresie danych osobowych.

Tematem czwartej sesji, zamykającej część merytoryczną pierwszego dnia Kongresu, będą zagadnienia dotyczące motywacji kluczowych pracowników takie jak: czego oczekują dziś pracownicy; wspólne cele pracowników i pracodawców; jak spełnić oczekiwania w najbardziej efektywny sposób.

Kluczem do motywacji pracowników, a w szczególności kadry managerskiej, jest zapewnienie im poczucia troski i opieki. Najważniejsze, zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika, jest zadbanie o profilaktykę, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa i spokoju pracowników, a jednocześnie jest stosunkowo tanie, a przez to bardzo efektywne. W przypadku kobiet szczególnie istotna jest profilaktyka raka piersi – Agnieszka Byszek, Dyrektor medyczny, Braster.

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w grze terenowej „Grywalizacja w praktyce
– Odkoduj 5 cichych zabójców zaangażowania w Twojej firmie”.
Program drugiego dnia Kongresu to praktyczne warsztaty dotyczące m.in. zagadnień takich jak:

  • Zmiana roli HR a zmiana funkcjonowania firmy;
  • Jak HR może przygotować spółkę do raportowania informacji niefinansowych;
  • Nowoczesny proces rekrutacyjny a dane osobowe;
  • Kapitał ludzki i procesy HR w liczbach i wskaźnikach;
  • Najnowsze wyzwania w zakresie prawa pracy;
  • Usprawnienie zarządzania ludźmi dzięki Termometrowi Organizacji oraz analizie BIG DATA;
  • Bitwa o Talenty – zgrywalizowany program dla najlepszych, którzy wymagają tego, co najlepsze;
    Jak zbudować przewagę pracodawcy na rynku?

Gospodarzem Kongresu będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: Fundacja Standardów Raportowania jako Partner Instytucjonalny; BPI Polska jako Partner Strategiczny; BPSC SA, DLA Piper, Extended DISC Polska, Olesiński i Wspólnicy oraz Westhill Consulting jako Partnerzy; Braster i PZU Zdrowie jako Partnerzy Medyczni; Tatra Holding jako Partner Organizacyjny oraz Unicomp WZA jako Partner Technologiczny.

Kongres odbędzie się w Hotelu OSSA w Ossie k. Rawy Mazowieckiej. Szczegółowe informacje na temat VI Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl

Przeczytaj też:

„Najważniejsze jest zaangażowanie emocjonalne”: rozmowa z Mirosławem Kachniewskim po jubileuszowym Kongresie HR SEG

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze