|

Węgierski startup pomaga utrzymać kontakt z pracującymi Ukraińcami

Grafika jest ilustracją do artykułu: Węgierski startup pomaga utrzymać kontakt z pracującymi Ukraińcami.

Informacja prasowa

Dzięki bezpłatnej aplikacji kryzysowej Blue Colibri pomaga pracodawcom, organizacjom i instytucjom w związku z sytuacją na Ukrainie. Węgierski startup zajmujący się technologiami HR udostępnia mobilny interfejs komunikacyjny dostępny w języku ukraińskim w celu dotarcia, informowania i zarządzania opiniami ukraińskich pracowników zatrudnionych w firmach i instytucjach – przez 6 miesięcy całkowicie za darmo.

Z pracownikami fizycznymi nie jest łatwo się skontaktować, ponieważ nie mają oni oficjalnego adresu e-mail, firmowego komputera ani telefonu komórkowego. A w czasie narastającego kryzysu budowanie relacji pracodawców z nimi jest szczególnie ważne. Pracownicy z Ukrainy powinni mieć możliwość sygnalizowania swoim pracodawcom, jeśli nie są w stanie rozpocząć pracy lub mają pytania. Priorytetem dla pracodawców jest szybkie dotarcie z konkretną informacją do tej grupy pracowników.

System Blue Colibri pozwala obecnie pracownikom komunikować się w 16 językach, ponieważ jeszcze przed obecnym kryzysem kilka firm zagranicznych rozpoczęło użytkowanie platformy do codziennej pracy. Znajdziemy tu m.in. wersję ukraińską, serbską i mongolską.

Dla tych firm i społeczności, w których pracują ukraińscy pracownicy, Blue Colibri udostępni bezpłatnie swoją platformę przez następne 6 miesięcy. Platforma jest również dostępna z komputera i może być pobrana jako aplikacja mobilna. System może obsługiwać wiadomości, dokumenty, zdarzenia, inicjować natychmiastową, dwukierunkową komunikację poprzez interfejs czatu. Kwestionariusze, formularze informacyjne i administracyjne mogą być tworzone w szybki i łatwy sposób. Dzięki nim można przyspieszyć dostęp do tych informacji i administracji związanej z codzienną pracą, mieszkaniem i opieką mówi Tamás Barathi, założyciel i dyrektor zarządzający Blue Colibri.

System można uruchomić i używać niemal natychmiast. Osoby zainteresowane aplikacją mogą skontaktować się z Blue Colibri za pośrednictwem strony https://www.bluecolibriapp.com/en/support-ukraine lub za pomocą adresu email: hello@bluecolibriapp.com.

Zespół Blue Colibri rozpoczął również wdrażanie systemu dla 4 firm na węgrzech z ukraińskimi współpracownikami. Firma reagowała na krysysy również wcześniej. W marcu 2020 roku w związku z sytuacją spowodowaną Covid-19 Blue Colibri zaoferowano firmom swoją platformę. W tym czasie 35 dużych firm za pomocą platformy Blue Colibi komunikowało się i przekazywało kluczowe firmowe informacje do prawie 28 000 pracowników.

Więcej o Blue Colibri:

Platforma do użytku instytucjonalnego i korporacyjnego. Jest w stanie wspierać wiele zadań administracyjnych i komunikacji wewnętrznej HR. Jest to system wieloplatformowy, dostępny zarówno z komputera stacjonarnego (jako intranet), jak i mobilnego (zarówno aplikacji webowych, jak i natywnych). Jest w stanie dotrzeć zarówno do pracowników biurowych, jak i niezatrudnionych z komputerem i adresem e-mail w jednocześnie efektywny, ukierunkowany i mierzalny sposób.

Kontakt:

Tamás Barathi – Założyciel i dyrektor zarządzający Blue Colibri International Kft: tamas.barathi@bluecolibriapp.com

więcej o węgierskich startupach przeczytasz: https://www.magazynrekruter.pl/the-hungarian-startup-looking-to-revolutionise-hr-in-poland/