Grafika jest ilustracją do artykułu: VISA rekrutuje w Polsce. Co wiemy o nowym hubie i jakie są wakaty. Przedstawia piątkę młodych ludzi stojących na tle budynku z logiem VISA.
|

VISA rekrutuje w Polsce. Co wiemy o nowym hubie i jakie są wakaty?

Końcem maja dowiedzieliśmy się, że VISA otworzy w Polsce globalny hub technologiczno-produktowy. Jest to pierwsza taka placówka w Europie Środkowo-Wschodniej. W związku z inwestycją firma planuje zatrudnić w najbliższych latach 1500 specjalistów z obszaru technologii. Nowe miejsca pracy mają być interesującą perspektywą rozwoju, także dla młodych talentów. Na jakie stanowiska można aplikować?

Inwestycja ta wpisuje się w całościową strategię koncernu. Jej celem jest wsparcie modelu rozwoju innowacji opartego na działaniu w trybie 24/7. Istotne jest także dalsze napędzanie szybkiego rozwoju handlu cyfrowego i płatności. To piąty globalny hub technologiczno-produktowy Visy o istotnym znaczeniu strategicznym.

Prężny sektor IT i bogata pula talentów

Rajat Taneja, Prezes ds. Technologii, Visa, podkreślił, że Polska „posiada wysoko wykwalifikowanych pracowników i prężnie rozwijający się sektor IT”. Przyznał, że właśnie z tego powodu stanowi idealne miejsce do pozyskiwania talentów i tworzenia nowych rozwiązań płatniczych.

„Kolejna fala naszych produktów i innowacji będzie jeszcze bardziej ekscytująca – skupiamy się obecnie na sztucznej inteligencji następnej generacji, cyberbezpieczeństwie oraz odporności i dostępności naszej sieci, z myślą o wszystkich, którzy z niej korzystają” – zapewnił Taneja.

Na projekt Visy optymistycznie zareagował także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. „Ta doskonała wiadomość potwierdza to, co wiemy od dawna: Polska jest znakomitym miejscem dla biznesu!” – napisał w mediach społecznościowych.


Z kolei Charlotte Hogg, CEO Visa w Europie, podkreśliła m.in., że istotnymi wartościami firmy są różnorodność oraz inkluzywność. W związku z tym w miarę rozwoju dbają o to, by organizacja coraz wyraźniej odzwierciedlała „bogaty potencjał płynący ze społeczności”. 

„W Polsce oznacza to rekrutację z różnorodnej puli talentów, w tym plany dotyczące kandydatów z Ukrainy i innych części regionu” – podkreśliła Charlotte Hogg.

Visa: inwestycja wzmacnia znaczenie regionu

Jakub Kiwior, dyrektor zarządzający regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa, także przyznał, że niezmiernie się cieszy z ulokowania tego projektu w Polsce. Ponieważ jego zdaniem z punktu widzenia zaangażowania spółki w transformację cyfrową, inwestycja ta wzmacnia rosnące znaczenie całego regionu, a szczególnie naszego kraju.

„Rekrutacja oparta na lokalnej zróżnicowanej grupie talentów technologicznych podkreśla nasze zaangażowanie w promowanie integracji cyfrowej i umożliwianie jednostkom rozwoju w erze cyfrowej. Wspieramy również Unię Europejską i polskie władze w ich wysiłkach na rzecz zapewnienia pracownikom większej biegłości w technologiach cyfrowych oraz konkurencyjności na rynkach pracy. Z dumą mogę powiedzieć, że kolejna fala globalnych innowacji Visa, służących społecznościom na całym świecie, będzie powstawała także w Polsce” – podkreślił Jakub Kiwior. 

Nowy hub Visy szansą dla młodych talentów? 

Premier Morawiecki mówił z kolei w tym kontekście o m.in. o potencjalnej współpracy z uniwersytetami. 

„Rozmawialiśmy czy i w jaki sposób konstruować specjalne programy uniwersyteckie, czy techniczne – po to, żeby włączyć do tego nowego hubu technologicznego jak najwięcej osób wysoko wykwalifikowanych – to wszystko zawsze znakomicie wzbogaca nasz model rozwojowy, czyni z naszej gospodarki gospodarkę bardziej konkurencyjną, bardziej zaawansowaną” – zapewniał szef rządu, Mateusz Morawiecki. 

Visa rekrutuje w Polsce. Jakie role są otwarte?

Obecnie na stronie amerykańskiej spółki odnaleźć możemy 30 otwartych rekrutacji na różnorodne stanowiska w Warszawie. Aplikować można m.in. na takie pozycje jak:

– Director of Security Analytics Products / Lead Data Scientist,
– Lead SRE Engineer,
– Lead Software Engineer,
– Software Engineer – Backend,
– Software Test Engineer,
– Product Manager.

Warto również zauważyć, że poszukiwany jest także HR Director Central Eastern Europe and Tech Hub. Wszystkie dostępne wakaty można zobaczyć tutaj

Od kiedy Visa jest w Polsce? 

Visa należy do światowych liderów płatności cyfrowych. Umożliwia transakcje płatnicze w ponad 200 krajach. Organizacja ta napędza rozwój płatności cyfrowych od ponad 60 lat. Misją firmy jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, wygodnej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej.

W Polsce Visa działa od 1995 roku. Pierwszą kartą płatniczą wydaną w naszym kraju była właśnie Visa. To Polska była pierwszym krajem na świecie, w którym można było zapłacić zbliżeniowo w każdym fizycznym punkcie sprzedaży, akceptującym płatności Visa.

Autor: Sylwia Pyzik

Zobacz również:

Tagi: , ,