Zwolnieni pracownicy
|

Zwolnienia w Netguru. Zatrudnienie straciło około 150 osób 

Gdy masowe zwolnienia wśród światowych gigantów technologicznych rozkręciły się na dobre, wiele osób zastanawiało się, czy tendencja ta dotrze także do Polski. Teraz kiedy branżę obiegła informacja, że znaczące redukcje zatrudnienia przeprowadza polska firma technologiczna Netguru, w sieci zawrzało.

Netguru zwalnia około 150 pracowników 

Na łamach Pulsu Biznesu czytamy, że polska spółka Netguru podjęła trudną decyzję o „reorganizacji”, której konsekwencją stała się konieczność zakończenia współpracy z około 150 pracownikami i kontraktorami.

 „Zmiany te były konieczne, aby dostosować się do zmieniającego się otoczenia biznesowego i przygotować firmę na nowe wyzwania” – mówi Jakub Filipowski, wiceprezes i współzałożyciel Netguru, cytowany przez Puls Biznesu. 

Zwolnienia w Netguru wywołały poruszenie w sieci

Post dotyczący zwolnień opublikowany w popularnej grupie „Problemy Polskiej Branży IT” na Facebooku w kilka godzin zgromadził przeszło 100 komentarzy. Podobne ożywienie nastąpiło w serwisie społecznościowym LinkedIn. Nic w tym dziwnego — tak liczne zwolnienia w branży, która jeszcze do niedawna uznawana była za nietykalną, mogą niepokoić. Zwłaszcza że przeprowadza je firma o ugruntowanej pozycji na rynku. Czyżby nadchodził zmierzch eldorado dla zatrudnionych w IT? Mówi się, że pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, tylko ta niestety pierwszą wcale nie jest. Od miesięcy docierają do nas kolejne informacje o zwolnieniach w tak dużych firmach jak IBM, Dell, Google, Microsoft, czy Yahoo. Giganci najczęściej tłumaczą się restrukturyzacją związaną z mniejszym zapotrzebowaniem na ich usługi po pandemii, ale czy to jedyny powód? Czyżby podobna czarna seria czekała polski rynek?

Na razie internauci śmiało wysnuwają tezy dotyczące rzekomych powodów zwolnień, dominują jednak głosy wsparcia dla zwolnionych pracowników. Wielu komentujących zdecydowało wspomóc osoby, które straciły pracę. Wyrażali przede wszystkim swoją pochwałę dla ich kompetencji, oferując pomoc w znalezieniu nowej posady. Niektórzy byli już pracownicy Netguru zastosowali w swoich profilach nakładkę „Open to work”.

Zobacz również: Praca zdalna — ustawa. Co warto wiedzieć o nowelizacji Kodeksu pracy?

Netguru wzorowym pracodawcą? 

Netguru specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania, a także w usługach doradczych z zakresu kreacji i rozwijania produktów cyfrowych. Firma powstała w 2008 roku i do tej pory dynamicznie się rozwijała. 

Netguru może pochwalić się wieloma osiągnięciami, m.in. współpracą z największymi światowymi markami, jak Volkswagen, czy IKEA. Na oficjalnym profilu firmy w serwisie LinkedIn czytamy, że od momentu powstania zespół zrealizował ponad 1000 projektów i zatrudnia ponad 900 osób z całego świata. 

Firma została wyróżniona w kilku prestiżowych rankingach m.in. w Deloitte Technology Fast 50, czy The Financial Times 1000. Co więcej, Netguru uznawany był także za wzorowego pracodawcę. W rankingu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2021 poznańska firma zajęła siódme miejsce w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 500 osób. 

Autor: Sylwia Pyzik

Tagi: ,
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Sprawdź wszystkie komentarze