|

Wyzwania HR wśród startupów i firm technologicznych – weź udział w badaniu!

Powstaje ogólnopolski raport na temat wyzwań HR wśród startupów i rozwijających się firm technologicznych. Weź udział w badaniu!

Wyzwania HR

Trwa kompleksowe badanie na temat wyzwań HRowych wśród startupów i szybko rozwijających się firm technologicznych. Dzięki inicjatywie powstanie bezpłatny raport, który wskaże problemy, z jakimi borykają się startupy w obszarze interpersonalnym, do jakich należą wyzwania budowania zespołu, motywowania pracowników, a także rozwoju liderów.

W badaniu mogą wziąć udział startupy i firmy technologiczne z każdego sektora i na każdym etapie rozwoju. Celem inicjatywy jest zbudowanie świadomości ekosystemu startupowego w Polsce oraz zidentyfikowanie, z jakimi wyzwaniami HRowymi muszą się mierzyć założyciele i managerowie szybko rozwijających się firm.

Pomysłodawcy badania mają nadzieję, że opracowywana publikacja pozwoli uniknąć obecnym i przyszłym startupom problemów w organizacji. Każdy może stać się częścią raportu i wesprzeć rozwój społeczności startupowej, wystarczy poświęcić pięć minut na wypełnienie krótkiego i anonimowego formularza.

Inicjatywa HR Hints

Inicjatorem badania jest firma HR Hints z Krakowa, na czele której stoi Róża Szafranek związana ze światem startupów od wielu lat.

,,Branża startupowa cechuje się przede wszystkim dynamicznym rozwojem, który napędza potrzeby z obszaru HR, a także generuje liczne wyzwania związane z budowaniem oraz zarządzaniem zespołem. Niejednokrotnie obserwowaliśmy na rynku, jak ciężko było founderom i managerom zmierzyć się z trudnościami, o których wcześniej nie myśleli w kategorii istotnych wyzwań, a które mogły zaważyć na dalszych losach firmy. Wielu z nich podkreśla, że kluczowi są dla nich ludzie, lecz niewielu wie, jak dobrze nimi zarządzać. Celem naszego badania jest opracowanie raportu, który posłuży obecnym oraz przyszłym zespołom startupowym do zidentyfikowania, a także zapobiegania problemom związanych z szeroko pojętym HRem.” – komentuje przedsięwzięcie wspomniana CEO HR Hints.

Formularz składa się z dwunastu pytań. Dotykają one tematów, z którymi często muszą się zmierzyć zarówno młode, jak i dojrzałe startupy oraz firmy technologiczne. Należą do nich zarówno kwestie związane z tworzeniem zespołów, jak i rozwiązywaniem konfliktów. Kluczowe są także sposoby przyciągania wysokiej klasy specjalistów oraz wyzwania związane z utrzymaniem motywacji pracowników na odpowiednim poziomie. Badanie ma na celu także analizę efektywności oraz zadowolenia founderów i managerów startupów z outsourcowanych przez nich działań HRowych, realizowanych przez wyspecjalizowane firmy.

Weź udział w badaniu!

Formularz badania, dostępny pod tym linkiem, będzie otwarty do 15 lutego. Natomiast publikacja, w formie bezpłatnego raportu, ukaże się pod koniec lutego.

Partnerzy inicjatywy

Patronat medialny nad badaniem objęli Magazyn Rekruter, Mam Startup oraz 300Gospodarka. Do grona partnerów inicjatywy dołączyli: Startup Poland, HubHub, Krakowski Park Technologiczny, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Scaleup Champions, #OMGKRK, IT-Leaders, Reaktor X, Fundacja Kraków Miastem Startupów oraz Inkubator Starter.

Czytaj także: Kandydat, który może zniszczyć Twoją reputację – Magazyn Rekruter

Tagi: ,